Jak znaleźć współrzędne GPS na iPhonie?

Zdarzają się sytuacje awaryjne. Podobnie jak spotkania. Na szczęście te ostatnie zdarzają się częściej niż te pierwsze i są zwykle radosnymi okazjami.

Jak znaleźć współrzędne GPS na iPhonie?

W twoim życiu będą chwile, w których będziesz chciał poznać konkretne współrzędne dla danej lokalizacji. Może spacerujesz i zgubiłeś się z grupą, a może właśnie miałeś wypadek. Może jednak zechcesz wysłać swoją lokalizację znajomemu, aby się spotkał. Bez względu na przyczynę, zawsze dobrze jest wiedzieć, jak określić swoją lokalizację z dokładnością na poziomie satelity.

Teraz możesz pomyśleć, że uzyskanie współrzędnych GPS to pestka. Po prostu otwórz Mapy Google i tam będą, prawda? Zło. Wiele aplikacji nie dostarcza tych informacji, ponieważ większość ludzi nie musi znać swoich współrzędnych na co dzień.

Nie martw się jednak. Nadal istnieje kilka sposobów uzyskania współrzędnych na iPhonie. Po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.

„Hej, Siri!”

Tak, tak samo pomocna jak ona w szybkich informacjach i rozmowach telefonicznych, Siri może podać długość i szerokość geograficzną Twojej aktualnej pozycji. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć „Hej, Siri, jaka jest moja obecna lokalizacja?” i pojawi się mapa. Przewiń nieznacznie w dół, aby zobaczyć współrzędne GPS. Całkiem fajnie, prawda?

Zakładając, że nie masz grubego akcentu (mówiąc z doświadczenia tutaj), z którym Siri ma trudności, i masz wystarczająco silne połączenie internetowe, aby oddać jej życie, ta metoda zadziała dla Ciebie.

Korzystanie z kompasu

Wspaniałe w iPhonie jest to, że tak naprawdę nie musi polegać na aplikacjach innych firm, aby uzyskać dostęp do swojej lokalizacji. Niezależnie od tego, czy masz połączenie z Internetem, czy nie, nadal będziesz mógł znaleźć aktualne współrzędne swojego urządzenia.

Korzystając z wbudowanej aplikacji Compass, w ciągu kilku sekund będziesz mógł dowiedzieć się, gdzie jesteś. Jednak zanim to zrobisz, musisz zmienić swoje ustawienia.

Będziesz musiał zmienić swoje ustawienia, aby aplikacja Compass mogła uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji. Aby to zrobić, przejdziesz do „ustawień”, a następnie klikniesz „prywatność”. Tam klikniesz „usługi lokalizacyjne”, które będą znajdować się u góry ekranu.

Po tym się otworzy, przewiniesz w dół, aż zobaczysz ikonę Kompasu, naciśnij ją. Po prawej stronie powinno być napisane „podczas używania”, a jeśli jest to widoczne, będziesz mógł korzystać z Kompasu.

Jeśli jednak nie widzisz, że będziesz musiał kliknąć Kompas, a następnie wybrać opcję „podczas korzystania z aplikacji”.

Gdy to zrobisz, możesz przejść bezpośrednio do aplikacji Compass, gdzie będzie wyświetlać Twoją aktualną lokalizację i aktualne współrzędne GPS.

Korzystanie z map Apple

Na iPhonie nie brakuje natywnych źródeł współrzędnych GPS. Oprócz dwóch powyższych opcji możesz również użyć Map Apple, aby podać długość i szerokość geograficzną swojej bieżącej lokalizacji.

Aby to zrobić, otwórz Mapy Apple i stuknij swoją lokalizację. Następnie przewiń w dół i zobacz swoje współrzędne. Siri podaje dokładnie te same informacje, ale z mniejszą liczbą kroków.

Opcje innych firm

Jeśli z jakichkolwiek powodów żadne z powyższych nie działa dla Ciebie, jest więcej opcji. Zarówno Mapy Google, jak i Mapy Bing oferują współrzędne GPS dla iPhone'ów.

Mapy Bing

Bing nie jest tak popularną wyszukiwarką jak Google czy Yahoo, jednak oferuje użytkownikom funkcję współrzędnych GPS. Wspaniałe w Bing jest to, że pokazują współrzędne od razu, pod adresem.

Nie musisz więc tego szukać, wszystko, czego potrzebujesz, jest starannie ułożone. Po wyszukaniu swojej lokalizacji zobaczysz adres i współrzędne po lewej stronie ekranu.

Jeśli przeszukujesz lokalizację bez adresu, będziesz mógł pobrać współrzędne, klikając prawym przyciskiem myszy na mapie, gdzie zostaną wyświetlone współrzędne. Jest to przyjemna funkcja, gdy chcesz znaleźć współrzędne miejsca, które nie jest Twoją aktualną lokalizacją.

mapy Google

Większość ludzi korzysta z Map Google — to po prostu najlepsze narzędzie do nawigacji w App Store, bez dwóch zdań. Posiadają obszerną ilość danych od miast po stosunkowo niezaludnione obszary. Jeśli chcesz użyć Map Google do uzyskania współrzędnych GPS, masz dwie możliwości.

  1. Jeśli wejdziesz na maps.google.com i wpiszesz adres, którego szukasz, zostanie załadowany adres i prawdopodobnie ujęcie z widokiem na ulicę tego miejsca. Ale jeśli spojrzysz w górę na pasek adresu, pokażą ci współrzędne w adresie URL. Współrzędne będą widoczne po serii słów, na przykład www.google.com/maps/place/surrey+british+colombia+canada/@22.164554.-43.845236 .
Surrey

Jeśli próbujesz uzyskać współrzędne z lokalizacji, która nie pojawia się w Mapach Google, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ekranie pojawi się opcja z pytaniem „Co tu jest?” Jeśli to klikniesz, zamiast tego zobaczysz współrzędne tej lokalizacji.

Teraz możesz także wyłączyć lokalizator GPS, jeśli go nie używasz. Aby to zrobić, przejdź do „usługi lokalizacyjnej” w „ustawieniach”. Możesz dotknąć wskaźnika obok „usług lokalizacyjnych”, aby go wyłączyć lub włączyć. Upewnij się, że zapisałeś swoje ustawienia, a wtedy wszystko będzie gotowe.

Czy mogę zobaczyć współrzędne mojego telefonu za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone?

Jeśli nie masz telefonu, uzyskanie długości i szerokości geograficznej za pomocą iCloud lub Find my iPhone może być dość trudne. Chociaż możesz otrzymać adres, usługa nie oferuje dokładnych współrzędnych.

Jak dokładna jest funkcja współrzędnych Apple?

Jest dość dokładny, ale nie chciałbyś go używać do żeglowania bez posiadania planu zapasowego. Zasadniczo technologia opiera się zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu urządzenia, co oznacza, że ​​jeśli jedno jest wyłączone, cały system jest wyłączony.

Od czasu do czasu musisz kalibrować kompas swojego iPhone'a, a jeśli nie masz odpowiedniego połączenia sieciowego, kto wie, czy jest naprawdę dokładny?

Kto wiedział, że istnieją różne sposoby znajdowania współrzędnych GPS na iPhonie. Następnym razem, gdy twój zgubiony lub twój przyjaciel będzie musiał cię znaleźć, po prostu użyj jednej z tych skutecznych i szybkich metod, aby odzyskać swoje współrzędne. Niezależnie od tego, z którego z nich korzystasz, czy to Mapy Google, Kompas czy Bing, z przyjemnością dowiesz się, że każdy z nich oferuje swoim użytkownikom dokładne odnalezienie miejsca, w którym się znajdują. Więc nie martw się, korzystając z tych aplikacji, już nigdy się nie zgubisz.