Jak pobrać bibliotekę z YouTube Music

YouTube Music to obecnie jedna z najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego. W grudniu 2020 r. stała się oficjalną aplikacją Google do przesyłania strumieniowego treści. Oprócz strumieniowania online możesz także pobierać muzykę i słuchać jej w trybie offline.

Jak pobrać bibliotekę z YouTube Music

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pobierać utwory z YouTube i słuchać ich w dowolnym momencie, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przedstawimy Ci instrukcje, jak to zrobić, wraz z dalszym wglądem w usługę.

YouTube Music Premium

Możesz bezpłatnie korzystać z YouTube Music lub wykupić subskrypcję. W bezpłatnej wersji będziesz musiał radzić sobie z częstymi reklamami. Jeśli zdecydujesz się zasubskrybować YouTube Music Premium, będziesz mógł korzystać z odtwarzania w tle podczas korzystania z innych aplikacji. Co więcej, będziesz mógł pobierać muzykę na swoje urządzenie. Tak więc, zanim zaczniemy rozmawiać o pobieraniu z YouTube Music, zarejestruj się, aby otrzymać subskrypcję Premium. W przeciwnym razie ta opcja nie będzie dla Ciebie dostępna.

Jak pobrać bibliotekę?

Biblioteka muzyczna YouTube zawiera całą Twoją muzykę podzieloną na różne kategorie, takie jak pliki do pobrania, playlisty, albumy, wykonawcy itp. Niestety, YouTube nie umożliwił jednoczesnego pobrania całej biblioteki. Możesz jednak pobierać osobne utwory, listy odtwarzania i albumy.

Jak pobierać utwory?

Jeśli kupiłeś subskrypcję YouTube Music Premium lub YouTube Music, jedną z dostępnych opcji jest pobranie poszczególnych utworów. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Wejdź na stronę YouTube Music lub otwórz aplikację mobilną YouTube Music.

 2. Wybierz utwór, który chcesz pobrać.
 3. Stuknij ikonę trzech kropek.

 4. Dotknij "Pobierz".

Jak pobierać albumy?

YouTube Music umożliwia pobieranie albumów ulubionych wykonawców. Jeśli chcesz pobrać album, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź na stronę YouTube Music lub otwórz aplikację mobilną YouTube Music.

 2. Wybierz album, który chcesz pobrać.
 3. Stuknij ikonę trzech kropek.

 4. Dotknij "Pobierz".

Jak pobierać listy odtwarzania?

Jeśli chcesz, możesz pobrać dowolną listę odtwarzania, która Cię interesuje.

 1. Wejdź na stronę YouTube Music lub otwórz aplikację mobilną YouTube Music.

 2. Znajdź playlistę, którą chcesz pobrać.

 3. Stuknij ikonę trzech kropek.

 4. Dotknij "Pobierz".

Inteligentne pobieranie

YouTube Music oferuje funkcję o nazwie Inteligentne pobieranie. Automatycznie pobiera Twoją muzykę na podstawie Twojej historii słuchania. W ten sposób możesz mieć pewność, że zawsze będziesz mieć muzykę do słuchania, nawet gdy nie masz połączenia z Internetem lub chcesz zachować swoje dane. Inteligentne pobieranie może pobrać do 500 utworów, ale w zależności od miejsca na dane możesz wybrać, ile miejsca chcesz wykorzystać.

Możesz włączyć tę funkcję, wykonując następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Pobrane".

 4. Dotknij "Ustawienia".
 5. Przewiń w dół do „Inteligentne pobieranie”. Możesz także wybrać, ile miejsca chcesz na to wykorzystać.
 6. Włącz to.

Jeśli aplikacja pobiera coś, co Ci się nie podoba, możesz usunąć to z listy, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Pobrane".

 4. Znajdź utwór, który chcesz usunąć.
 5. Stuknij ikonę trzech kropek.

 6. Dotknij „Usuń pobrane”.

Gdy usuniesz utwór, playlistę lub album z listy, inteligentne pobieranie nie pobierze ich ponownie, ale będziesz mógł je zobaczyć w swojej aplikacji.

Inteligentne pobieranie będzie aktualizować Twoją playlistę co noc, gdy masz połączenie z Wi-Fi lub nieograniczoną mobilną transmisję danych, gdy bateria jest naładowana w ponad 40%. Możesz słuchać tej muzyki przez 30 dni bez połączenia z internetem. Po tym okresie treść może ulec zmianie ze względu na potencjalne ograniczenia lub zmiany ze strony twórcy filmu.

Zarządzaj swoją historią oglądania

Jak wcześniej wspomniano, Smart Download pobierze muzykę na podstawie Twojej historii. Ale co się stanie, jeśli obejrzysz kilka filmów lub posłuchasz muzyki, której nie lubisz? Na szczęście YouTube Music ma opcję przeglądania, usuwania i wstrzymywania historii.

Usuwanie historii oglądania

Możesz usunąć historię oglądania, jeśli nie chcesz, aby niektóre filmy wpływały na funkcję inteligentnego pobierania.

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Kliknij „Prywatność i lokalizacja”.

 5. Kliknij „Zarządzaj historią oglądania”.

 6. Znajdź film, który chcesz usunąć.
 7. Stuknij ikonę „X”.

 8. Dotknij "Usuń".

Wstrzymywanie historii oglądania

Możesz wstrzymać i wznowić historię w dowolnym momencie, aby niektóre filmy nie wpływały na funkcję inteligentnego pobierania lub po prostu nie chcesz, aby znajdowały się one w Twojej historii. Po wstrzymaniu możesz oglądać filmy bez ich pojawiania się w historii. Jeśli chcesz wstrzymać historię oglądania, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Kliknij „Prywatność i lokalizacja”.

 5. Włącz opcję „Wstrzymaj historię oglądania”.

Jeśli chcesz zatrzymać tę funkcję, możesz wrócić do tych samych ustawień i wyłączyć ją. Po wyłączeniu obejrzane filmy pojawią się w Twojej historii, a funkcja Inteligentne pobieranie będzie ich używać do pobierania utworów.

Wybierz typy połączeń do pobrania

Możesz wybrać typ połączenia wymagany do pobierania z YouTube Music. W ten sposób możesz zapisać swoje dane lub zapobiec przypadkowemu pobraniu, gdy nie masz połączenia z Wi-Fi. Oto jak możesz dostosować ustawienia:

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Dotknij „Biblioteka i pobrane”.

 5. Dotknij „Pobierz połączenie”.
 6. Wybierz typ połączenia.

Pobierz muzykę na kartę SD

Jeśli chcesz oszczędzać pamięć wewnętrzną telefonu, możesz wybrać pobieranie z YouTube Music bezpośrednio na kartę SD. Przed przejściem do kroków upewnij się, że masz włożoną kartę SD i że działa poprawnie.

 1. Otwórz aplikację YouTube Music.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Dotknij "Pobrane".

 5. Włącz opcję „Użyj karty SD”.

Domyślnie Twoja muzyka zostanie zapisana w wewnętrznej pamięci telefonu. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twoja muzyka jest zapisana na karcie SD, wykonaj powyższe czynności.

Jeśli urządzenie utraci połączenie z internetem podczas pobierania z YouTube Music, pobieranie zostanie wznowione, gdy tylko ponownie połączysz się z Wi-Fi.

Przenoszenie pobranej muzyki z karty SD do pamięci wewnętrznej

YouTube Music nie oferuje opcji przenoszenia pobranych plików z karty SD do pamięci wewnętrznej i odwrotnie. Jeśli chcesz zmienić lokalizację, musisz usunąć pobrany plik z karty SD, przejść do aplikacji YouTube Music, wybrać lokalizację przechowywania w pamięci wewnętrznej, a następnie ponownie pobrać utwór.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę udostępnić playlistę z YouTube Music?

YouTube Music umożliwia udostępnianie playlist innym osobom. Oto jak możesz je udostępnić:

1. Przejdź do YouTube Music.

2. Wybierz listę odtwarzania, którą chcesz udostępnić.

3. Stuknij ikonę trzech kropek obok listy odtwarzania.

4. Wybierz „Udostępnij”.

5. Możesz teraz udostępnić swoją playlistę na różnych platformach lub wysłać ją e-mailem.

Wskazówka: zanim udostępnisz swoją playlistę, upewnij się, że ustawienia prywatności dla tej playlisty to „publiczna” lub „niepubliczna”. Jeśli Twoja playlista jest prywatna, nie będziesz mógł jej nikomu udostępnić.

Czy YouTube Music oferuje plany rodzinne?

Tak, YouTube Music umożliwia udostępnianie subskrypcji maksymalnie pięciu członkom rodziny, pod warunkiem, że wszyscy mieszkacie w tym samym gospodarstwie domowym. Jeśli utworzysz grupę, będziesz menedżerem rodziny, a inni będą członkami rodziny.

Twoje playlisty i wyświetlenia pozostaną prywatne. Te rzeczy nie są udostępniane między kontami, więc nie musisz się tym martwić, jeśli zdecydujesz się udostępnić członkostwo.

Pamiętaj, że ta opcja wymaga od Ciebie i członków Twojej rodziny posiadania konta Google. W przeciwnym razie nie będziesz mógł ich zaprosić do dzielenia się członkostwem.

Pobieranie z YouTube Music: wyjaśnienie

YouTube Music oferuje różne opcje pobierania muzyki i słuchania jej w trybie offline. Możesz pobierać utwory, albumy lub playlisty albo możesz zdecydować się na skonfigurowanie funkcji Smart Download.

Mimo że możesz korzystać z YouTube Music bez rejestracji w subskrypcji, opcja pobierania będzie dostępna dopiero po zasubskrybowaniu YouTube Premium. Możesz także udostępnić członkostwo członkom rodziny, aby każdy mógł cieszyć się dodatkowymi funkcjami.

Czy korzystasz z YouTube Music Premium? Co myślisz o jego funkcjach? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!