Czy Google Voice kosztuje?

Większość ludzi byłaby zaskoczona, gdyby dowiedziała się, że Google Voice istnieje już od ponad dekady. Google nie inwestuje zbyt dużo w zwiększenie widoczności swojej usługi Voice, co jest wstydem. Technologia Voice over IP (VoIP) nie jest niczym nowym, ale usługa Google wyróżnia się z wielu powodów, między innymi dlatego, że jest (w większości) bezpłatna.

Czy Google Voice kosztuje?

Istnieje kilka okoliczności, w których usługa Google będzie wiązać się z kosztami. Jednak nawet po poniesieniu kosztu będzie on trywialny w porównaniu z podobnymi opcjami. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Voice za darmo i w jakich sytuacjach być może trzeba będzie za nie zapłacić.

Co to jest Google Voice?

Krótko mówiąc, Google Voice to usługa oferowana przez Google, która udostępnia numer telefonu użytkownikom Google. Oznacza to przede wszystkim, że możesz bezpłatnie otrzymać przekierowanie połączeń i skrzynkę głosową w postaci numeru telefonu w Stanach Zjednoczonych. Usługa ma swoje korzenie w GrandCentral, usłudze konsolidacji telefonów, która została przejęta przez Google w 2007 roku.

Co to jest Google Voice

Użytkownicy mają swobodę wyboru numeru telefonu spośród dostępnych w ich okolicy. Po wybraniu numeru można go skonfigurować tak, aby przekazywał połączenia na wiele numerów. Połączenie można odebrać pod dowolnym numerem skonfigurowanym w usłudze lub na portalu internetowym do odbierania połączeń.

Nawet biorąc pod uwagę, że jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, głos Google powoli przyciąga użytkowników. Funkcje i wygoda, które zapewnia, nie mają sobie równych na rynku. Jednak liczba użytkowników będzie stopniowo rosła. Jest zrozumiałe, że gdy zostanie udostępniony na całym świecie, zobaczy masowy napływ użytkowników.

głos Google

Kiedy usługa Google Voice jest bezpłatna?

Google sprzedaje to jako bezpłatną usługę. W rzeczywistości w większości jest bezpłatny. Aby utworzyć konto Google Voice i odebrać numer telefonu, nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami. Istnieje kilka wyjątków, ale wszelkie połączenia na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady są również bezpłatne. Niektóre odległe obszary w Stanach Zjednoczonych będą kosztować jeden cent za minutę połączenia, ale w zasadzie rozmowy będą bezpłatne.

Warto pamiętać, że Google działa w branży „Big Data”, a sposób, w jaki wydobywa wartość z tej konkretnej usługi, polega na analizie tego, co mówisz. Google nie trzyma tego w tajemnicy; jeśli kiedykolwiek będziesz w nastroju na niezwykłe wrażenia, przejdź do strony historii dźwięku Google i posłuchaj swoich nagrań.

Kiedy Google Voice jest usługą płatną?

Jak wspomniano powyżej, dzwonienie do niektórych obszarów USA będzie Cię kosztować, ale tylko jeden cent za minutę. Jeśli chcesz wykonywać połączenia międzynarodowe, będą one obciążone dodatkowymi opłatami. Możesz znaleźć stawki dla każdego kraju wymienione na oficjalnej stronie Google Voice.

Jeśli korzystasz z usługi Google Voice do wykonywania połączeń poza Stanami Zjednoczonymi, zostaniesz obciążony podaną opłatą. Dotyczy to również sytuacji, gdy używasz swojego numeru w USA do nawiązywania połączeń z obcym krajem, podczas gdy faktycznie przebywasz w tym kraju.

Jeśli nie wiesz, Google Voice umożliwia korzystanie z numeru w USA do wykonywania połączeń z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli na przykład przebywasz w Niemczech i używasz swojego numeru Google Voice, aby zadzwonić na inny numer niemiecki, opłata zostanie naliczona tak, jak za połączenie międzynarodowe. Podobnie, jeśli użyjesz swojego numeru w USA, aby zadzwonić na inny numer w USA podczas pobytu w Niemczech, zostaniesz również obciążony stawką międzynarodową.

Ponadto, jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, Twoje połączenia będą wykonywane w sieci Twojego operatora, więc będą wliczane do przydzielonych minut. Jeśli chcesz skorzystać z którejkolwiek z płatnych usług oferowanych przez Voice, możesz doładować swoje konto w menu głównym na landingu. Jednorazowo możesz mieć do 70 USD kredytu.

Co Google Voice może dla Ciebie zrobić?

Uzyskanie numeru telefonu Google to prosty proces. Możesz to zrobić online na ich stronie internetowej lub możesz zainstalować aplikację Voice na swoim urządzeniu mobilnym. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zostaniesz poprowadzony przez proces wyboru numeru telefonu, a następnie rozpoczniesz działalność.

Co może dla Ciebie zrobić Google Voice

Usługa Voice oferuje naprawdę niesamowite funkcje. Główną ofertą Google Voice jest możliwość konsolidacji wielu numerów telefonów z przekierowaniem połączeń. Szczególnie właściciele małych firm mogą na tym bardzo skorzystać. Oprócz tego możesz także nagrywać połączenia przychodzące, odbierać transkrypcje wiadomości głosowych i tworzyć zindywidualizowane powitania.

Podsumowując, jest to bardzo przydatna usługa, która będzie nadal zyskiwać na popularności. To tylko niektóre z funkcji, a kolejne są regularnie dodawane.

OK Google, zadzwoń

Dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych dzwonienie do Stanów Zjednoczonych i Kanady jest całkowicie bezpłatne dzięki usłudze Google Voice. Jeśli dzwonisz z urządzenia mobilnego, minuty sieciowe zostaną wykorzystane do nawiązania połączenia. W przypadku niektórych bardzo odległych obszarów obowiązuje opłata nominalna, ale zdecydowana większość połączeń będzie bezpłatna. Jeśli jednak chcesz wykonywać połączenia międzynarodowe, będą one pobierać opłaty w zależności od kraju.

Niektórzy użytkownicy cenią sobie możliwość kierowania wielu numerów na jeden telefon, inni używają Google Voice zamiast całkowicie telefonu. Dlaczego korzystasz z Google Voice? Jakie funkcje chciałbyś, aby zostały wdrożone w przyszłości? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.