Jak znaleźć współrzędne GPS na urządzeniu z Androidem?

Smartfony to niezwykłe urządzenia z niesamowitymi funkcjami, z których wiele osób nie korzysta, a także z wieloma funkcjami, o których jeszcze się nie nauczyli. Jedną z tych niesamowitych funkcji jest istnienie globalnego systemu pozycjonowania (GPS), który umożliwia telefonowi komórkowemu ciągłe poznanie współrzędnych lokalizacji.

Jak znaleźć współrzędne GPS na urządzeniu z Androidem?

Istnieje wiele sposobów znajdowania lokalizacji GPS na urządzeniu z Androidem. W przeciwieństwie do iPhone'a, system Android nie ma domyślnego wbudowanego narzędzia do współrzędnych GPS, które pokazuje informacje, które już posiada telefon. Musisz znaleźć aplikację na Androida, która może zapewnić tę funkcjonalność.

Tutaj odkryjesz kilka najlepszych metod szybkiego i łatwego identyfikowania współrzędnych GPS Twojej lokalizacji za pomocą telefonu z Androidem.

Znajomość współrzędnych GPS

Niezależnie od tego, czy chcesz udostępnić go znajomemu, aby uzyskać dokładną lokalizację spotkania (szczególnie przydatne dla turystów pieszych i aktywności na świeżym powietrzu), czy po prostu Cię to interesuje, istnieje kilka sposobów na uzyskanie współrzędnych za pomocą urządzenia z Androidem.

Android 10 – Wbudowany kompas

Android 10 dał nam wbudowany kompas na większości urządzeń (oczywiście zależy to również od producenta). Jeśli zezwolisz kompasowi na posiadanie odpowiednich wymaganych uprawnień lokalizacyjnych, nie tylko poda ci wskazówki, ale także poda dokładną długość i szerokość geograficzną aktualnej lokalizacji telefonu.

Aby uzyskać do tego dostęp, użyjemy Samsung Galaxy, ale instrukcje powinny działać na większości urządzeń z Androidem.

Aby rozpocząć, otwórz szufladę aplikacji i wpisz „Kompas” w pasku wyszukiwania (chyba że używasz Samsunga, a następnie pociągnij z boku ekranu, aby uzyskać dostęp do panelu krawędzi). Jeśli Twój telefon jest wyposażony w natywny kompas, pojawi się on tutaj.

Następnie, w zależności od aplikacji kompasu, do której prowadzi telefon, powinieneś zobaczyć współrzędne GPS na ekranie głównym. Jeśli nie, może być konieczne kliknięcie w aplikacji, aby je znaleźć.

Ponieważ większość telefonów z Androidem ma wbudowany magnetometr, prawdopodobnie możesz pobrać aplikację Compass innej firmy, aby to zrobić, jeśli nie pojawia się ona w szufladzie aplikacji.

Użyj Map Google, aby śledzić swoją lokalizację

Mapy Google to najlepszy GPS w świecie map na Androida, ponieważ jest to potężna aplikacja, która oferuje tak wiele funkcji w jednej aplikacji. Większość smartfonów z Androidem ma fabrycznie zainstalowane Mapy Google, ale jeśli Twój ich nie ma, pobierz Mapy Google ze sklepu Google Play.

Po zainstalowaniu musisz otworzyć aplikację Mapy Google i upewnić się, że masz włączoną funkcję wyszukiwania „Lokalizacja” w menu rozwijanym. Twój smartfon z Androidem ma własne ustawienia Lokalizacji (przejdź do aplikacji Ustawienia i wyszukaj „Lokalizacja”, aby uzyskać dostęp do tych ustawień), a Mapy Google korzystają z ustawień telefonu, aby wiedzieć, gdzie jesteś, więc może być konieczna zmiana ustawień Map Google działać prawidłowo.

Po prawidłowym skonfigurowaniu ustawień lokalizacji możesz znaleźć swoją lokalizację.

 1. Uzyskiwać "Moja lokacja” (ikona tarczy w kształcie tarczy). Powinno to wyśrodkować mapę na bieżącej lokalizacji telefonu

 2. Naciśnij i przytrzymaj palec na wyświetlonej bieżącej lokalizacji, aby uzyskać więcej informacji

 3. Pojawią się współrzędne GPS Twojej pozycji, a następnie adres

Po znalezieniu Twojej lokalizacji możesz udostępnić ją innym, jeśli zajdzie taka potrzeba. To bardzo proste i to wszystko.

Inne aplikacje do uzyskiwania lokalizacji/współrzędnych GPS

Łatwa dostępność i niezawodność Map Google na urządzeniach z Androidem oznacza, że ​​jest to naprawdę najlepszy sposób, ale jeśli wolisz podejście inne niż Google, istnieje kilka innych aplikacji GPS do wypróbowania.

Opcja nr 1: Wypróbuj status GPS i zestaw narzędzi

Inną aplikacją do znajdowania współrzędnych GPS na urządzeniu z systemem Android jest kompleksowa aplikacja GPS Status i Toolbox. Marketing jako poważniejszy konkurent dla większości aplikacji mapowych, to narzędzie oferuje zestaw funkcji dla tych, którzy potrzebują bardziej szczegółowych informacji o lokalizacji.

Podstawowe funkcje w podstawowej wersji aplikacji GPS Status i Toolbox:

 • Pozycja i siła sygnałów z satelitów GPS
 • Dokładność odczytów lokalizacji
 • Szczegóły dotyczące Twojej aktualnej lokalizacji, w tym wysokość
 • Magnetyczna i prawdziwa północ
 • Ograniczone punkty nawigacyjne do oznaczania i udostępniania swojej lokalizacji
 • Funkcja radaru umożliwiająca nawigację z powrotem do znaczników punktów orientacyjnych, których można użyć do oznaczenia miejsca zaparkowania samochodu lub trasy podczas wędrówki lub innych przygód

Chociaż dla wielu użytkowników funkcje, które oferuje GPS Status i Toolbox, byłyby przesadą, jest to przydatne do udostępniania absolutnie dokładnych współrzędnych w razie potrzeby, zwłaszcza jeśli uaktualnisz do wersji Pro. Wędrowcy mogą uznać funkcję punktu trasy za szczególnie użyteczną, umożliwiającą znalezienie drogi powrotnej z miejsca, z którego przybyłeś, w trudnym terenie.

Podstawowe funkcje w wersji Pro aplikacji GPS Status i Toolbox:

 • Nieograniczone punkty trasy
 • Odczyty ciśnienia, rotacji, temperatury i wilgotności, jeśli Twoje urządzenie z Androidem obsługuje te czujniki
 • Pobieranie wspomaganego lub rozszerzonego GPS (AGPS) w tle, co oznacza, że ​​dane mogą być wstępnie załadowane, aby wyświetlały się bez opóźnień
 • Brak reklam w aplikacji
 • Dostępność widżetów
zestaw narzędzi GPS

Opcja nr 2: Aplikacja współrzędnych mapy na Androida

Ta aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim do udostępniania Twojej lokalizacji innym i jest łatwa w użyciu. Swoją lokalizację możesz udostępniać za pomocą krótkich wiadomości tekstowych (SMS), poczty e-mail lub wiadomości społecznościowych. Aplikacja Map Coordinates oferuje:

 • Stopnie, minuty i sekundy w standardzie GPS wyświetlane jako DDD° MM’ SS.S
 • Wojskowy system odniesienia sieci (MGRS) wyświetlane jako oznaczenie strefy siatki, identyfikator kwadratowy 100 000 metrów, położenie wschód-zachód w obrębie siatki, położenie północ-południe w siatce (tylko opcja płatna)
 • Uniwersalny Mercator poprzeczny (UTM) system (płatna opcja tylko)
 • Światowy system odniesienia geograficznego (GEOREF) (opcja płatna tylko)
 • Co3słowa, wyświetlane jako słowo1.słowo2.słowo3, aby uzyskać dokładne lokalizacje w obrębie 3-metrowych bloków

Z pewnością możesz polegać na współrzędnych mapy, aby zapewnić dokładny odczyt, ponieważ dostawcami map są Mapy Google lub Open Street Maps. Dołączony jest również poręczny kompas, którego możesz użyć, jeśli zdecydujesz się użyć gwiazd, aby cię poprowadzić.

Map Coordinates przydałoby się z kilkoma dodatkowymi funkcjami, aby ożywić, ale to wszystko, jeśli chodzi o skargi. To solidny, jeśli nie znakomity sposób na znalezienie współrzędnych GPS na urządzeniu z Androidem.

W tym artykule poznałeś funkcje i zalety kilku aplikacji do znajdowania współrzędnych GPS za pomocą telefonu z Androidem. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również polubić Jak uzyskać szczegółowe informacje GPS na urządzeniu z Androidem ze statusem GPS, który zawiera nieco więcej szczegółów na temat Stan GPS i zestaw narzędzi aplikacja omówiona powyżej.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę użyć Menedżera urządzeń Android, aby znaleźć współrzędne GPS mojego telefonu?

Absolutnie! Jest to idealne rozwiązanie, jeśli zgubiłeś telefon w akwenie o słabej widoczności lub gdzieś na pustyni, gdzie nie ma ulicy, do której możesz się odnieść.

Po otwarciu Menedżera urządzeń Android w przeglądarce internetowej kliknij zieloną ikonę wskazującą lokalizację telefonu. Otworzy się nowe okno z Mapami Google, w tym współrzędne GPS zaginionego telefonu.

Na tej stronie możesz udostępniać lokalizację lub uzyskiwać wskazówki dojazdu. Pamiętaj, że zadziała to tylko wtedy, gdy Twój telefon jest włączony, Twoje konto Google ma dostęp do Twojej lokalizacji i otrzymuje jakiś sygnał internetowy.

Jak dokładne są współrzędne GPS w moim telefonie?

Chociaż istnieje pewna debata na ten temat, twoje współrzędne powinny być dość dokładne, zakładając, że twój magnetometr działa prawidłowo. Jest to coś, co możesz potrzebować okresowo kalibrować, aby zapewnić najdokładniejsze wyniki.

Jeśli nie masz pewności co do dokładności i podróżujesz gdzieś, konieczne jest posiadanie dokładnych współrzędnych GPS, zaleca się noszenie urządzenia do tego zbudowanego, a nie poleganie na smartfonie.