Jak dowiedzieć się, ile GB ma mój iPhone?

Nie wszystkie iPhone'y mają taką samą pojemność. Tylko dlatego, że masz nowszą wersję telefonu, nie zawsze gwarantujesz więcej gigabajtów niż we wcześniejszych modelach.

Jak dowiedzieć się, ile GB ma mój iPhone?

Zanim zdecydujesz się pobrać jakieś aplikacje, zsynchronizować z innymi urządzeniami lub zrobić kilka zdjęć, sprawdź pojemność swojego iPhone'a. Ustalenie, ile miejsca ma Twój telefon, jest kluczowym czynnikiem w zarządzaniu pamięcią masową.

Dlaczego pamięć masowa jest ważna?

Pojemność pamięci to pamięć wewnętrzna urządzenia i jest podana w gigabajtach (GB). Jeden gigabajt to 1024 megabajty (MB). Wszystkie pliki systemowe iOS są instalowane w pamięci telefonu i zajmują około 1,5 GB.

Większość aplikacji zajmuje około 50 MB, ale większe aplikacje i gry wideo mogą zużywać więcej, czasami ponad 500 MB. Większość plików audio i zdjęć zajmuje nie więcej niż 5 MB. Ta skala może pokazać, jak duże może być Twoje miejsce do przechowywania.

Gdy pojemność jest prawie pełna, twoja pamięć masowa będzie miała problemy z funkcjonowaniem. Twoje obecne aplikacje mogą potrzebować miejsca podczas aktualizacji i musisz zwolnić miejsce na nowe pliki i nowe aplikacje. Wszystko to może spowodować awarię Twojego iPhone'a. Istnieją różne sposoby poznania przestrzeni dyskowej w telefonie iPhone.

Aby dowiedzieć się, ile gigabajtów ma Twój telefon i zobaczyć, ile pozostało Ci miejsca, postępuj zgodnie z tymi metodami.

Znajdź informacje w Ustawieniach

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia pojemności iPhone'a jest zajrzenie do aplikacji Ustawienia. Ta aplikacja jest wbudowana w Twój system, więc nie możesz jej usunąć. Znajdziesz go w menu aplikacji (ikona koła zębatego).

  1. Stuknij ikonę „Ustawienia”.
  2. Otwórz menu „Ogólne” w „Ustawieniach”.

    Dowiedz się, ile GB ma mój iPhone

  3. Naciśnij „O”.
  4. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Pojemność”. Tutaj zobaczysz, ile miejsca ma Twoje urządzenie.

    Dowiedz się, ile jest iPhone'a Gb

  5. Przewiń dalej w dół do sekcji „Dostępne”. Tutaj możesz zobaczyć, ile miejsca Ci zostało. Różnica między ogólną a niewykorzystaną przestrzenią to ilość miejsca, które aktualnie zajmują Twoje pliki. Jeśli w urządzeniu pozostało zbyt mało dostępnej pamięci, możesz spróbować usunąć z niego niepotrzebne dane. W przeciwnym razie nie będziesz mógł pobrać żadnych nowych plików.

Niektóre iPhone'y mogą uzyskać dostęp do pamięci bezpośrednio z Ustawień. Powtórz kroki 1 i 2 i zamiast szukać „Informacje”, spróbuj znaleźć „[Urządzenie] Pamięć”. Tutaj zobaczysz te same informacje – ile miejsca wykorzystałeś, ile Ci zostało i jaka jest całkowita pojemność Twojego urządzenia.

Sprawdź swoje miejsce w iTunes

Po podłączeniu iTunes do iPhone'a automatycznie sprawdzi dostępne miejsce. Dzięki temu dowiesz się, ile danych używasz do różnych treści.

Najpierw powinieneś otworzyć iTunes na swoim komputerze. Zwykle jest preinstalowany na wszystkich komputerach Mac, ale jeśli go nie masz, będziesz musiał pobrać aplikację i zainstalować ją.

iTunes iPhone Gb

Następnie łączysz iPhone'a z komputerem za pomocą kabla, hotspotu lub Bluetooth.

Gdy oba urządzenia się połączą, po prostu kliknij swój iPhone w aplikacji iTunes.

Spowoduje to otwarcie okna z listą wszystkich ważnych informacji o Twoim iPhonie. Na dole zobaczysz pasek do przechowywania. Różne treści są wyświetlane w różnych kolorach. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na kolor zobaczysz, jaki typ zawartości reprezentuje. Typami treści mogą być wideo, zdjęcia, audio, aplikacje, dokumenty i inne.

Na tym kolorowym pasku pamięci zobaczysz, ile pozostało Ci miejsca i ile gigabajtów aktualnie używają różne typy danych.

Znajdź informacje przez IMEI/MEIDD lub ICCID

Zdarzają się sytuacje, w których nie możesz uzyskać dostępu do aplikacji urządzenia. Niezależnie od tego, czy system nie działa, czy masz problem ze sprzętem, czasami nie możesz zarządzać swoim urządzeniem.

W takich przypadkach będziesz musiał znaleźć dane techniczne swojego telefonu zewnętrznie. Najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnych informacji jest znalezienie numeru IMEI/MEID lub ICCID urządzenia.

Niektóre urządzenia mają numer zapisany na tacy SIM, podczas gdy na innych numer jest wydrukowany z tyłu.

Po znalezieniu identyfikatora odwiedź SndeepInfo i wpisz tam swój numer seryjny. Ta strona internetowa będzie śledzić dokładny model telefonu i zawierać wszystkie niezbędne informacje.

iPhone Ile GB

Jeśli chcesz tylko sprawdzić swoją przestrzeń dyskową, przewiń w dół do specyfikacji technicznych. Pojemność Twojego telefonu jest tam wymieniona jako „Pamięć wewnętrzna”.

Sprawdzaj regularnie swoje miejsce do przechowywania

Jeśli zwrócisz uwagę na pamięć, nie będziesz mieć problemów z aktualizacjami, nieodpowiadającymi aplikacjami lub awarią aparatu.

Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać dostępne miejsce na iPhonie i usuwać pliki oraz aplikacje, których już nie używasz. Jeśli dobrze zarządzasz pamięcią swojego iPhone'a, unikniesz również niepotrzebnych problemów.