Jak znaleźć dokładny model procesora komputera Mac?

Kupując nowy komputer Mac, Apple podaje wystarczającą ilość informacji o sprzęcie systemu, aby dokonać dobrego wyboru porównawczego między różnymi modelami, ale firma ukrywa dokładne szczegóły dotyczące sprzętu.

Jak znaleźć dokładny model procesora komputera Mac?

Na przykład, kupując nowego MacBooka Air, Apple informuje w specyfikacji, że podstawowy procesor to dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,6 GHz, Turbo Boost do 3,6 GHz, z 4 MB pamięci podręcznej L3, ale nie ujawnia konkretny model.

Rzeczywiście, nawet po zakupie komputera Mac informacje o dokładnym modelu procesora są ukryte w raporcie systemowym „O tym komputerze Mac”. Jest to w porządku dla większości użytkowników, ale zaawansowani użytkownicy lub ci, którzy chcą porównać wydajność komputera Mac z równoważnym komputerem, mogą chcieć dokładnie wiedzieć, który procesor zasila ich komputer.

Jak znaleźć swój model procesora za pomocą terminala?

Każdy komputer Mac ma terminal, w którym możesz wpisywać różne polecenia, aby otrzymać dane wyjściowe. Nawet jeśli patrzysz na Maca w sklepie, możesz użyć tego polecenia, aby znaleźć dokładny model procesora. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Posługiwać się Znalazca dotknąć Aplikacje i wtedy Narzędzia

  2. Kliknij Terminal na dnie

  3. Wpisz polecenie CPU: sysctl -a | marka grep i uderzył Wchodzić

Wyświetlane informacje będą dokładnym modelem procesora komputera Mac. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Jak znaleźć model procesora — zewnętrzny

Na szczęście zasoby innych firm, takie jak doskonała EveryMac.com, wkroczyły, aby dostarczyć wiele szczegółów na temat każdego wydanego komputera Mac. Aby jednak wykorzystać te informacje, najpierw musisz znać swój konkretny model komputera Mac, a następnie poświęcić czas na przeglądanie witryny EveryMac.

Przegląd sprzętu Mac

A co, jeśli chcesz szybko zweryfikować model procesora komputera Mac? A co, jeśli pracujesz nad naprawą lub rozwiązywaniem problemów z komputerem Mac innej osoby i nie masz od razu wszystkich informacji o systemie? Cóż, prawdopodobnie nie jesteś zaskoczony, gdy dowiesz się, że istnieje polecenie Terminal, które może pokazać model procesora komputera Mac. Oto jak z niego korzystać.

Najpierw uruchom Terminal, który możesz znaleźć, przechodząc do Aplikacje folder, a następnie Narzędzia folder (lub wyszukując Terminal z Spotlight).

Otwórz Terminal, a następnie wprowadź następujące polecenie w wierszu polecenia:

$ sysctl -n machdep.cpu.brand_string

Natychmiast zobaczysz nową linię tekstu z dokładną marką i modelem procesora komputera Mac. Na moim MacBooku to polecenie zwróciło następujący wiersz:

Procesor Intel(R) Core(TM) i5-8210Y @ 1,60 GHz

EveryMac.com zawiera podsumowanie MacBooka Pro korzystającego z tego procesora, w tym szczegółowe informacje na temat procesora i reszty sprzętu dostarczonego z tym modelem.

Wyszukiwarka Google dla Procesor i5-8120Y ujawnia swoje pełne szczegóły wymienione w witrynie Intela, w tym ważne informacje, takie jak TDP i zalecana cena.

Intel od kilku lat utrzymuje ten sam schemat nazewnictwa serii Core, co oznacza, że ​​wiele procesorów ma podobną charakterystykę częstotliwości, mimo że oferują znacznie różne poziomy wydajności.

Identyfikując konkretny procesor komputera Mac, będziesz mógł dokładniej porównać swój komputer Mac z innymi komputerami Mac i PC, co pomoże ci dokonać pierwszego zakupu lub zdecydować, czy warto go uaktualnić.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac i podobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z kilkoma artykułami TechJunkie, w tym Jak zmienić domyślny folder pobierania na komputerze Mac i macOS Mojave: Wyłącz ostatnie aplikacje, aby usunąć dodatkowe ikony Dock.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące najlepszego sposobu znajdowania szczegółów procesora Maca? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej!