Jak znaleźć przyjaciół w określonym mieście na Facebooku

Działania mające na celu znalezienie przyjaciół w określonym mieście są dość proste. Ale byłoby miło, gdyby Facebook usprawnił interfejs użytkownika i usunął niektóre zbędne kroki. Niemniej jednak pomogłoby, gdyby użytkownicy nie mieli problemów ze znalezieniem znajomych w określonym mieście z komputera lub smartfona.

Jak znaleźć przyjaciół w określonym mieście na Facebooku

W artykule, jak znaleźć znajomych w określonych lokalizacjach, zawarto również wskazówki dla użytkowników smartfonów. Jednak procesy i działania są uniwersalne i prawie takie same.

Krok 1

Po zalogowaniu przejdź do lewego górnego rogu ekranu i kliknij swoje imię. Ta czynność przenosi Cię do Twojego profilu, w którym wybierasz "Przyjaciele" zakładka pod obrazem okładki.

Akcja jest dość podobna w aplikacji Facebook. Po wejściu do kanału wiadomości dotknij swojego zdjęcia profilowego, przewiń w dół i naciśnij "Znajdź przyjaciół."

Krok 2

Jeśli korzystasz z Facebooka na komputerze, masz teraz dostęp do dwóch łączy u góry: Zaproszeń do znajomych i Znajdź znajomych.

Jak znaleźć znajomych w określonym mieście na Facebooku

Jeśli chodzi o aplikację na smartfony lub tablety, jesteś już w odpowiednim menu i nie są wymagane żadne dalsze działania.

Krok 3

Tutaj sprawy stają się nieco zagmatwane i niezbyt intuicyjne. Logiczną rzeczą do zrobienia jest wpisanie nazwy miasta w pasku wyszukiwania i przesiewanie podanych wyników.

Ale Algorytm Facebooka skupia się na nazwiskach ludzi, a nie na miejscach, nawet jeśli wpisujesz nazwę miasta. Niemniej jednak możesz wpisać nazwę i nacisnąć Enter. Ta akcja ujawnia bardziej wszechstronne menu, w którym możesz potrafi wyszukiwać według miejsc.

Znajdź znajomych w określonym mieście na Facebooku

Jeśli korzystasz ze smartfona, sytuacja jest podobna. Naciśnij pasek wyszukiwania, wpisz nazwę miasta i voila - jest pasek do dalszego filtrowania wyszukiwania.

Dygresja: UX jest lepszy w aplikacji niż na komputerze, co nie jest zaskakujące, ponieważ większość ludzi uzyskuje dostęp do Facebooka w ten sposób.

Krok 4

Teraz jesteś w końcu tam, gdzie powinieneś być. Podczas wyszukiwania znajomych z Facebooka na pulpicie menu filtrowania znajduje się po lewej stronie ekranu.

W obszarze Miasto kliknij „Wybierz miasto…” i wpisz nazwę lokalizacji w wyznaczonym pasku. Facebook jest dobry w ustalaniu, czego chcesz. Więc miasto powinno wyskoczyć już po kilku listach.

Ważne jest, aby upewnić się, że wybrałeś "Ludzie" w menu u góry ekranu. Mając to na uwadze, możesz również wyszukiwać miejsca, posty, filmy itp., które są związane z tym konkretnym miastem.

Jeśli chodzi o aplikację, musisz dotknąć "Miasto," wpisz ponownie nazwę, a następnie kliknij "OK." Byłoby miło, gdyby Facebook podjął pierwsze wyszukiwanie i zaoferował miasto za pierwszym razem. Ale z jakiegoś nieznanego powodu ten scenariusz się nie dzieje. Być może dzieje się tak dlatego, że Facebook oczekuje, że lokalizacje ludzi będą się od czasu do czasu zmieniać.

Krok 5

W tym momencie to tylko kwestia znalezienia osoby, której szukasz na Facebooku. Jeśli znasz jego imię, wpisz je w pasku wyszukiwania i przeglądaj wyniki, aż znajdziesz właściwą osobę.

Ale co, jeśli nie pamiętasz nazwy? Pierwsza sztuczka polega na zaznaczeniu pola przed "Przyjaciele przyjaciół." Ta akcja powinna traktować priorytetowo osoby, które zaprzyjaźniły się z Twoimi znajomymi na Facebooku.

Zgodnie z logiką mniej niż sześciu stopni separacji, powinno to uczynić wyszukiwanie bardziej wyrafinowanym. Jeśli to nie pomoże, możesz zastosować dodatkowe filtry według Wykształcenie i Praca. Ponownie, powinno to zawęzić wyniki do zaledwie kilku nazw i sprawić, że nieuchwytny przyjaciel wystarczy jedno kliknięcie.

Notatka: Ta sama technika filtrowania dotyczy aplikacji i otrzymujesz te same wyniki.

Schludna sztuczka wyszukiwania

Inną metodą znalezienia znajomego na podstawie lokalizacji jest zmiana obecnego miasta na to, którego szukasz. Aby to zrobić, musisz wejść na stronę swojego profilu na Facebooku, wybierz „Edytuj szczegóły” pod wprowadzeniem i wybierz „Dodaj bieżące miasto”.

Po kliknięciu "Przyjaciele," Facebook powinien traktować priorytetowo ludzi z tego miasta „Sugestie znajomych”. Jednak nie jest to najlepsza metoda, ponieważ gigant sieci społecznościowych może uwzględniać Twoje obecne geotagi.

Dlatego wyniki mogą zawierać szereg mieszanych sugestii — te z miasta, którego szukasz, oraz te oparte na innych parametrach. To powód dlaczego najlepiej trzymać się pierwszej opisanej metody.

Masz nowego przyjaciela

Pomimo zmian w demografii Facebooka, nadal jest to jedna z najpotężniejszych platform. I chociaż interfejs użytkownika może wydawać się nieco niezgrabny, Facebook oferuje jedno z najbardziej wszechstronnych menu wyszukiwania.