Jak znaleźć numer modelu ognia Kindle?

Podczas konfigurowania tabletu Kindle Fire zawsze dobrze jest znać typ modelu i wersję systemu. Ale jest jeszcze jedna ważna informacja o urządzeniu, która często trafia pod radar – numer seryjny (lub model) urządzenia.

Jak znaleźć numer modelu ognia Kindle?

Możliwe, że nigdy nie będziesz potrzebować numeru modelu. Jednak poznanie go może być niezwykle korzystne w określonych sytuacjach. W tym artykule wyjaśnimy wszystko na temat numeru modelu Kindle Fire i tego, jak łatwo go zlokalizować na tablecie Kindle Fire.

Czy model urządzenia i numer modelu to to samo?

Użytkownicy mają pewne zamieszanie, jeśli chodzi o „numer modelu”. Jest to zrozumiałe, ponieważ model może reprezentować wersję Twojego Kindle Fire – na przykład Kindle Fire HD 7, HDX 7, Fire HD 8.9 itd.

Z drugiej strony numer modelu reprezentuje unikalny numer identyfikacyjny konkretnego urządzenia Kindle Fire. Na przykład dwa urządzenia Kindle Fire HD 7 mają zupełnie różne numery modeli.

Numer modelu może być potrzebny z różnych powodów. Jeśli Twoje urządzenie zostanie skradzione, zawsze możesz udowodnić, że jest Twoje, po jego odzyskaniu, używając numeru modelu. Ponadto zespół wsparcia Amazon będzie mógł łatwiej śledzić Twoje urządzenie, jeśli wymaga ono wymiany lub naprawy.

Oczywiście to tylko niektóre z potencjalnych sytuacji, w których możesz potrzebować numeru modelu. W każdym razie są trzy sposoby wyszukiwania tego numeru. Zobaczmy, jakie one są.

Poszukaj numeru modelu w ustawieniach

Najszybszym sposobem sprawdzenia numeru modelu Kindle Fire jest dostęp do menu ustawień systemowych. Powinieneś być w stanie zobaczyć wszystkie podstawowe specyfikacje swojego urządzenia. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przesuń palcem w dół z górnej części ekranu na swoim Kindle Fire. Powinno to wyświetlić pasek szybkiego dostępu.
 2. Stuknij ikonę „Ustawienia”.

  ustawienia

 3. Przejdź do menu „Opcje urządzenia”.

  opcje urządzenia

W sekcji „Model urządzenia” możesz przeczytać dokładny model swojego Kindle Fire. Powinieneś zauważyć sekcję „Numer seryjny” poniżej – jest to numer modelu.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nie możesz uzyskać dostępu do tabletu lub jest on uszkodzony i musisz zlokalizować numer modelu. Co wtedy? Przejdźmy dalej.

Czy uratowałeś pudełko?

Pudełko twojego Kindle Fire, które dotarło, może czasami zawierać numer produktu. Było to obowiązkowe we wczesnych dniach Kindle (modele 1, 2 i DX), ale dziś jest to rzadsze. Mimo to możesz mieć szczęście.

Sprawdź opakowanie urządzenia, zwłaszcza krawędzie i spód pudełka. Producenci zazwyczaj umieszczają w tym miejscu naklejkę z deklaracją zawierającą numer modelu i kraj pochodzenia.

Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć tutaj numeru modelu. Nawet jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego Kindle Fire, istnieje inny sposób sprawdzenia jego numeru modelu.

Wszystko jest online

Po skonfigurowaniu urządzenia Kindle Fire prawdopodobnie połączyłeś je z kontem Amazon. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie pobierać aplikacji, książek ani muzyki. Jeśli wiesz, które konto jest połączone z tabletem, możesz poszukać numeru seryjnego na swoim koncie Amazon.

Aby to zrobić, potrzebujesz dostępu do Internetu i dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz przeglądarkę.
 2. Wejdź na stronę Amazona.
 3. Kliknij/dotknij przycisku „Witaj, zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu.

  konta i listy

 4. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i postępuj zgodnie z procesem logowania na ekranie.
 5. Przejdź do „Zarządzaj treścią i urządzeniami”.
 6. Wybierz zakładkę „Urządzenia”.
 7. Wybierz swoje urządzenie Kindle Fire z listy urządzeń. Na dole powinno pojawić się menu urządzenia.

Model i numer seryjny powinny być widoczne w prawym dolnym rogu menu urządzenia. Możesz również zobaczyć dokładną datę rejestracji, a nawet wyrejestrować się z urządzenia, jeśli uważasz, że zostało skradzione (lub chcesz je oddać).

numer seryjny

Zwróć uwagę na liczbę – możesz jej potrzebować

Pamiętaj, że numer modelu twojego Kindle Fire jest unikalny – żadne dwie liczby nie są takie same. Nigdy nie wiadomo, co może się stać, więc warto zapisać numer gdzieś na wypadek, gdyby był potrzebny później.

Co więcej, tablet Fire nie jest jedynym urządzeniem z numerem modelu. Twój smartfon, komputer i prawdopodobnie większość innych gadżetów w Twoim domu ma swoje unikalne numery seryjne. Możesz znaleźć i zanotować numery wszystkich niezbędnych urządzeń, dzięki czemu zawsze będziesz o krok do przodu.

Dlaczego potrzebujesz numeru modelu swojego Kindle? Czy trudno było znaleźć? Czy znasz inną metodę? Opublikuj swoje doświadczenie w sekcji komentarzy poniżej.