Znajdź ostatnio przesłane zdjęcia w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google świetnie nadają się do przechowywania zdjęć. Jednak jeśli chodzi o zarządzanie zdjęciami, oprogramowanie wymaga poprawy. Mówiąc dokładniej, twoje obrazy są wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej, w której w zasadzie utkniesz.

Znajdź ostatnio przesłane zdjęcia w Zdjęciach Google

W rzeczywistości nadal nie ma karty Ostatnie, która umożliwiałaby podgląd najnowszych przesłanych plików. Sprawy pogarszają się ze starymi plikami, ponieważ możesz bez końca przewijać zdjęcia, aż znajdziesz datę, której szukasz. Ale jest srebrna podszewka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Link do wyszukiwania

Aby wszystko było jasne, Zdjęcia Google wybierają datę wykonania zdjęcia i klasyfikują je przed tą datą. Na przykład, jeśli prześlesz cały album, który był zrobiony w ciągu kilku lat, obrazy trafią do różnych zestawów.

Adres URL //photos.google.com/search/_tra_ wyświetla obrazy zgodnie z datą ich przesłania, począwszy od ostatniego obrazu. Otrzymasz podgląd miniatury każdej przesłanej partii, a interfejs jest podobny do zwykłych Zdjęć Google.

zdjęcia Google

Istnieje możliwość zbiorczego wybierania zdjęć/albumów, udostępniania ich oraz edytowania godziny i daty. Możesz zmieniać informacje o lokalizacji, przenosić zdjęcia do różnych albumów i otwierać zdjęcia w celu szybkiej edycji. Jest jednak pewien haczyk z linkiem wyszukiwania.

Ten link nie działa na urządzeniach z systemem iOS i daje różne wyniki, gdy uzyskujesz do niego dostęp ze smartfona z Androidem. Innymi słowy, musisz uzyskać dostęp do adresu URL bezpośrednio z komputera.

Uwaga dotycząca korzystania z aplikacji Zdjęcia Google na iOS

Zdjęcia Google na iOS synchronizują się z obrazami w aplikacji Zdjęcia. Będziesz mógł zobaczyć ostatnio zrobione zdjęcia, a Google porządkuje zdjęcia w albumach według lokalizacji, osób lub obiektów.

albumy

To powiedziawszy, obrazy w aplikacji i w linku wyszukiwania nadal będą się różnić. Szybkim rozwiązaniem może być utworzenie kopii zapasowej lub przesłanie jednego z albumów z iPhone'a do Zdjęć Google. Jednak uniemożliwiłoby to szybki dostęp do ostatnio przesłanych plików.

Jak korzystać z wyszukiwarki obrazów w Zdjęciach Google

Google używa złożonego algorytmu do analizy i grupowania Twoich zdjęć. Wychwytuje lokalizację, ludzi i typ mediów, aby ułatwić wyszukiwanie. Możesz to wykorzystać, aby znaleźć swój najnowszy film.

Wybierz/kliknij pasek wyszukiwania i wpisz lokalizację lub imię osoby na zdjęciu. Aby nazwa działała, musisz mieć włączone rozpoznawanie twarzy i istnieje również możliwość późniejszego dodania nazwy. Ponadto możesz wpisać nazwę obiektu/przedmiotu, który pojawia się na obrazku i wyszukiwać w ten sposób.

znajdź ostatnio przesłane

Na szczęście Google zapewnia sugestie wyszukiwania i możesz wybrać różne kategorie: selfie, ulubione, filmy itp. Ale kiedy klikniesz ikonę hamburgera (lewy górny róg), nie ma opcji Ostatnie.

Pomimo ograniczeń może to pomóc w znalezieniu najnowszego przesłanego pliku, jeśli zrobiłeś zdjęcia w określonym miejscu. To samo dotyczy robienia zdjęć konkretnej rzeczy. Z drugiej strony mogą pojawiać się również inne nieostatnie przesłane pliki.

Notatka: Podczas korzystania ze Zdjęć Google w przeglądarce przesunięcie kursora do krawędzi okna powoduje wyświetlenie paska czasu. Możesz przewinąć w dół i kliknąć lata, aby znaleźć swoje zdjęcia. Pamiętaj jednak, że rok odnosi się do daty i godziny wykonania, a nie przesłania.

Wskazówki i porady dotyczące grupowania zdjęć

Kliknięcie na zdjęcie osoby lub zwierzęcia łączy wszystkie zdjęcia przedstawiające tę osobę lub zwierzę. Pozwala to na łatwiejsze wyszukiwanie i lepsze grupowanie, a ponadto możesz nadać im niestandardową nazwę.

Zanim zaczniesz, przejdź do Ustawień, wybierz „Grupuj podobne twarze” i upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Pokaż osoby z osobami”. Ta ostatnia funkcja jest opcjonalna, ale daje przewagę pod względem bardziej precyzyjnego wyszukiwania. Warto zauważyć, że nowsze wersje Zdjęć Google domyślnie zawierają tę funkcję.

Aby nazwać osobę na obrazie, przejdź do paska wyszukiwania, wpisz „Ludzie” i znajdź obraz, którego chcesz użyć. Po wybraniu obrazu pojawi się opcja „Dodaj nazwę”, kliknij go i wpisz imię i nazwisko tej osoby. Google natychmiast rozpozna osobę na innych zdjęciach i zapyta, czy to ta sama twarz.

Te same kroki dotyczą zwierząt domowych i zawsze możesz dodać opis do obrazu, aby ułatwić wyszukiwanie. Wybierz obraz, naciśnij ikonę „i” i wpisz swój opis w wyznaczonym polu.

Notatka: Aby funkcja rozpoznawania nazw osób działała, musi być włączona opcja rozpoznawania twarzy

Dokąd poszły weekendowe zdjęcia?

W niewytłumaczalny sposób Google wydaje się kierować Cię w określonym kierunku, jeśli chodzi o wyszukiwanie obrazów. Dlaczego, nikt nie zgadnie. Z drugiej strony oprogramowanie zapewnia dokładne informacje o twarzy, przedmiocie i lokalizacji, co pomaga zawęzić wyszukiwanie.

Czy uważasz, że dobrze byłoby mieć kartę Ostatnie w Zdjęciach Google? Dlaczego Google nie uwzględnił tej opcji w pierwszej kolejności? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.