Jak znaleźć jedzenie w DayZ

DayZ to gra survivalowa, w której musisz monitorować wiele wskaźników swojego stanu zdrowia, aby poradzić sobie w trudnym środowisku. Jednym z najważniejszych szczegółów, którymi musisz się zająć, jest dobre odżywianie swojej postaci. Ponieważ gra wymaga wykonywania różnych czynności, które pochłaniają twoją energię, takich jak walka i wspinaczka, musisz uzupełnić zapasy żywności. Pozwalają zachować formę i być gotowym na przyszłe przeszkody.

Jak znaleźć jedzenie w DayZ

W tym artykule pokażemy Ci wiele sposobów na znalezienie jedzenia w DayZ.

Jak znaleźć jedzenie w DayZ?

Choć może się wydawać, że wykonywanie jakichkolwiek zadań w DayZ sprawi Ci trudność, nie jest tak ze znalezieniem jedzenia. Jednym z najłatwiejszych sposobów zdobywania pożywienia jest pływanie łodziami na plażach. Zawierają nie tylko żywność i wodę, ale także wodoodporne ubrania i plecaki.

Twoje poszukiwanie jedzenia może również wysłać cię w głąb lądu. Twoja najlepsza szansa to sprawdzenie małych wiosek, które napotkasz. Wielu graczy ignoruje te osady, ale zazwyczaj zawierają one dużo zapasów, w tym żywność. Nawiguj po mapie, aby je znaleźć.

Inną opcją jest uprawa żywności:

 1. Wykop żyzną glebę, aby stworzyć czystą plamę. Zrób to za pomocą czekana, kilofa lub łopaty. Powtórz dla tylu slotów, ile chcesz.

 2. Weź trochę limonki ogrodowej i nawozisz swoje skrawki ziemi. Chociaż jest to opcjonalny krok, przyspieszy proces uprawy. Zużyjesz 5% na każde nawożone gniazdo.

 3. Zasiej swoje nasiona.

 4. Podlewaj płaty gleby, a zaczną rosnąć. Aby podlać każdy plaster, potrzebujesz 100 ml wody. Deszcz pomoże również w utrzymaniu odżywionych roślin.

 5. Spryskaj rośliny za pomocą rozcieńczonego środka dezynfekującego w sprayu. To odstraszy wszelkie szkodniki.

 6. Gdy rośliny będą w pełni wyrośnięte, zacznij je zbierać i umieszczać w ekwipunku. Jeśli nie ma miejsca, rośliny zostaną umieszczone przed tobą.

Jak znaleźć jedzenie i wodę w DayZ?

Gra oferuje o wiele więcej możliwości nakarmienia swojej postaci. Jednym z nich jest łowienie ryb, a oto jak wykonać tę relaksującą czynność:

 1. Znajdź staw, morze lub rzekę wystarczająco głęboką do łowienia ryb.

 2. Wyposaż hak i dżdżownicę i połącz elementy, aby stworzyć przynętę.

 3. Wyjmij wędkę z ekwipunku i umieść haczyk z przynętą w gnieździe haczyka.

 4. Stań przy krawędzi wody i kliknij/naciśnij przycisk akcji, aby zarzucić linę. Przytrzymaj kliknięcie/przycisk, aż pasek postępu się zapełni.

 5. Akcja holowania rozpocznie się, gdy coś zostanie złapane. Kiedy tak się stanie, kliknij/naciśnij przycisk akcji, aby zwinąć rybę lub inny zdobyty przedmiot.
 6. Każdy połów będzie wymagał dżdżownicy. Tak więc przed ponownym zarzuceniem linki zdejmij haczyk i wymień dżdżownicę.

Znalezienie wody jest również stosunkowo proste. Na przykład możesz zebrać go ze strumieni, rzek, stawów i jezior. Jednak chcesz uzdatnić tę wodę za pomocą stołów chlorowych, aby upewnić się, że nadaje się do picia. Tabletki z chlorem można zdobyć na kempingach, w budynkach medycznych i szpitalach.

Alternatywnie możesz zagotować wodę za pomocą garnka nad ogniskiem.

Jak łatwo znaleźć jedzenie w DayZ?

Jeśli chcesz znaleźć jedzenie przy minimalnym wysiłku, musisz szukać źródeł pożywienia, które nie wymagają polowania i używania broni. Dobrym pomysłem jest szukanie grzybów. Możesz je zbierać w lesie, ale wiele z nich łatwo przeoczyć. Unikaj zbierania i spożywania trujących grzybów.

Ponadto zbieranie owoców zapewnia łatwy dostęp do zapasów żywności. Na pobliskich drzewach rosną śliwki, gruszki i jabłka. W rzeczywistości możesz odkryć całe plantacje, na których znajdują się dziesiątki drzew owocowych.

Jak znaleźć jedzenie w DayZ na PS4?

Gracze PS4 DayZ mogą również szukać dzikich zwierząt, aby zdobyć trochę pożywienia, ale niektóre z nich, takie jak wilki i niedźwiedzie, stają się agresywne, gdy są atakowane. Inni będą próbowali uciec, ponieważ nie mają możliwości obrony.

Miejsce tarła zwierząt jest różne w zależności od gatunku. Większe, takie jak jelenie i krowy, można zobaczyć w pobliżu wody. Z drugiej strony udomowione zwierzęta, takie jak kozy i kurczaki, zazwyczaj wędrują w pobliżu miast.

Bez względu na zwierzę, którego szukasz, oto jak go łatwo upolować:

 1. Wyposaż się w broń dystansową z ekwipunku, taką jak M4-A1 lub VSD.
 2. Unikaj płoszenia ofiary, poruszając się powoli. Pomoże ci to pozostać niewykrytym, dopóki nie znajdziesz się w zasięgu.
 3. Wyceluj w zwierzę i oddaj strzał. Może być konieczne oddanie kilku strzałów, aby powalić duże zwierzę.
 4. Gdy zwierzę zostanie zastrzelone, zacznie krwawić. Podążaj za swoją ofiarą, aby wykończyć zwierzę.
 5. Zacznij skórować, wyposażając się w maczetę lub nóż ze swojego ekwipunku. Zbliż się do zwierzęcia i użyj przycisku akcji, aby oskórować zwierzę.
 6. Po zakończeniu procesu otrzymasz mięso zwierzęce, które możesz później ugotować i zjeść.

Jak znaleźć jedzenie w DayZ na Xbox?

Polowanie na zwierzęta jest doskonałym źródłem pożywienia, bez względu na platformę, na której grasz. Oto jak złapać swoją ofiarę na Xbox:

 1. Znajdź swoje zwierzę i podejdź do niego ostrożnie. Upewnij się, że nie stoisz zbyt blisko, aby nie przestraszyć zwierzęcia.
 2. Przejdź do inwentarza i wybierz broń dystansową.
 3. Wyceluj i zastrzel zwierzę. Jeśli strzał nie zabije zwierzęcia od razu, zacznie się wykrwawiać i ostatecznie ulegnie ranie.
 4. Podążaj za zwierzęciem i poczekaj, aż umrze.
 5. Przejdź do ekwipunku i wyposaż swój nóż.
 6. Podejdź do zwłok i użyj przycisku akcji na krzyżaku, aby oskórować zwierzę.
 7. Na ziemi pojawi się kilka przedmiotów, w tym mięso. Zbierz go, a później możesz go ugotować.

Dodatkowe często zadawane pytania

Teraz, gdy omówiliśmy już sedno znajdowania jedzenia w DayZ, przyjrzyjmy się bardziej przydatnym szczegółom.

Czy możesz tworzyć przedmioty w DayZ?

Niestety domyślna wersja gry nie pozwala na odradzanie przedmiotów. Jedynym sposobem na wygenerowanie przedmiotu w DayZ jest użycie modów. Na szczęście w Internecie jest ich sporo, co nieco ułatwia życie.

Dlaczego trudno znaleźć jedzenie w DayZ?

Znalezienie jedzenia może być wyzwaniem w DayZ, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym graczem. Jak wspomniano wcześniej, nie możesz odradzać artykułów spożywczych w ekwipunku bez użycia modów. Każda inna metoda karmienia twojej postaci wymaga od ciebie trochę pracy.

Na szczęście znalezienie jedzenia w DayZ nie jest niemożliwe. Istnieje wiele źródeł pożywienia, takich jak grzyby, grusze, jabłonie i dzika przyroda. Poświęć trochę czasu na obejrzenie mapy, a natkniesz się na wiele zasobów.

Jakie są proste sposoby na znalezienie jedzenia w DayZ?

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie jedzenia w DayZ jest zbieranie gotowych przedmiotów. W tym celu możesz sprawdzić liczne szklarnie i tunele foliowe. W tych miejscach pojawiają się świeże owoce, warzywa, konserwy, napoje i paczki nasion.

Co więcej, możesz plądrować wyrzucone na brzeg łodzie rozsiane po całym wybrzeżu. Zawierają między innymi żywność w puszkach i napoje w puszkach, które są łatwym źródłem pożywienia.

Gdzie znajdziesz jedzenie w DayZ?

W DayZ jest wiele lokacji, w których możesz zbierać jedzenie:

• Drzewa owocowe

• Zbiorniki wodne (ryby)

• Lasy (przyroda i jagody)

• Ziemia (grzyby)

• tunele foliowe

• Szklarnie

• łodzie na plaży

Utrzymuj swój poziom głodu w zatoce

Podczas gdy DayZ jest pełen wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw, gra ma również prawie niewyczerpane źródła pożywienia. Możesz nie tylko polować i łowić ryby, ale także zdobywać żywność, zbierając owoce i grzyby. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że twoja postać spożywa wystarczającą ilość jedzenia, aby głód nie ograniczył twoich szans na przeżycie.

Jaki jest twój ulubiony sposób zbierania jedzenia w DayZ? Czy polegasz na wielu metodach zdobywania pożywienia? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.