Jak usunąć chmurę Samsung z telefonu?

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego Samsung, możesz przechowywać pliki online w chmurze Samsung. Jest to przydatna opcja przechowywania, ale czasami tak naprawdę nie chcesz, aby kopie plików krążyły w Internecie.

Jak usunąć chmurę Samsung z telefonu?

W tym artykule pokażemy, jak usunąć pliki z chmury Samsung, a nawet samego konta w chmurze.

Czym jest chmura Samsunga?

Samsung Cloud to zastrzeżona usługa przechowywania w chmurze marki Samsung. Przechowuje pliki nie tylko swoich telefonów komórkowych, ale także innych urządzeń. Konto nie jest powiązane z konkretnym urządzeniem, a wiele urządzeń może współdzielić jedno konto. Pozwala to na udostępnianie plików między nimi.

Usuwanie plików w chmurze

Aby usunąć pliki w chmurze, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Przesuń palcem w górę i dotknij Ustawienia w telefonie.
 2. W menu poszukaj Konta i Kopia zapasowa i dotknij go.
 3. Stuknij w Samsung Cloud. Spowoduje to otwarcie menu Samsung Cloud. Pamiętaj, że może być wymagane wprowadzenie danych logowania.
 4. Stuknij w Samsung Cloud Drive.
 5. Zobaczysz listę plików, które są obecnie w chmurze. Naciśnij i przytrzymaj plik, który chcesz usunąć. Po sprawdzeniu pliku możesz stuknąć wiele plików, aby usunąć je jednocześnie.
 6. Kliknij Usuń.

  chmura Samsunga

Usuwanie konta w chmurze

Usunięcie całego konta Samsung Cloud spowoduje wyczyszczenie wszystkiego, co zostało tam zapisane. Jeśli nie chcesz stracić żadnych danych, pobierz zapisane pliki. Aby całkowicie usunąć konto Cloud, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do witryny internetowej konta Samsung.
 2. Po wyświetleniu monitu wprowadź swoje dane logowania.
 3. Kliknij kartę profilu. Będzie to obrazek z Twoim imieniem i nazwiskiem, zdjęciem i adresem e-mail.
 4. Kliknij Ustawienia konta Samsung.
 5. Kliknij Usuń konto.
 6. Zaznacz kółko potwierdzające, że znasz warunki usunięcia konta.
 7. Kliknij Usuń.

Pamiętaj, że usunięcie konta Samsung usunie również historię zakupów, subskrypcje i informacje w profilu. Być ostrzeżonym. Nie można ich odzyskać po usunięciu.

konto i kopia zapasowa

Zarządzanie danymi przesłanymi do chmury

Jeśli zauważysz, że wciąż brakuje Ci miejsca w chmurze, to prawdopodobnie dlatego, że masz wiele urządzeń na tym samym koncie. Podstawowa usługa przechowywania ma tylko 5 GB pojemności i jest ona dzielona między wszystkie zarejestrowane w niej urządzenia.

Jeśli rutynowo tworzysz kopię zapasową danych, a także masz włączoną automatyczną synchronizację, pamięć w chmurze szybko się zapełni. Możesz zarządzać tym za pomocą opcji przywracania i kopii zapasowej oraz automatycznej synchronizacji na swoim urządzeniu. Dostęp do nich można uzyskać na telefonie komórkowym, wykonując następujące czynności:

ustawienia

Przywracanie i tworzenie kopii zapasowych z chmury

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Stuknij w Konta i kopie zapasowe.
 3. Stuknij w Kopia zapasowa i przywracanie.
 4. Stuknięcie w Dane kopii zapasowej otworzy listę kontrolną z pytaniem, które dane chcesz skopiować. Sprawdź te, które chcesz. Kliknij Kopia zapasowa.
 5. Stuknięcie w Przywróć dane pozwoli Ci wybrać urządzenie, które chcesz przywrócić, wraz z listą kontrolną Twoich danych. Wybierz, a następnie kliknij Przywróć.

Usuwanie danych kopii zapasowej z chmury

 1. Otwórz Ustawienia, zlokalizuj Konta i Kopia zapasowa, a następnie dotknij go.
 2. Stuknij w Samsung Cloud,
 3. Wybierz Usuń kopię zapasową.

  usuń chmurę Samsunga

Funkcja automatycznej synchronizacji

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja automatycznej synchronizacji automatycznie aktualizuje informacje z telefonu do chmury. Jest to przydatne, jeśli masz wiele urządzeń, które dzielą podobne konta, takie jak Facebook, Google, Messenger i tym podobne. Jest to dostępne, przechodząc do Konta i kopia zapasowa w Ustawieniach i wybierając Konta.

Należy mieć świadomość, że konto, z którego nie korzystano przez ponad 12 miesięcy, zostanie automatycznie usunięte przez system. Obejmuje to galerie, wszystkie dane kopii zapasowych i profile. Włączenie automatycznej synchronizacji zapobiegnie temu, więc włącz ją, jeśli nie chcesz, aby tak się stało. Alternatywnie możesz po prostu logować się co kilka miesięcy, jeśli nie chcesz mieć włączonej automatycznej synchronizacji.

Dostęp do przeglądarki internetowej

Dostęp do chmury Samsung Cloud można również uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zalecamy zrobienie tego przez Chrome. Chociaż możesz tutaj zarządzać galerią i kopiami zapasowymi urządzenia, nie będziesz mieć dostępu do żadnych danych związanych z telefonem, takich jak kontakty i notatki. Jest to przydatne do zapisywania plików na większym urządzeniu magazynującym, takim jak komputer, lub podczas próby opróżnienia chmury przed usunięciem.

Przydatne tymczasowe przechowywanie

Samsung Cloud zapewnia użytkownikom ich urządzeń tymczasową pamięć masową, gdy tego potrzebują. Choć przydatne, nadal pozostawia kopie danych w Internecie. Wiedza o tym, jak usunąć te pliki, ułatwia nie tylko zarządzanie urządzeniami, ale także zapewnia bezpieczeństwo informacji.

Czy miałeś jakieś doświadczenia z usuwaniem plików w chmurze Samsung? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.