Jak usunąć historię zakupów na Amazon

Amazon to jedna z najpopularniejszych witryn detalicznych w Internecie. W związku z tym ludzie używają go do zdobywania szerokiej gamy rzeczy, od przedmiotów codziennego użytku po rzeczy, które wolisz zachować w tajemnicy. Chociaż Twoja historia zakupów na Amazon jest dostępna tylko za pośrednictwem Twojego konta, prawdopodobnie jesteś prawie na stałe zalogowany lub zapisałeś przepustkę i nazwę użytkownika w swojej przeglądarce.

Jak usunąć historię zakupów na Amazon

Aby chronić swoją prywatność, warto trzymać historię zakupów z dala od wścibskich oczu. Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do celowego czyszczenia historii przeglądarki lub podczas regularnych porządków w celu utrzymania porządku. Niestety usunięcie historii zamówień na Amazon jest niemożliwe. Ukrycie go jest jednak całkowicie możliwe, nawet jeśli baza zakupionych przedmiotów nigdy nie znika całkowicie.

Dlaczego warto ukryć historię zakupów

Twoje życie prywatne to twoja sprawa. Bez względu na to, co mogłeś zamówić (o ile kupowanie i posiadanie jest legalne), to niczyja sprawa. Dopóki jest na Amazon, legalność to ich sprawa. Istnieją jednak inne powody, dla których warto ukrywać swoje rozkazy przed ludźmi.

Po pierwsze, być może zamówiłeś prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub rocznicę dla swojej drugiej połówki i nie chcesz zepsuć niespodzianki. Jest to szczególnie ważne, jeśli udostępniasz im swój komputer.

Alternatywnie możesz ukryć swoją historię podczas robienia zrzutu ekranu listy zakupów Amazon dla kogoś, ponieważ chcesz, aby wyglądała bardziej profesjonalnie i mniej osobiście. Podsumowując, jest wiele powodów, dla których możesz chcieć dowiedzieć się, jak ukryć historię zamówień.

usuń historię zakupów w amazon

Archiwizuj zamówienie Amazon

Jeśli chcesz zarchiwizować konkretne zamówienie bez konieczności czyszczenia całej historii Amazon, z przyjemnością dowiesz się, że możesz to zrobić dość łatwo.

 1. Zaloguj się na swoje konto Amazon, wprowadzając wszystkie niezbędne informacje.
 2. Przejdź do strony głównej, wpisując //www.amazon.com lub klikając jeden z wielu linków do strony głównej w całej witrynie Amazon.

  amazon jak usunąć historię zakupów

 3. Przejdź do prawego górnego rogu strony głównej Amazon i kliknij Zamówienia
 4. Ten link przeniesie Cię do listy Twoich wcześniejszych zamówień, wszystkie wyświetlane według dat.
 5. Kliknij Zamówienie archiwum na dole pudełek po prawej stronie każdego zamówienia.
 6. Kliknij żółty Zamówienie archiwum po ponownym wyświetleniu monitu.

Zarchiwizowane zamówienia nie będą już wyświetlane na stronie zamówienia. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do zarchiwizowanych zamówień, przejdź do Twoje rozkazy i kliknij pole, które ma „ostatnie 6 miesięcy” jako ustawienie domyślne. W wyświetlonym menu zauważysz Zarchiwizowane zamówienia opcja.

Wyczyść historię przeglądania Amazon

Przede wszystkim najlepszym sposobem, aby ktoś nie dowiedział się o twoich wyszukiwaniach, jest przeglądanie Amazon z okna prywatnego/incognito, które jest dostępne w większości przeglądarek. Może to wymagać ręcznego logowania za każdym razem, ale jeśli chcesz, aby Twoje wyszukiwania były z dala od wścibskich oczu, jest to właściwy sposób na zrobienie tego.

Jeśli ten statek już wypłynął, nie martw się, ponieważ wyczyszczenie historii przeglądania nie jest trudne.

 1. Zaloguj się na konto Amazon, wprowadzając wszystkie niezbędne informacje.
 2. Przejdź do strony głównej, jak pokazano w poprzednim przykładzie.
 3. Jeśli chcesz usunąć określony element z historii wyszukiwania, znajdź Historia przeglądania link w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Po kliknięciu linku pojawi się lista ostatnich wyszukiwań.
 5. Uderz w Usuń z widoku opcja dla każdej pozycji.

Zrób to dla wszystkich wpisów wyszukiwania, które chcesz ukryć przed ludźmi, a Amazon ukryje każdy element.

Konto gospodarstwa domowego Amazon

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem ukrycia zakupów przed członkami rodziny jest wybranie konta Amazon Household. Należy pamiętać, że ta opcja jest dostępna tylko dla członków Prime. Najlepsze w tej opcji jest to, że pozwala dzielić się korzyściami Amazon z inną osobą dorosłą, dziećmi i / lub nastolatkami w twoim gospodarstwie domowym.

Zasadniczo ten typ konta pozwala użytkownikowi zachować prywatność historii zakupów, listy i rekomendacje, to znaczy oddzielone od innych członków gospodarstwa domowego.

Zapobieganie jest kluczowe

Jak wspomniano wcześniej, korzystanie z okna prywatnego/incognito do przeglądania Amazon w poszukiwaniu rzeczy, które nie są dla opinii publicznej (z jakiegokolwiek powodu), jest najlepszym sposobem na utrzymanie historii przeglądania w czystości. Oczywiście historia zakupów nadal będzie widoczna na Twoim koncie Amazon, więc ukrywanie przedmiotów, które chcesz zachować jako prywatne, jest właściwą drogą.

Najlepiej byłoby założyć nowe konto Amazon do prywatnych zakupów. Pomoże ci to uniknąć wszelkich kłopotów, a także potencjalnego dramatu i niezręczności. Po prostu utwórz nowy adres e-mail, użyj go do założenia nowego konta i użyj karty kredytowej/debetowej/internetowej, do której dostęp ma tylko całe gospodarstwo domowe.

Czy ukrywasz historię przeglądania i zakupów na Amazon? Jakich sposobów tego używasz? Zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami, opiniami i radami w sekcji komentarzy poniżej.