Jak usunąć swoje konto Kik [wrzesień 2021]

Kik to bezpłatna usługa przesyłania wiadomości, która ułatwia pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną.

Jeśli zdecydowałeś się usunąć swoje konto Kik, ważne jest, aby pamiętać, że: nawet jeśli zlikwidujesz swoje konto Kik, nie zostanie ono zamknięte na stałe. To tylko tymczasowa dezaktywacja, która umożliwia ponowne otwarcie konta, jeśli tak zdecydujesz.

Jednakże, jeśli chcesz trwale usunąć swoje konto i informacje, będziesz musiał wykonać kilka dodatkowych kroków.

Śledź dalej, aby dowiedzieć się, jak trwale usunąć swoje konto Kik i dane osobowe.

Jak trwale usunąć swoje konto Kik?

Jeśli trwale usuniesz swoje konto Kik, utracisz dostęp do wszystkich danych czatu, danych znajomych i nazwy użytkownika. Po usunięciu konta nie będziesz mógł zarejestrować się później przy użyciu tej samej nazwy użytkownika. Dlatego przed wykonaniem tych kroków pamiętaj, aby przesłać wszelkie informacje lub dane konta, których nie chcesz stracić na zawsze.

Gdy zdecydujesz się na dobre usunąć swoje konto Kik, wykonaj następujące kroki, aby to zrobić:

  1. Odwiedź stronę Kik Usuń stronę ↗ z przeglądarki internetowej.

2. Uzupełnij "Nazwa użytkownika" oraz "E-mail" sekcje, a następnie wybierz powód trwałego usunięcia konta Kik. Dodaj opcjonalne szczegóły w "Dodatkowe informacje…" pole, a następnie zaznacz pole poniżej. Kliknij "Iść!" usunąć.

3. Sprawdź pocztę i kliknij „Usuń trwale”, który znajduje się na dole wiadomości e-mail.

Jak usunąć konto Kik swojego dziecka?

Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko korzystało z dobrodziejstw Internetu bez pułapek.

Jeśli chcesz uniemożliwić dziecku korzystanie z Kik, możesz również poprosić o dezaktywację jego konta. Musisz jednak znać adres e-mail, którego używa Twoje dziecko, aby to zadziałało.

Witryna pomocy technicznej Kik łączy Cię ze stroną pomocy dotyczącej regularnej dezaktywacji po kliknięciu, aby uzyskać pomoc dotyczącą usuwania konta Kik Twojego dziecka. Tak więc możliwe jest, że możesz wykonać te same kroki dla Kik swojego dziecka, co dla swojego, ale nie jest to gwarantowane.

Bezpiecznym sposobem na usunięcie konta dziecka jest wysłanie wiadomości e-mail, wykonując poniższe czynności.

  1. E-mail [email protected] ↗ z tematem „Zapytanie rodziców”.

  2. W wiadomości podaj powód dla wyjaśnienia, a następnie podaj nazwę użytkownika Kik, adres e-mail i opcjonalnie wiek dziecka.

  3. Dział obsługi klienta Kik skontaktuje się z Tobą za pośrednictwem poczty e-mail z instrukcjami dotyczącymi usunięcia konta dziecka.

Jak znaleźć nazwę użytkownika konta Kik swojego dziecka?

Jeśli chcesz trwale usunąć konto Kik swojego dziecka, ale nie masz nazwy użytkownika, możesz je znaleźć, wykonując poniższe czynności.

  1. Otwórz aplikację Kik na urządzeniu dziecka. MUSI to być jego urządzenie, w przeciwnym razie usuniesz wszystkie jego wiadomości za pomocą nowego urządzenia.
  2. Stuknij w „ikona zębatki” (ustawienia) w prawym górnym rogu w aplikacji Kik.
  3. Wybierać „Ustawienia” a zobaczysz ich "Nazwę wyświetlaną" u góry. Ich nazwa użytkownika będzie znajdować się bezpośrednio pod spodem i będzie wyświetlana w szarym kolorze.

Jak usunąć konto Kik bez e-maila?

Jeśli chcesz usunąć swoje konto Kik, ale nie masz już dostępu do adresu e-mail w pliku, skontaktuj się z pomocą techniczną Kik ↗ .

Jeśli zapomniałeś konta e-mail i nazwy użytkownika , nie będziesz mieć dostępu do Kik i nie będziesz mógł usunąć konta.

Tymczasowo dezaktywuj swoje konto Kik

Aby dezaktywować swoje konto Kik na krótki okres, możesz odwiedzić stronę dezaktywacji konta Kik z dowolnej przeglądarki internetowej. Nie możesz usunąć swojego konta za pomocą aplikacji.

  1. Udaj się na stronę dezaktywacji Kik ↗ .

  2. Wpisz swój adres e-mail, a następnie kliknij "Iść."

  3. Sprawdź swoją pocztę e-mail i kliknij łącze otrzymane od Kik, a następnie kliknij "Dezaktywować."

Tymczasowo dezaktywując swoje konto, możesz go łatwo reaktywować w przyszłości, logując się ponownie.

Często zadawane pytania dotyczące dezaktywacji Kik

Co mogę zrobić, jeśli ktoś nęka mnie na Kik?

Możesz zablokować lub zgłosić innego użytkownika, odwiedzając stronę jego konta. Jeśli druga osoba używa obraźliwego języka, spamuje lub w inny sposób narusza warunki korzystania z usługi TikTok, wyślij zgłoszenie. Raporty dotyczące Kik są anonimowe, a drugi użytkownik nigdy nie dowie się, kto wysłał powiadomienie. Dobrym pomysłem jest robienie zrzutów ekranu wiadomości i treści na wypadek, gdyby zespół wsparcia Kik chciał uzyskać więcej informacji lub dowodów.

Czy Kik powiadamia mnie, jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu?

Niestety, w przeciwieństwie do Snapchata i innych komunikatorów, Kik nie informuje o zrobieniu zrzutu ekranu. Nawet w przypadku powiadomień zrzutu ekranu nie można odzyskać obrazu, gdy ktoś go przechwyci. Z tego powodu powinieneś być zmęczony wysyłaniem jakichkolwiek obrazów, których nie chcesz udostępniać żadnej osobie w Internecie.

Czy Kik jest bezpieczny w użyciu dla nastolatków?

Jak w przypadku każdej witryny sieciowej, Kik wiąże się z ryzykiem. Wielu użytkowników i serwisy stróżujące odradzają używanie Kik dla młodszych odbiorców. Kik pozwala użytkownikom komunikować się z nieznanymi osobami na całym świecie.

Co stanie się z moją nazwą użytkownika, gdy usunę konto?

Kiedy trwale usuniesz swoje konto Kik, twoja nazwa użytkownika również zostanie trwale usunięta. Oczywiście inny użytkownik może w końcu zarejestrować się przy użyciu Twojej nazwy użytkownika, ale jeśli chodzi o Twoje konto, nazwa użytkownika zniknie z widoku wszystkich Twoich kontaktów.

Czy mogę odzyskać moje konto Kik po jego usunięciu?

Nie, po trwałym usunięciu konta Kik nie można go przywrócić. Ponadto Twoja nazwa użytkownika nie może być ponownie użyta na nowym koncie. Będziesz musiał użyć innej nazwy użytkownika i adresu e-mail. Nie ma też żadnego znanego sposobu na odzyskanie kontaktów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest tymczasowa dezaktywacja.

Co się stanie, gdy usuniesz swoje konto?

Po wykonaniu kroków, aby usunąć swoje konto kik, nie będzie ono już dostępne. Oznacza to, że twoje konto nie zostanie znalezione przez nazwę użytkownika lub adres e-mail na Kik.

Jeśli trwale dezaktywujesz swoje konto, może minąć kilka dni, zanim wszystkie ślady znikną. Osoby, z którymi kontaktowałeś się w przeszłości, mogą przez chwilę nadal mieć dostęp do Twojego profilu i rozmów — dopóki ich urządzenie nie wyczyści starej pamięci podręcznej.