Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail w Gmailu

W zależności od tego, jak długo korzystasz z Gmaila, możesz zgromadzić tysiące e-maili, których nie masz zamiaru czytać. Wiele osób po prostu to zignoruje i zobaczy, jak ich skrzynka odbiorcza staje się coraz bardziej zaśmiecona.

Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail w Gmailu

W pewnym momencie będziesz chciał pozbyć się e-maili, których przeczytanie nie jest warte czasu. Na szczęście Gmail jest wyposażony w wygodne funkcje, które pozwalają w łatwy sposób usuwać wiadomości e-mail.

Przyjrzyjmy się, jak łatwo usunąć wszystkie nieprzeczytane e-maile w Gmailu.

Jak mogę usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail jednocześnie?

Istnieją dwie proste metody masowego usuwania wiadomości Gmail. Możesz użyć filtrów niestandardowych lub użyć etykiet Gmaila.

Omówimy, jak używać obu rozwiązań do czyszczenia skrzynki odbiorczej.

Korzystanie z filtrów

Zanim usuniesz nieprzeczytane wiadomości e-mail, upewnij się, że nie usuwasz tych ważnych. Na szczęście takie e-maile są oznaczone jako „Ważne”, więc dość łatwo je zidentyfikować.

Po upewnieniu się, że przeczytałeś wszystkie ważne e-maile, oto co zrobić, aby usunąć wszystkie bezużyteczne w ciągu kilku minut:

  1. Otwórz komputerową wersję Gmaila i przejdź do skrzynki odbiorczej.

  2. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i kliknij Zobacz wszystkie ustawienia.

  3. Przejdź do Filtry i zablokowane adresy zakładkę, a następnie kliknij Utwórz nowy filtr.

  4. Aby zobaczyć wszystkie nieprzeczytane e-maile, wpisz etykieta: nieprzeczytane pod ma słowa. Następnie kliknij Utwórz filtr i potwierdź utworzenie klikając ok gdy pojawi się menu podręczne.

  5. Następnie otrzymasz kilka opcji. Aby usunąć wszystkie nieprzeczytane e-maile, zaznacz pole obok Usuń to, a także obok Zastosuj filtr do XXX pasujących wątków aby usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail.

  6. Iść do Utwórz filtr, a następnie odśwież stronę. Wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail powinny zostać usunięte.

Należy wspomnieć, że spowoduje to usunięcie nieprzeczytanych wiadomości e-mail, gdy tylko się pojawią. Jeśli zostawisz włączony filtr, za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość e-mail, zostanie on automatycznie usunięty. Dlatego należy pamiętać, aby usunąć filtr, gdy nie jest już potrzebny.

Używanie tylko etykiet

Jeśli potrzebujesz jeszcze wygodniejszego sposobu usuwania wszystkich swoich e-maili, możesz wpisać etykieta: nieprzeczytane filtrować bezpośrednio w pasku wyszukiwania na stronie głównej Gmaila. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail i rozmów ze wszystkich folderów.

Następnie wystarczy sprawdzić Zaznacz wszystko w lewym górnym rogu i kliknij ikonę kosza nad e-mailami. Spowoduje to usunięcie wszystkich e-maili na jednej stronie. Możesz mieć 50 lub 100 e-maili na jednej stronie, w zależności od platformy, z której korzystasz, a to spowoduje usunięcie tylko wiadomości e-mail z tej strony.

Aby usunąć je wszystkie, kliknij Wybierz wszystkie wątki pasujące do tego wyszukiwania opcja i wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail zostaną usunięte.

A co ze smartfonami?

Jeśli używasz aplikacji Gmail na Androidzie lub iPhonie, są dobre i złe wieści. Dobrą wiadomością jest to, że funkcja filtrowania działa tak samo, jak w wersji na komputery i możesz po prostu wpisać etykiety w pasku wyszukiwania.

Złą wiadomością jest to, że zbiorcze usuwanie e-maili nie jest możliwe, ponieważ w aplikacji nie ma opcji Wybierz wszystko. Dlatego najlepiej jest zalogować się na swoje konto Gmail w przeglądarce i użyć jednej z powyższych metod, aby usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail.

Ostatnie słowo

Usuwanie wszystkich niechcianych wiadomości e-mail z Gmaila to dość prosty proces, który zajmuje bardzo mało czasu. Jak widać, za pomocą kilku kliknięć możesz pozbyć się wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail. Pamiętaj, że to nie usuwa ich na dobre, ale przenosi je do folderu Kosz, gdzie pozostaną przez 30 dni, zanim znikną na zawsze.

Jeśli chcesz je wcześniej usunąć, możesz to zrobić ręcznie, przechodząc do folderu Kosz i powtarzając kroki w drugiej metodzie.

Mimo że manipulowanie e-mailami Gmaila nie jest zniechęcającym zadaniem, niektóre funkcje mogą nie być tak oczywiste. Jeśli chcesz zobaczyć więcej samouczków Gmaila, możesz umieścić swoje sugestie w sekcji komentarzy poniżej.