Jak pobierać GIF-y na Gfycat

GIF (skrót od Graphical Interchange Format) to pliki używane do lekkiego udostępniania wideo. Chociaż GIF-y istnieją od dziesięcioleci, dzięki mediom społecznościowym, zwłaszcza Instagramowi, odnotowały ogromny powrót. Funkcja Instagram Stories stała się nowym domem GIF-ów, ponieważ są zabawne, lekkie i łatwe w użyciu.

Jednak używanie GIF-ów poza typowymi środowiskami „Facebook Messenger” i „Instagram Stories” to zupełnie inny scenariusz. Gfycat to jedna z najpopularniejszych usług GIF, która umożliwia przeglądanie interesujących plików GIF, a nawet przesyłanie, tworzenie i udostępnianie plików.

Wideo a GIF

W dobie usług przesyłania strumieniowego ludzie nie są przyzwyczajeni do możliwości bezpośredniego pobierania pliku wideo, chyba że korzystają na przykład z YouTube Premium i Disney+, które oferują funkcję pobierania. Oprócz określonych usług przesyłania strumieniowego zwykle wymagany jest program do pobierania wideo innej firmy lub nie możesz zachować żadnych filmów. Gfycat pozwala nie tylko pobrać dowolny film; robisz to również trzema łatwymi kliknięciami lub dosłownie, tak jak zapisujesz obraz—kliknij prawym przyciskiem myszy ->Zapisz wideo jako ->Zapisać.

Chociaż programy do pobierania wideo innych firm z powodzeniem zapisują żądane multimedia na komputerze i umożliwiają odtwarzanie ich za pomocą preferowanego odtwarzacza multimedialnego, GIF-y są znacznie wygodniejszymi formami do krótkich filmów. Po pierwsze, GIF-y mają znacznie mniejszy rozmiar, co oznacza, że ​​przesyłanie ich nie potrwa zbyt długo - bardzo dobrze nadaje się do udostępniania za pośrednictwem czatu. Dodatkowo pliki GIF działają w dokumentach MS Word (pokazują tylko obrazy nieruchome), podobnie jak zdjęcia. To takie proste. Jeśli chodzi o krótkie filmy, GIF-y biorą górę.

Wideo a GIF

Pobieranie GIF-ów z Gfycat

Chociaż technicznie możesz pobrać wideo z Gfycat i użyć programu innej firmy do przekonwertowania go na GIF, możesz bezpośrednio pobrać krótki film jako GIF ze strony. Gfycat jest przeznaczony głównie dla GIF-ów, ale proces pobierania plików wideo jest dość prosty.

Pobieranie GIF-ów bezpośrednio z Gfycat

 1. Otwórz wideo, które chcesz pobrać jako plik GIF.

 2. Przejdź do panelu w prawej dolnej części ekranu. Kliknij na „Więcej opcji udostępniania” ikona, która jest ostatnią po prawej stronie.

 3. Ekran, który teraz pojawia się nad filmem, zawiera więcej opcji udostępniania. Kliknij "GIFY" na dole ramki wideo.

 4. Wybierać “Mały Gif…” do udostępniania multimediów z urządzenia lub “Duży Gif…” do zapisywania animowanego obrazu GIF o wyższej jakości do użytku i oglądania na komputerze lub do innych podobnych zastosowań.

 5. Wklej skopiowany link do nowej karty przeglądarki i naciśnij "Wchodzić" aby załadować animowany adres URL obrazu.

 6. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zapisz obraz jako…" aby pobrać go na swoje urządzenie.

 7. Możesz teraz wyświetlać lub udostępniać pobrany animowany GIF, przesyłając go do wybranego źródła lub otwierając go na swoim urządzeniu.

Pobieranie GIF-ów z Gfycat przez udostępnianie w mediach społecznościowych

Oprócz bezpośredniego pobierania multimediów jako animowanego obrazu GIF, możesz także udostępniać je jako animowany GIF na Facebooku, Instagramie i nie tylko. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz wideo, które chcesz udostępnić w mediach społecznościowych jako animowany GIF.

 2. Po prawej stronie ekranu wybierz opcję udostępniania społecznościowego, na przykład „Facebook”, „Twitter”, „Kopiuj”, „Umieść”, itp.

 3. Pojawi się nowe okno z ramkami. W przypadku mediów społecznościowych postępuj zgodnie z instrukcjami (zaloguj się, przycisk udostępniania itp.) na ekranie, aby udostępnić zawartość. Do "Osadzać," po prostu wklej kod do kodu HTML swojej witryny. Do "Kopiuj," wklej link GIF do wybranej aplikacji.

 4. Twój udział w mediach społecznościowych, proces osadzania HTML lub proces kopiowania/wklejania teraz wyświetla animowany GIF, gdziekolwiek go umieściłeś.

Przy tak wielu witrynach GIF, naprawdę masz wiele opcji. Jeśli szukasz pliku GIF, który waży mniej niż 2 MB, Gfycat jest właściwym miejscem do odwiedzenia. Ponadto większość witryn GIF nie zawiera krótkich plików wideo, co jest kolejną rzeczą, w której wyróżnia się Gfycat.