Jak szybko zdobyć XP w Valorant?

Waluta w grze Valorant może pomóc ci kupić kilka gadżetów, które pomogą ci podczas meczów, ale jeśli chcesz odblokować nowych agentów, nagrody lub awansować, będziesz potrzebować punktów doświadczenia. Punktów doświadczenia jest mnóstwo w grze i jest ku temu powód: będziesz ich potrzebować dużo, aby zrobić cokolwiek.

Jak szybko zdobyć XP w Valorant?

Pomyśl o setkach tysięcy PD za każdym razem, gdy chcesz odblokować kolejny poziom lub nowego agenta.

Jeśli masz problemy z farmowaniem XP lub po prostu chcesz zmienić swoją strategię XP, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zdobywać punkty doświadczenia i na co możesz je wydać.

Jak szybko zdobyć XP w Valorant?

Odblokowywanie różnych rzeczy w Valorant wymaga ogromnej ilości XP, zwłaszcza jeśli masz zamiar robić wiele rzeczy naraz. Zdobycie wystarczającej liczby punktów doświadczenia, aby odblokować cokolwiek w ciągu zaledwie jednego lub dwóch dni rozgrywki, może być trudne, ale możliwe jest szybsze osiągnięcie celu, jeśli zastosujesz strategię.

Oto kilka metod uprawy XP, z którymi powinieneś się zapoznać:

1. Misje dzienne i tygodniowe

Każdy gracz Valorant zna tablicę misji dziennych i tygodniowych. Nie możesz nic poradzić na to, że widzisz go, ponieważ jest wyświetlany po lewej stronie głównego ekranu za każdym razem, gdy się logujesz. Te opcjonalne misje nie zapewnią ci tyle PD, co granie w gry, ale to świetny sposób na dodanie „darmowych ” punkty za rzeczy, które i tak możesz zrobić.

Na przykład możesz otrzymywać misje dzienne i tygodniowe, które obejmują następujące zadania:

  • Kup zbroję

  • Użyj umiejętności Ultimate określoną liczbę razy

  • Rozbrojenie lub podłożenie Spike określoną liczbę razy

  • Kolekcje kul, które dodają punkt do superumiejętności agenta
  • Kup trochę broni

  • Dokonaj pierwszego zabójstwa w rundzie

  • Zdobądź określoną liczbę strzałów w głowę

Codzienne misje są losowo przydzielane graczom, aby upewnić się, że nie wszyscy dążą do tego samego celu. Jeśli próbujesz zdobyć określoną liczbę strzałów w głowę w grze, nie będziesz musiał rywalizować ze swoimi kumplami w tej samej drużynie o ten zaszczyt. Prawdopodobnie pracują nad czymś innym.

Trochę łatwiej jest wypełniać misje dzienne, ale nagrody nie są tak duże jak misje tygodniowe. Możesz otrzymać do 2000 PD za każdą ukończoną misję dzienną. Tygodniowe misje mogą jednak przynieść nawet 11 7000 PD po ich ukończeniu, a ty dostajesz trzy z nich co tydzień.

Misje dzienne resetują się mniej więcej co 24 godziny, ale aby odblokować kolejny zestaw misji tygodniowych, musisz ukończyć misje tygodniowe w tym tygodniu.

Czy to automatycznie blokuje cię do gry, dopóki nie ukończysz misji tygodniowych, czy też stracisz wszystkie swoje postępy?

Niekoniecznie.

Misje tygodniowe przenoszą się i „kumulują”. Załóżmy na przykład, że jesteś w połowie ukończenia misji tygodniowych i decydujesz się na tydzień wolnego od grania w Valorant. Gdy następnym razem zalogujesz się do gry, twoje cotygodniowe misje nadal będą dostępne – a resztę tygodnia będziesz mieć na ich ukończenie.

Po ukończeniu tego zestawu tygodniowego automatycznie odblokowany zostanie kolejny zestaw misji tygodniowych. Może to być dobre dla graczy Valorant, którzy lubią grać zrywowo, ponieważ mogą być w stanie wyeliminować kilka tygodni misji tygodniowych w tym samym tygodniu, w którym są skumulowane z poprzednich tygodni.

Jeśli chcesz grać mądrze, pamiętaj o obu typach, gdy przechodzisz przez grę. Staraj się także łączyć wyzwania w pojedynczych meczach, aby jednocześnie sprawdzić kilka z listy.

2. Tryby gry

Większość twoich PD będzie pochodzić z rozgrywania meczów. Jednak niektóre tryby meczu dają więcej PD niż inne.

Bez oceny (standardowy) – od 2100 do 4700 PD

Tryb gry bez oceny jest podobny do trybu standardowego lub trybu rywalizacji z jedną kluczową różnicą: to miejsce, w którym chcesz przetestować nowego agenta lub broń. To także miejsce, w którym gracze mogą bezpiecznie testować nowe strategie bez narażania swojej pozycji w grze.

Jak sama nazwa wskazuje, możesz brać udział w meczach, które wyglądają jak te rozgrywane w trybie rywalizacji, ale nie ma żadnych konsekwencji, jeśli wypadniesz w tych meczach źle.

Czy z perspektywy XP warto grać?

Może cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że potencjał rolniczy zarówno w trybie bez oceny, jak i rywalizacji jest prawie identyczny. Otrzymujesz co najmniej 2100 PD za mecz. Jeśli okażesz się bardzo dobry i nie przegrasz żadnej rundy, otrzymasz 3900 PD, maksymalnie 4700 PD na rundę.

Rywalizacja – od 1300 PD do 4700 PD

Tryb rywalizacji lub rankingowy to miejsce, w którym wielu graczy udaje się, aby wspiąć się na szczyt tabeli liderów i zdobyć prawa do chwalenia się wśród swoich rówieśników. Niestety, jak wspomniano wcześniej, potencjał rolny nie jest tak wielki, jeśli szukasz więcej XP, ponieważ ukończenie każdego meczu zajmuje trochę czasu.

Zaplanuj zainwestowanie czasu, aby ukończyć 24 rundy z maksymalnie 4700 XP do zdobycia na rundę, ale ukończenie jednego meczu może zająć 40 minut lub dłużej.

Spike Rush – 1000 PD

Tryb Spike lub Spike Rush to świetna alternatywa dla graczy, którzy chcą stosunkowo szybkiego meczu. Mając do ukończenia tylko siedem meczów, jest to szybsze tempo niż tryb rywalizacji, w którym pierwsza drużyna, która wygra cztery rundy, wygrywa mecz.

Dostajesz tylko stałe 1000 XP za grę, ale dla niektórych graczy te punkty uczestnictwa mogą być lepsze niż nic. Co więcej, każdy mecz trwa tylko około ośmiu minut, więc możesz uprawiać tę metodę nieprzerwanie przez cały dzień gry, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Deathmatch – 900 PD

Deathmatch jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na zdobywanie XP w Valorant. Ten tryb nie zapewnia tylu punktów, co inne tryby za uczestnictwo, ale mecze odbywają się stosunkowo szybko, dzięki czemu można łatwo przepłukać i powtórzyć farmę.

Jak sama nazwa wskazuje, Deathmatch to tryb w stylu Battle Royale dla wszystkich (FFA), w którym Twoim głównym celem jest osiągnięcie docelowej liczby zabójstw. Niestety, w tym trybie nie można skreślić niektórych wyzwań, ponieważ nie pozwala on na umiejętności. Jednak te mecze są stosunkowo krótkie w porównaniu do trybu rywalizacji, więc możesz je hodować, jeśli wolisz ten styl niż Spike Rush.

Eskalacja – 800 XP + 200 XP z wygraną

Riot Games wprowadziło nowy tryb gry w lutym 2021 r., który przenosi „pracę zespołową” na wyższy poziom. Drużyny przełączają się między losowo wybranymi broniami i umiejętnościami na 12 poziomach eskalacji, aby zbierać zabójstwa i być pierwszymi, którzy ukończą poziomy, zanim skończy się 10-minutowy czas.

Podobnie jak Spike Rush i Deathmatch, rolnictwo w trybie Escalation naprawdę zależy od gracza. Jeśli chcesz więcej wyzwań podczas rozgrywania meczów, możesz je znaleźć w Eskalacji. Pamiętaj jednak, że w tych meczach nie możesz używać umiejętności agenta, więc nie są one dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz jednocześnie zaliczać wyzwania i mecze.

3. Przepustka bojowa

Jednym z największych powodów, dla których warto zdobywać PD, jest rozwijanie BattlePassu i jak najszybsze odblokowanie nagród. To także świetne miejsce do zdobywania punktów doświadczenia. Każdy BattlePass daje nieco inne PD i nagrody, więc nie jest to opłacalny sposób na zdobywanie punktów – zwłaszcza, że ​​są one dostępne tylko przez ograniczony czas. Jednak udział w BattlePassie daje niesamowitą liczbę punktów, jeśli jesteś w stanie przejść przez poziomy.

Na przykład gracze, którzy ukończyli odcinek 1, akt 3 BattlePass, zdobyli nieco ponad milion PD bez Epilogu. Ci, którzy ukończyli Akt 3 w całości wraz z Epilogiem, zdobyli ponad 1,5 miliona punktów.

Na co pozwala mi XP w Valorant?

Ogólnie rzecz biorąc, gracze Valorant wykorzystują punkty doświadczenia do dwóch głównych czynności: odblokowywania agentów i rozwijania BattlePassu.

Odblokowywanie agentów

W menu głównym możesz odblokować poszczególne kontrakty agentów. Gdy podpiszesz umowę z agentem, PD zdobyte podczas meczów idą na poczet umowy tego konkretnego agenta, której ostatecznym celem jest odblokowanie ich dla twojego składu. Przejście z poziomu 1 na 5 wymaga 375 000 PD, aby zakwalifikować się do odblokowania. To może nie wydawać się dużo, ale jeśli planujesz odblokować wszystkich dostępnych agentów, to i tak trochę potrwa.

Oczywiście zawsze możesz zapłacić za wyjście z wymogu PD za pomocą punktów Valorant (VP) lub pieniędzy ze świata rzeczywistego.

Postęp BattlePassu

Innym powodem, aby zebrać jak najwięcej PD z każdego meczu, jest rozwijanie BattlePassu. Ukończenie BattlePassu w wyznaczonym czasie dwóch miesięcy jest trudne dla większości graczy, ponieważ potrzebujesz do tego 1 372 000 XP. Jednak wielu graczy korzysta z niej, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zapewnić sobie wszystkie nagrody oferowane w najnowszym akcie.

Uważaj, jak uprawiasz ziemię

Możesz zobaczyć porady online dotyczące farmy XP AFK lub „z dala od klawiatury”, gdzie gracze wchodzili do meczu i odchodzili od klawiatury lub robili coś innego. Gracze nadal zdobywali stałe punkty uczestnictwa bez konieczności wkładania pracy. Riot Games szybko dostrzegło ten trend i rozprawia się z tym, co nazywają „nadużywającymi AFK” i wydaje bany na każde konto, które według nich nielegalnie gromadzi XP.

Tak więc, zanim ulegniesz pokusie i spróbujesz techniki AFK, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę jest warta zakazu. Możesz nie być w stanie iść na skróty do farmy XP, ale możesz tak zaplanować sesje gry, aby uzyskać jak najwięcej XP – i możesz to zrobić bez ryzyka stałego bana.

Jaka jest twoja strategia XP? Które tryby wybierasz, aby grindować najwięcej XP? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.