Jak zdobyć drwiny w Team Fortress 2?

Wiele gier zawiera drwiny, dzięki którym twoja postać może zrobić coś zabawnego i obraźliwego. Chociaż często służą one wyłącznie zabawie i wyświetlaniu, drwiny w Team Fortress 2 (TF2) są czasami czymś więcej. Niektóre z nich mogą zabijać, leczyć lub ulepszać.

Jak zdobyć drwiny w Team Fortress 2?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drwinach i jak je zdobyć, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podpowiemy Ci, jak je zdobyć. Podamy również link do listy drwin.

Jak zdobyć drwiny w Team Fortress 2?

Według bloga TF2 drwiny to „animacje specyficzne dla postaci, które możesz uruchomić w grze, aby albo ogłosić, że właśnie kogoś postrzeliłeś, albo sam chciałbyś zostać zastrzelony”. Humorystyczny charakter TF2 nadaje się do kreatywnych i fajnych drwin. Ale co jeszcze mogą robić w grze?

Zwykle drwisz, gdy zabijesz wroga lub nawet jeśli po prostu masz ochotę lekceważyć przeciwników. W TF2 twoje drwiny mają również praktyczną stronę. Poza zabawą, najcenniejsze mogą być najgorszym koszmarem wroga.

Zanim przejdziemy do najdziwniejszych i najzabawniejszych drwin, porozmawiajmy najpierw o zdobyciu drwin. Oto główne sposoby na zdobycie drwin w TF2:

1. Osiągnięcia

Jest tylko jedna drwina, którą możesz uzyskać z systemu osiągnięć – drwina Wizja reżysera. Otrzymasz go, gdy edytujesz powtórkę w TF2. Nazwa osiągnięcia to Star of my Own Show.

2. Kupowanie drwin

Kupowanie drwin w Sklepie Mann Co. jest opcją, chociaż wielu członków społeczności uważa, że ​​jest to zawyżone. Przedmioty zaprojektowane przez społeczność są sprzedawane w Sklepie Mann Co., a twórcy otrzymują część zysków. Pierwotnie przedmioty kupione w tym sklepie nie były zdatne do handlu.

Jednak od czasu aktualizacji i wyprzedaży Mannorocznicy można nimi handlować, o ile znajdowały się w ekwipunku kupującego przez ponad siedem dni. Konto musiało również coś kupić w ciągu ostatnich 30 dni.

Możesz uzyskać tańsze drwiny z innych stron internetowych i handlować z graczami, ale zajmiemy się tym później.

3. Drwiny handlowe

Możesz wymieniać drwiny z innymi graczami. Handel przedmiotami TF2 wymaga użycia Steam, a handel odbywa się za pomocą interfejsu programu uruchamiającego. Możesz początkowo handlować ośmioma przedmiotami, podzielonymi na rzędy po cztery sloty

Jednak posiadacze kont Premium, którzy chcą handlować więcej, zauważą dodatkowe rzędy po cztery, co pozwoli im handlować większą liczbą przedmiotów. Im więcej elementów przeciągniesz, tym więcej rzędów się pojawi, łącznie 256 miejsc. Jeśli uda ci się zdobyć dobry zaciąg, będziesz dużo przeciągać i upuszczać.

W związku z tym handel do 256 przedmiotów jednocześnie wymaga konta Premium. Konta inne niż premium otrzymają tylko osiem miejsc do pracy.

Wymiana na drwiny odbywa się poprzez przeciąganie i upuszczanie uzgodnionych przedmiotów, gdy pojawi się okno Steam.

4. Zrzuty przedmiotów

Czasami możesz otrzymać drwiny jako rzadkie przedmioty. Są bardzo rzadkie i nie powinieneś na nie liczyć. Jeśli ci się poszczęści, zawsze możesz powiedzieć o tym znajomym.

Wypadanie przedmiotów ma miejsce, gdy grasz w grę przez określony czas. Dostaniesz przedmiot do plecaka, a na ekranie pojawi się alert. Istnieje limit liczby przedmiotów, które możesz zdobyć w ten sposób tygodniowo.

Po zakończeniu tygodnia zostanie zresetowany. Możesz po prostu zagrać ponownie, aby zdobyć więcej przedmiotów.

5. Prezenty

Niektórzy streamerzy i twórcy treści mogą czuć się hojnie i rzucać drwiny. Może spróbujesz szczęścia i wygrasz.

Najlepszym sposobem na drwiny jest kupowanie na stronach społeczności. Sklep Mann Co. to drugi najlepszy wybór. Inne metody nie są zbyt niezawodne i nie powinny być twoim głównym sposobem poza uzyskaniem Reżysera.

Jak tworzyć drwiny w Team Fortress 2?

W Sklepie Mann Co. drwiny są oznaczone jako „Możliwe do wytworzenia”, ale w rzeczywistości nie można ich wytworzyć. Etykieta ma oznaczać, że drwiny są składnikami innych przedmiotów do wytworzenia. Wielu graczy było zdezorientowanych tą etykietą i szukało sposobów na tworzenie.

Niestety, wkrótce nie będzie żadnych sposobów na tworzenie drwin. Warsztat drwin zaczął już wdrażać drwiny tworzone przez społeczność od 2015 roku. Zgodnie z wpisem na blogu, drwiny te będą sprzedawane w Sklepie Mann Co.

Istnieje jednak sposób na obejście tego. Możesz użyć Unusualifier na drwinach, które posiadasz. Spowoduje to nadanie drwiny losowego efektu Nietypowy, tym samym ją zmodyfikując.

Niezwykła drwina będzie miała te same oryginalne animacje, ale pojawią się również nowe efekty specjalne. Na przykład uderzeniu pioruna może towarzyszyć drwina taneczna. Istnieje wiele generacji efektów drwin Niezwykłych.

Pamiętaj jednak, że nie są to prawdziwie spreparowane drwiny. Użycie Unusualifier jest modyfikacją. Możesz sprawdzić listę Nietypowych efektów tutaj.

Jak wyposażyć drwiny w Team Fortress 2?

Normalnie drwiny są powiązane z przyciskiem „Q”. Naciśnięcie „Q” spowoduje wyświetlenie małego menu z różnymi drwinami, które założyłeś. Jeśli dwukrotnie naciśniesz „Q”, wykonasz drwinę z bronią, jeśli broń ją ma. Niektóre bronie mają też specjalne drwiny.

Oto kroki do wyposażenia drwin w TF2:

 1. Uruchom Team Fortress 2.

 2. W menu głównym wybierz „Pozycje” w sekcji Dostosuj.

 3. Wybierz dowolną klasę, w której chcesz używać drwin.

 4. Domyślnie zaczniesz od zakładki wyposażenia. Wybierz ikonę rolki filmu na dole.

 5. Teraz jesteś w menu drwin, możesz wybrać dowolne miejsce.

 6. Po wybraniu miejsca wybierz drwinę, którą chcesz założyć i powtórz, jeśli chcesz.

Tych drwin można używać w grze, gdy jesteś na lądzie. Nie możesz drwić, gdy jesteś pod wodą lub w powietrzu. Wszelkie nadchodzące obrażenia i uderzenia anulują drwinę i będziesz musiał walczyć.

Jak używać drwin w Team Fortress 2?

Kiedy właśnie zabiłeś wroga, naciśnij „Q” i wybierz drwinę, której chcesz użyć. Twój przeciwnik utknie, patrząc na ciebie z perspektywy trzeciej osoby przez kilka sekund, aż do odrodzenia, więc nie będzie mógł tego przegapić. Używasz myszy, aby przejść do żądanej drwiny lub drążka analogowego dla kontrolerów.

Wspomnieliśmy o drwinach, które mogą zabić. Nazywane są one drwinami zabijania i przez większość czasu mogą zabić wszystkich, z wyjątkiem najbardziej nadleczonych wrogów. Każda drwina zabijania jest inna, ale ustawienie ich jest podobne na całej planszy.

Oto jak zabijasz drwinami:

 1. Wybierz cel do zabicia za pomocą drwiny.
 2. Poruszaj się w kierunku celu, najlepiej tak, aby ich nie zauważył.

 3. Wykonaj wszelkie przygotowania, jakich wymaga twoja drwina, takie jak zdejmowanie płaszcza.

 4. Kpina.

 5. Obserwuj, jak twoja klasa wykonuje drwinę.
 6. Śmiej się i uciekaj, chyba że zginiesz (warto!).

Niektóre drwiny wymagają dużo czasu na przygotowanie. Z tego powodu powinieneś znać czas. Jeśli spudłujesz lub wykonasz zamach zbyt wcześnie, zamiast upokarzać przeciwnika, będziesz wyglądać głupio.

Drwiny zabójstwa mają różne wartości obrażeń, zwykle powyżej 400, aby zabić jednym trafieniem. Gruby z maksymalnym Nadleczeniem może wytrzymać prawie wszystkie drwiny zabijania.

Są jednak od tego wyjątki. Drwina Szermierka Szpiega zabija trzema trafieniami, niezależnie od HP – dwa trafienia zadają 50 obrażeń, a trzecie zadaje 500. Nawet w pełni Nadleczony Gruby nie wytrzyma tego, a także może zniszczyć budynki Inżyniera.

Drwiny Pyro Armageddon i Egzekucja zadają tylko 400 obrażeń, co nie zabije Grubego z maksymalnym Nadleczeniem.

Szczególnie zabójczą drwiną polegającą na zabijaniu jest drwina Potyczka Grubego. Prawą ręką tworzy pistolet palcowy, który zabija każdego, kto jest przed nim. Może nawet przejść przez małe dziury, jeśli gracz ma dobry cel.

W niektórych przypadkach broń wyposażona w klasę może nieznacznie zmienić właściwości drwiny zabijania. Niektóre bronie zmniejszają obrażenia, podczas gdy inne dają specjalne rezultaty.

Możesz także używać drwin umiejętności, które nie zadają bezpośrednich obrażeń wrogom. Mają mnóstwo efektów; wszystko pozytywne.

Na przykład, drwina Nomming Grubego zapewni mu różnorodne wzmocnienia i leczenie. Efekt zależy od tego, jakie jedzenie wyciąga ze swojego pudełka na drugie śniadanie. Kanapka ze stekiem z bawolego (w ten sposób pisana) sprawi, że będzie używał tylko broni do walki wręcz, ale porusza się o 35% szybciej i otrzymuje 25% więcej obrażeń od broni przez 15 sekund.

Korzystanie z drwin umiejętności wymaga dobrego pozycjonowania i wyczucia czasu, ponieważ wrogowie mogą anulować animację. Jeśli uda Ci się aktywować efekty, to znaczy, że zrobiłeś to dobrze.

Gdzie mogę kupić drwiny w TF2?

Możesz kupić drwiny w Sklepie Mann Co. w grze, ale jest to znacznie droższe. Zamiast tego społeczność TF2 założyła kilka stron internetowych, które pozwalają graczom kupować drwiny po znacznie niższej cenie. Pamiętaj, że te strony internetowe nie są powiązane z Valve, więc postępuj na własne ryzyko.

DMarket to popularna strona internetowa, na której możesz kupić drwiny TF2. Ceny są dość niskie, czasami tylko kilka dolarów za drwiny. Po rejestracji możesz wybrać najlepszą cenę i kupić drwinę, którą chcesz.

Fajną funkcją DMarket jest to, że możesz zarejestrować się na swoim koncie Steam. Dzięki temu przenoszenie drwin jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Możesz nawet kupować przedmioty z innych gier, takich jak CS:GO i Rust.

ScrapTF to kolejna popularna strona internetowa, z której można uzyskać tanie drwiny. W przeciwieństwie do DMarket, ma aukcje, loterie, handel i nie tylko. Może znajdziesz odpowiednią cenę za drwinę, którą chcesz tutaj.

Musisz zalogować się do ScrapTF przez Steam. Witryna jest zautomatyzowana, ale możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, jeśli wystąpi problem. Pierwotnie strona była przeznaczona tylko dla TF2, ale od tego czasu została rozszerzona o więcej gier.

Marketplace.tf to kolejna opcja dla drwin. Niektóre drwiny stają się droższe, ale możesz tu znaleźć prawie wszystko, co chcesz.

Gamerall.com ma również kilka drwin, choć wydaje się, że nie ma ich w momencie pisania. Jednak ta strona pozwala na wiele metod płatności. Może wolisz coś takiego.

Ponieważ te witryny są prowadzone przez społeczność, Valve nie ponosi odpowiedzialności, jeśli zostaniesz oszukany lub oszukany. Powinieneś handlować tylko wtedy, gdy jesteś pewny siebie. Zawsze zachowaj ostrożność podczas korzystania z takich stron internetowych do kupowania i handlu drwinami TF2.

Pełna lista wszystkich drwin w TF2

Chociaż nie mamy pełnej listy wszystkich drwin TF2 na jednej stronie, możemy skierować cię na stronę drwin TF2 Wiki. Jeśli przewiniesz w dół, pojawi się sekcja o nazwie „Dwiny według klasy”. Wybierz odpowiednią klasę i przejrzyj listy.

Kliknij tutaj, aby otworzyć stronę i podsekcję Wiki.

Haha, zabiłem cię drwiną!

Drwiny z zabijania to zabawne sposoby na zabicie wroga, zwłaszcza jeśli idealnie wymierzysz to w czasie. Teraz, gdy wiesz, jak je zdobyć i z nich korzystać, możesz stworzyć montaż. Kupuj drwiny z witryn innych firm, aby również zaoszczędzić pieniądze.

Która drwina jest twoją ulubioną? Czy udało ci się zabić drwiną? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.