Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact

Primogems to jedna z głównych walut w Genshin Impact. Jasne, możesz kupować rzeczy za pomocą Stardust, Starglitter i Mora, ale naprawdę dobre rzeczy można kupić tylko za pośrednictwem Primogems.

Zdobycie Primogemów jest łatwiejsze niż myślisz – przynajmniej na początku gry. Ale dostępna jest skończona ilość, zwłaszcza w miarę postępów w grze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie zdobyć Primogems i co robić, gdy jesteś graczem w późnej fazie gry.

Jak zdobyć Primogem w Genshin Impact?

Istnieją dwa główne powody, dla których potrzebujesz jak najwięcej Primogemów. Służą do uzupełniania oryginalnej żywicy i kupowania losów i życzeń. Jasne, możesz kupić losy za gwiezdny pył i gwiezdny blask, ale nie są one tak liczne, jak wydaje się, że w grze są Primogemów.

Istnieją trzy główne sposoby zdobycia Primogemów:

1. Eksploracja świata

Podczas eksploracji świata natkniesz się na różne skrzynie. Zwykłe skrzynie w Teyvat zwykle zawierają niskopoziomowe zasoby żywności podobne do łupów. Jednak skrzynie wyższego poziomu, takie jak Exquisites, mogą zawierać garść Primogemów, które są gotowe do wzięcia.

Odkrywanie punktów orientacyjnych to kolejny sposób na zdobycie większej liczby Primogemów. Otwarcie tych szybkich portali podróżniczych zwykle nie daje wielu Primogemów, ale kilka Primogemów jest lepszych niż nic.

2. Wykorzystaj bonusy za logowanie dnia

Od czasu do czasu twórcy gier lubią dorzucać korzyści z codziennego logowania Chwytaj Dzień, które nagradzają graczy – zgadłeś! – Prymogemy. Nie jest to rzecz trwała, ale zdarza się na tyle często, że powinieneś sprawdzać stronę Wydarzenia za każdym razem, gdy się logujesz, aby nie przegapić.

3. Wypełnianie misji

Codzienne prowizje mogą zająć dużo czasu podczas sesji gry, ale jeśli szukasz Primogemów, dobrym pomysłem jest ich ukończenie. Te misje wraz z zadaniami pobocznymi i światowymi są świetną okazją do zdobycia wspaniałych nagród, w tym Primogemów.

Możesz sprawdzić, czy nagrody Primogem znajdują się na kartach za ukończenie określonej misji, sprawdzając Dziennik. Zawiera listę możliwych nagród pod opisem misji.

Ponadto podniesienie rangi Adventure Rank i ukończenie śledztw może dać kilka Primogemów po ukończeniu każdego rozdziału. Za każdym razem, gdy otworzysz skrzynię lub odkryjesz nowego wroga, możesz zdobyć punkty doświadczenia, a także odhaczyć jedno z wyzwań wymienionych w Podręczniku poszukiwacza przygód.

Inne sposoby na zdobycie Primogemów to:

 • Nagrody wysłane e-mailem za problemy z serwerem lub wydarzenia specjalne
 • Wymieniaj się nimi z Gwiezdnym Pyłem lub Gwiezdnym Brokatem w Okazjach Paimona
 • Wykorzystywanie ważnych kodów Genshin Impact

Jeśli chcesz dodać do swoich sklepów Primogem i mieć wolne pieniądze, możesz także kupić pakiety walutowe zawierające Primogem, takie jak Błogosławieństwo Księżyca Welkin. Ten odnawialny pakiet za 4,99 USD zawiera 2700 Primogemów, ale dystrybucja jest rozłożona na 30 dni i nie jest rozdawana w całości. Otrzymujesz 300 Primogemów z góry i możesz kupić to błogosławieństwo do 6 razy, co daje łącznie 180 dni premii. Oznacza to, że za każdym logowaniem otrzymasz 90 Primogemów dziennie, w sumie 2700.

Jeśli po prostu masz ochotę kupić Primogems bez konieczności codziennego logowania, to masz szczęście. Możesz kupić kryształy Genesis i wymienić je na Primogems. Jest to handel 1:1, 1 Genesis Crystal jest wart 1 Primogem.

Oto lista aktualnych cen zakupu Genesis Crystals.

 • 60 kryształów Genesis – $0.99
 • 300 Kryształów Genesis – 4,99 $
 • 980 Kryształów Genesis – 14,99 USD
 • 1980 Genesis Crystals – 29,99 $
 • 3280 Kryształów Genesis – 49,99 USD
 • 6480 Kryształów Genesis – 99,99 USD

Jak szybko zdobyć Primogems w Genshin Impact?

Najszybszym sposobem na zdobycie Primogemów, jeśli dopiero zaczynasz grę, jest ukończenie prologu i odkrycie najbliższych punktów nawigacyjnych i posągów Siedmiu. Primogemy otrzymujesz za ukończenie samouczków, misję Prolog i odkrywanie nowych miejsc.

Inne sposoby na szybkie zdobycie Primogemów to:

 • Pełne dzienne prowizje

 • Znajdź i wykorzystaj kody Genshin Impact
 • Otrzymuj je przez e-mail w grze

Dzienne prowizje mogą przyznawać tylko kilka Primogemów na raz, ale szybko się sumują i są niezawodnym i stałym źródłem tego rodzaju waluty.

Kody są nieco trudniejsze do znalezienia, ponieważ twórcy gier są trochę powściągliwi w ich udostępnianiu. Jeśli jednak znajdziesz taki, który działa, możesz spodziewać się od 30 do 100 Primogemów na kod.

Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact w późnej fazie gry?

W miarę zbliżania się do końca gry możesz zauważyć, że Primogemów jest coraz mniej. Dokąd poszli i jak zdobywasz więcej?

Wygląda na to, że twórcy gry nie przejmują się nowymi graczami i sprawiają, że zdobywanie Primogemów jest głównym celem każdej nagrody po pierwszym uruchomieniu gry. Mają nadzieję, że przebijesz je, nie rozumiejąc, jak rzadkie są Primogemy w dalszej części gry. Nie oznacza to jednak, że gracze w późnej fazie gry nie mają szczęścia.

Sprawdź, jak zdobyć Primogems nawet w późnej fazie gry:

1. Dzienne prowizje

Nadal możesz zdobyć Primogem, wypełniając Dzienne Prowizje. Te codzienne misje powinny być jednym z twoich głównych sposobów na zdobycie Primogemów, ponieważ możesz zdobyć do 60 klejnotów przyznawanych każdego dnia i nie będziesz musiał płacić ani grosza.

2. Otchłań

Po osiągnięciu 20. rangi Adventure Rank (AR) uzyskasz dostęp do Spiral Abyss. Ten specjalny loch nagradza graczy aż 300 Primogemami na piętro, jeśli zdołasz go wyczyścić z oceną 9 gwiazdek. Jest to jednorazowe źródło, ale świetny sposób na szybkie zdobycie wielu Primogemów, jeśli weźmiesz udział w tym wyzwaniu przygotowanym.

3. Uzupełnianie osiągnięć

Zdobywanie osiągnięć to kolejny świetny sposób na zdobywanie Primogemów w trakcie gry, nawet w późnej fazie rozgrywki, ponieważ są dostępne setki. Nie zobaczysz setek Primogemów przyznawanych za osiągnięcie, ale pięć do 20, które otrzymasz, szybko się sumuje.

Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact za darmo?

Istnieje kilka sposobów na zdobycie Primogemów bez wydawania ani grosza, ale zajmie to trochę czasu. Jeśli brzmi to zachęcająco, skup się na czynnościach takich jak:

 • Wypełnianie codziennych prowizji
 • Rozliczanie zadań i główny wątek fabularny
 • Odkrywanie skrzyń, punktów orientacyjnych, kapliczek i posągów Siedmiu
 • Zdobywanie osiągnięć

Możesz także otrzymać specjalny prezent od twórców gry, gdy osiągniesz określone kamienie milowe Adventure Rank. Na przykład niektórzy gracze otrzymali od 50 do 100 Primogemów tylko za osiągnięcie AR 20 i 25.

Alternatywnie opłaca się śledzić, co robi MiHoYo za pośrednictwem mediów społecznościowych lub ich oficjalnych forów. Primogemy „Freebie” są zawsze do zgarnięcia w jednym z licznych prezentów i wydarzeń.

Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact Fast w F2P?

Jako gra free-to-play (F2P), Genshin Impact stosuje tę samą formułę, co te, które pojawiły się wcześniej. Nie musisz wydawać pieniędzy z kieszeni, aby grać w tę grę, ale programiści nie ułatwiają też zdobycia waluty w grze.

Jeśli szukasz sposobów na szybkie zdobycie Primogemów, skup się na dwóch głównych strategiach: codziennych prowizjach i osiągnięciach.

Te dwa źródła mogą nie dać tak wielu Primogemów pojedynczo, ale mogą szybko się sumować, jeśli poświęcisz im czas codziennie.

Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact we wczesnej fazie gry?

Na początku gry najprostszym sposobem na zdobycie Primogemów jest ukończenie wątku fabularnego Prologu i samouczków. Skoncentruj się na odkrywaniu lokalnych punktów orientacyjnych, kapliczek i posągów Siedmiu, a także skrzyń i specjalnych lochów, aby zdobyć Primogem. Kiedy Dzienne Prowizje staną się dla Ciebie dostępne, przyzwyczajaj się do ich wypełniania za każdym razem, gdy logujesz się do gry.

Jak zdobyć Primogems w Genshin Impact za pomocą hacka?

Kuszące jest zhakowanie gier takich jak Genshin Impact, aby uzyskać więcej waluty w grze, ale jeśli to zrobisz, postępuj ostrożnie. Narusza to warunki umowy gry, a jeśli zostaniesz złapany, możesz skończyć z zablokowaniem lub zawieszeniem konta.

Ponadto Genshin Impact ma oprogramowanie zapobiegające oszustwom, które działa w tle podczas gry. Oprogramowanie sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest niezauważone oszukiwanie, więc jeśli zdecydujesz się go wypróbować, pamiętaj, aby nie używać swojego głównego konta.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czym są Primogemy w Genshin Impact?

Primogemy to jedna z głównych walut w grze Genshin Impact. Służy do uzupełniania oryginalnej żywicy i kupowania życzeń i losów do systemu gacha w grze. Większość graczy używa klejnotów przede wszystkim do tego drugiego, ponieważ jest to główny sposób na zdobycie postaci premium i broni w grze.

Gdzie używać Primogemów w Genshin Impact?

Możesz wymienić Primogemy w sklepie Paimon's Bargains w grze na Znajomość i splecione losy. Te losy są następnie wykorzystywane do tworzenia „życzeń” w systemie gry w stylu gacha dla nowej broni i postaci. Możesz także użyć Primogemów bezpośrednio na ekranie życzeń, jeśli nie masz wystarczającej liczby Losów, aby dokończyć przyciąganie.

Alternatywnie możesz użyć Primogems do uzupełnienia oryginalnej żywicy, aby uzupełnić energię/wytrzymałość, ale wielu graczy uważa to za marnowanie tej trudnej do znalezienia waluty.

Jak zdobyć darmowe Primogemy w Genshin Impact?

Primogemy są często przyznawane jako część nagrody za wykonywanie zadań, misji i lochów. Dodatkowo możesz zdobyć Primogemy, otwierając skrzynie, odkrywając ważne punkty orientacyjne i osiągając określone kamienie milowe AR.

Jak grindować w Genshin Impact?

Grinding w grach zazwyczaj oznacza powtarzanie powtarzających się zadań w celu zdobycia punktów doświadczenia (lub XP). W Genshin Impact oznacza to zdobywanie PD, aby awansować do rangi przygody. Możesz zdobyć więcej XP, wykonując zadania takie jak:

• Przekaż darowiznę i oddaj cześć przy Statui Siedmiu

• Pełne dzienne prowizje

• Zakończ zadania fabularne

• Zaznacz zadania w Podręczniku poszukiwacza przygód

• Odblokuj punkty orientacyjne i świątynie

Jak uzyskać losy w Genshin Impact?

Na początku gry, ukończenie zadań z Prologu może dać specjalny prezent od deweloperów w postaci wystarczającej liczby Losów, aby złożyć życzenia. Później Losy są trochę rzadkie.

Możesz wymieniać walutę w grze na Losy w Okazjach Paimona, a od czasu do czasu otrzymasz je jako nagrodę za wykonanie zadań. Nie będziesz jednak otrzymywać losów jako nagrody tak często, więc nie licz na to, że są twoim głównym źródłem.

Zamiast tego szukaj specjalnych wydarzeń w grze. Mogą one dawać najwięcej okazji do zdobycia Losu, ponieważ twórcy chcą, abyś życzył nowo wprowadzonej postaci.

Gromadź swoje Primogems

Primogemy mogą wydawać się obfitą walutą na początku gry, ale szybko stają się rzadkie, gdy rozwijasz historię. Uważaj więc na to, na co wydajesz swoje Primogemy, ponieważ ich wymiana może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli nie chcesz otwierać portfela, aby to zrobić.

Jakie jest twoje główne źródło Primogems? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.