Jak uzyskać blask w Valorant?

Nie jest łatwo dostać się na szczyty rankingów w trybie rywalizacji Riot’s Valorant. Wielu graczy próbowało, ale bardzo niewielu udało się osiągnąć rangę Świetlistych – i nie bez powodu.

Jak uzyskać blask w Valorant?

Jeśli zastanawiasz się nad żmudną podróżą, aby zostać uznanym za najlepszych z najlepszych lub jeśli jesteś po prostu ciekawy, trafiłeś we właściwe miejsce.

Dowiedz się, co trzeba zrobić, aby dostać się do rangi Świetlistych i dlaczego „Promieniowanie” i „Radianit” nie są wymienne w Valorant.

Jak zdobyć Radiant w rankingu Valorant?

Valorant szturmem podbił świat gier, kiedy został wprowadzony na rynek na całym świecie w 2020 roku. Podobnie jak wiele wcześniejszych wieloosobowych strzelanek online, gra ma tryb casual, z którego gracze mogą korzystać w środowisku niekonkurencyjnym. Jednak jest to tryb rankingowy gry, w którym gracze ustawiają się w kolejce, aby udowodnić swoje mistrzostwo w bezlitosnej mechanice gry.

Jeśli jesteś nowy w tym trybie lub po prostu potrzebujesz szybkiego odświeżenia, oto jak to działa:

W systemie rankingowym Valorant jest osiem poziomów, a każdy poziom ma trzy podpoziomy, z wyjątkiem Immortal i Radiant. Te ostatnie poziomy mają tylko jeden poziom podrzędny i są dwoma najwyższymi w systemie rankingowym. Musisz przejść przez każdy poziom i podpoziom, aby dostać się do ostatniego, Radiant.

Na przykład, jeśli zaczynasz od najniższego poziomu, Żelazo, musisz przejść przez Żelazo 1, Żelazo 2 i Żelazo 3, aby przejść do następnego poziomu. W tym przypadku jest to Brąz.

Kontynuowałbyś pracę przez każdy poziom i podpoziom, aż dotrzesz do Nieśmiertelnego. Ten przedostatni poziom w systemie rankingowym ma tylko jeden poziom, zanim osiągniesz Świetlistych.

W sumie musisz przejść przez 20 rang (poziomów i podpoziomów), aby dostać się do najwyższego poziomu w systemie: Świetlistych. Niektórzy gracze zdobywają wystarczającą liczbę punktów i wygrywają wystarczającą liczbę meczów, aby całkowicie pominąć podpoziomy, ale to wyjątek, a nie reguła. Spodziewaj się, że przebijesz się przez wszystkie 20 rang, aby dotrzeć na szczyt tabeli liderów.

Nie jest to jednak łatwa podróż, więc bądź przygotowany na dużo krwi, potu i prawdopodobnie bardzo prawdziwych łez, gdy będziesz wspinać się po szczeblach kariery.

Aby zminimalizować liczbę łez frustracji, które możesz wylać, aby spełnić swoje marzenie o Świetle, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi rankingu:

1. Dokładność jest wszystkim

Podobnie jak w wielu konkurencyjnych grach, wygrywanie gier jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na awans w Valorant. Jednak system zajmuje również: w jaki sposób wygrywasz lub przegrywasz mecz. Im bardziej zdecydowana wygrana, tym lepsza sytuacja i większe prawdopodobieństwo przejścia na wyższy poziom.

2. Poświęć trochę czasu na rozgrzewkę

Jak często wskakujesz do meczów zaraz po zalogowaniu się do gry? Poświęcenie czasu na rozgrzewkę jest integralną częścią każdej areny rywalizacji, niezależnie od tego, czy jest to mecz piłki nożnej, czy strzelanka FPS.

Jednym z najprostszych sposobów na rozgrzewkę jest wykonanie kilku biegów po polu treningowym. Upewnij się, że twoja celność jest na równi lub ćwicz poruszanie się po otoczeniu, aby mieć głowę w grze. Możesz także użyć Deathmatchów lub DM, aby się rozgrzać, jeśli wolisz, aby twoje cele były nieco bardziej „żywe”.

Pamiętaj jednak, że chcesz zachować swobodny sposób myślenia, jeśli używasz DM jako narzędzia do rozgrzewki. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wziąć udział w rywalizacyjnym meczu z negatywnym nastawieniem, ponieważ słabo wypadłeś w DM.

3. Idź głęboko podczas usuwania kątów

Podglądanie i sprawdzanie kątów to ważna strategia w meczach Valorant, ale musisz pójść o krok dalej, jeśli chcesz wspiąć się w rankingach na Świetlistych. Niedawno Rory „dephh” Jackson, członek Dignitas zajmujący się e-sportami, podzielił się swoją wskazówką na temat sposobów pracy na YouTube.

W filmie doradził graczom, aby podczas zerkania zza rogów pracowali pod głębokimi kątami. Jak zilustrował w klipie z gry, więcej twojego ciała jest odsłonięte, gdy wyjrzysz, aby zabić wroga. Im dalej się cofniesz, tym mniejsza masa ciała twojej postaci będzie widoczna podczas zerkania.

Dodatkowo, stanie dalej od ściany lub osłony może dać ci więcej możliwości poruszania się na wypadek, gdyby coś poszło na południe.

Jak daleko wstecz musisz stanąć, aby uzyskać optymalne kąty?

Ten gracz ligi profesjonalnej stoi aż do tylnej ściany, aby usunąć kąty. Daje mu to, czego potrzebuje, nie ujawniając zbyt wiele wrogom i zachęcając ich do strzału w głowę.

Jak zdobyć darmowe punkty promieniowania w Valorant?

Wydaje się, że jest trochę zamieszania między dwoma podobnymi terminami w Valorant i niektórzy gracze używają tych terminów zamiennie, ale tak nie jest.

Aby wyjaśnić sprawę, sprawdź różnice między tymi dwoma terminami:

  • Radiant – najwyższa pozycja w systemie Valorant Ranking

  • Radianite – forma waluty używana do ulepszania skórek i kupowania zawartości

Nie możesz zdobyć darmowych „punktów promieniowania (RP)” w Valorant, ponieważ one nie istnieją. Można jednak otrzymać darmowe RP jako nagrodę za pośrednictwem BattlePass. Nagrody BattlePassów zmieniają się za każdym razem, więc dokładna liczba punktów może się różnić w zależności od przepustki. Jeśli nie masz cierpliwości, by zdobywać RP za pomocą BattlePass, zawsze możesz je kupić w sklepie.

Jak trudno jest uzyskać promienną waleczność?

Bardzo trudno jest dostać się do rangi Świetlistych w Valorant, ale nie jest to niemożliwe, jeśli chcesz włożyć pracę, aby być najlepszym graczem w swoim regionie.

Jedną z pierwszych rzeczy, na których powinieneś się skoncentrować, jeśli planujesz awansować, jest konsekwentne wygrywanie pojedynków na cel. Valorant polega na celności, a strzały w głowę są tam, gdzie ta celność liczy się najbardziej.

W przeciwieństwie do innych gier FPS, nie możesz spryskać, modlić się i liczyć na wygraną, jeśli twoje pociski w końcu pokonają wroga. To przepis na natychmiastową frustrację na każdym meczu.

Jedyny sposób, w jaki staniesz się lepszy w headshotach, to ćwiczenie. Nie ma skrótów wokół tej nieodłącznej mechaniki gry.

Gdy opanujesz pojedynki na celowanie i konsekwentnie je wygrywasz, będziesz musiał cały czas logować się, aby zebrać te punkty. Licz na granie od dwóch do trzech gier dziennie, aby zarejestrować czas ćwiczeń, a także zebrać punkty do następnego poziomu.

Na koniec, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skoncentruj się na odblokowaniu wszystkich agentów Valorant. Nie jest konieczne awansowanie do poziomu Świetlistych, jednak posiadanie kilku ulubionych agentów w swoim składzie pomaga, gdy musisz zmienić ulubionego.

Co robi Radiant w Valorant?

Radiant niekoniecznie „robi” cokolwiek w Valorant, z wyjątkiem tego, że daje ci prawo do przechwałek za dotarcie na szczyty rankingów w twoim regionie. Radianit, z drugiej strony, umożliwia odblokowanie ulepszeń skórek i innej zawartości w sklepie w grze.

Jak używać Radiant Points Valorant?

Możesz nie być w stanie kupić skórek lub agentów za RP, ale możesz odblokować ulepszenia skórek broni i animacje, aby nadać im dodatkowy styl. Jeśli chcesz wydać swoje RP, zapoznaj się z poniższymi prostymi krokami:

  1. Uruchom grę.

  2. Naciśnij zakładkę „Kolekcja” na ekranie głównym.

  3. Przewiń i wybierz broń oraz skórkę, którą chcesz ulepszyć.

  4. Sprawdź dostępne aktualizacje w prawym okienku.

  5. Kup ulepszenie za swoje RP.

  6. Zagraj w grę z nowym ulepszeniem kosmetycznym.

Pamiętaj, że musisz posiadać skórkę, zanim będziesz mógł ją ulepszyć. Spodziewaj się wydania około 10-15 RP na ulepszenie.

Jak zdobyć radianit w Valorant?

Są dwa sposoby na zdobycie Radianite Points lub RP w Valorant:

Nagrody BattlePassu

Możesz zdobyć darmowe RP, korzystając z aktywności kontraktów w BattlePass. Ukończenie poziomów 4 i 9 w BattlePassie zapewnia również dodatkowe 20 RP po ich ukończeniu.

Wymiana Punktów Walecznych (PZ)

Jeśli masz gotówkę w świecie rzeczywistym, możesz po prostu wymienić VP na RP. Pamiętaj, że będziesz musiał wydać dużo Punktów Waleczności na garść Punktów Radianite. Na przykład kosztuje 1600 PZ lub 15 USD za 20 RP. Ta wymiana zapewnia wystarczającą ilość RP na ulepszenie jednej skórki.

Ilu jest Radiant Valorant Players?

Według stanu na marzec 2021 r. około 0,1% graczy Valorant ma rangę Świetlistych w swoim regionie, a nieco ponad 1% osiągnęło rangę Nieśmiertelnego. Nie pozwól jednak, aby te liczby Cię zniechęciły. Tabele liderów są zaprojektowane w ten sposób nie bez powodu i tylko około 500 najlepszych graczy z każdego regionu kiedykolwiek osiągnie rangę Świetlistych.

Większość graczy znajduje się gdzieś w kręgach od niskiego do średniego, z największą dystrybucją pomiędzy brązem 2 a srebrem 1.

Promieniuj z Radiant

Jeśli masz w sobie kroplę krwi do rywalizacji, wspinanie się po szczeblach do Radiant jest prawdopodobnie na twoim radarze. To trudne zadanie, które wymaga czasu i poświęcenia w grze, ale jest możliwe, jeśli chcesz nad nim pracować. Pamiętaj tylko, że celność jest kluczem do wygrywania meczów i pojedynków. Nie wystarczy wygrywać mecze, trzeba to robić umiejętnie – konsekwentnie.

Czy osiągnąłeś rangę Świetlistych? Jakie masz wskazówki, jak szybciej awansować? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.