Wpływ na Genshin: jak otworzyć ustawienia

Co robisz w Genshin Impact, gdy chcesz zmienić rozdzielczość lub sterowanie? Idziesz prosto do menu Ustawienia i wprowadzasz zmiany. Jako tytuł AAA, Genshin Impact ma wysoki stopień personalizacji.

Wiedza o tym, jak otwierać ustawienia w Genshin Impact, ma kluczowe znaczenie dla poprawy wrażeń z gry. Jeśli musisz coś zmienić, ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić. Odpowiemy również na kilka powiązanych pytań.

Jak otworzyć ustawienia w Genshin Impact

Ponieważ Genshin Impact jest dostępny na wielu różnych platformach, dokładne metody otwierania menu Ustawienia będą inne. Gra nazywa menu pauzy Paimon Menu, nazwane tak od twojego drobnego asystenta, którego spotykasz zaraz po rozpoczęciu gry.

Oto, jak to się robi na każdej z głównych platform.

PS4 i PS5

Zarówno na PS4, jak i PS5 gry są zwykle wstrzymywane przez naciśnięcie przycisku Opcje po prawej stronie kontrolera. Znajdziesz go tuż obok przycisku trójkąta i nad prawym drążkiem. Naciśnięcie go zatrzyma grę i wywoła menu Paimon.

W menu Paimon możesz przesuwać lewy drążek sterujący w dół, aż dojdziesz do ikony koła zębatego na dole. To jest ikona "Ustawienia" i musisz ją tylko wybrać. Stamtąd zostaniesz przeniesiony do innego menu.

 1. Podczas gry w Genshin Impact naciśnij przycisk opcji.
 2. Przesuń i wybierz ikonę koła zębatego.
 3. To jest menu Ustawienia.
 4. Zacznij dostosowywać ustawienia.
 5. Po zakończeniu możesz go zamknąć, naciskając przycisk kółka.

W menu ustawień możesz zmienić ustawienia, rozdzielczość i inne ustawienia według własnego uznania. Zarówno PS4, jak i PS5 umożliwiają również korzystanie z klawiatury i myszy w Genshin Impact. Początkowo utknąłeś z domyślnymi kontrolkami klawiatury, ale od tego czasu aktualizacja pozwoliła na różne skróty klawiszowe.

Używanie klawiatury do gry w Genshin Impact na PS4 lub PS5 zapewnia bardziej precyzyjne opcje, dlatego niektórzy gracze to robią. Sterowanie jest podobne do grania w systemie Windows, które omówimy poniżej.

Windows 10

Mocny komputer sprawi, że Genshin Impact będzie wyglądał wspaniale, ponieważ miHoYo poświęciło dużo czasu na estetykę i grafikę. Możliwość korzystania z klawiatury i myszy jest również świetna w grach MMORPG, a Genshin Impact nie jest wyjątkiem.

Oto jak otworzysz Ustawienia dla Genshin Impact w systemie Windows:

 1. Naciśnij klawisz „Esc” na klawiaturze.
 2. Pojawi się menu Paimon.

 3. Przesuń mysz na ikonę koła zębatego.

 4. Kliknij ikonę koła zębatego.
 5. Na ekranie pojawi się menu Ustawienia.

 6. Zacznij dostosowywać swoje wrażenia z gry.
 7. Po zakończeniu zamknij menu.

Na PC możesz także używać kontrolera do grania w tę grę. Kroki zmiany ustawień powinny być takie same, jak w powyższej sekcji. Jednak w zależności od kontrolera dokładne przyciski do naciśnięcia mogą się różnić.

Warto zauważyć, że kontroler Nintendo Switch Pro nie jest obsługiwany bez użycia programów innych firm. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że uruchomienie Genshin Impact przez Steam działa, ale kilka innych wymaga dodatkowych programów. W związku z tym nie zalecamy używania kontrolera Pro do gry w Genshin Impact.

Możesz podłączyć wiele rodzajów kontrolerów, takich jak kontrolery Xbox One/X/S, kontrolery PS4/PS5, a nawet joysticki innych firm. Dopóki gra rozpozna kontroler i połączy się z nim, możesz grać z kontrolerem na PC.

Masz również większą kontrolę nad grafiką na PC. Ponieważ komputery z systemem Windows mają tendencję do dostosowywania rozdzielczości ekranu z SD do HD i wyższej, możesz ją dostosować, aby komputer nie był przeciążony.

Android

Granie na Androidzie będzie wymagało użycia ekranu dotykowego do sterowania postacią. Ponieważ wszystko jest na ekranie, możesz przez pomyłkę nacisnąć niewłaściwy przycisk. miHoYo zdecydował się przypisać menu Paimon na Androida, dotykając zamiast tego Paimon.

Jej ikona znajduje się w lewym górnym rogu, trochę na lewo od mapy. Ponieważ nie masz nic do naciśnięcia podczas walki, umieszczenie ikony Paimona to świetny sposób na zapobieganie wypadkom.

Oto jak uzyskać dostęp do menu Ustawienia w systemie Android:

 1. Grając w Genshin Impact na telefonie z Androidem, dotknij Paimon.

 2. Na ekranie pojawi się menu Paimon.

 3. Stuknij ikonę koła zębatego u dołu.

 4. Pojawi się menu Ustawienia.

 5. Zacznij bawić się ustawieniami.
 6. Kiedy skończysz, naciśnij duży „X” w prawym górnym rogu, aby wyjść.

W systemie Android masz pewną kontrolę nad grafiką, ale nie tak bardzo, jak w systemie Windows. Możesz wybrać od najniższej do najwyższej jakości grafiki lub coś niestandardowego. Możesz także dostosować wartości FPS.

Te i inne ustawienia graficzne powinny być ustawione na najwyższe tylko wtedy, gdy Twoje urządzenie z Androidem jest silne. Zalecamy wyłączenie grafiki w przypadku niższych telefonów, ponieważ wyższe ustawienia mogą nie działać płynnie.

Jeśli zauważysz pewne spadki klatek i opóźnienia, zalecamy zmniejszenie ustawień, aby gra działała bez problemów. Te czkawki mogą spowodować śmierć w grze lub nawigację w piekle.

iPhone

Genshin Impact jest również dostępny na iPhone'a i inne urządzenia z systemem iOS. Gra jest funkcjonalnie identyczna z wersją na Androida. Możesz używać tych samych elementów sterujących, tak jak w Androidzie.

Oto jak dostosujesz ustawienia na iPhonie:

 1. Grając w Genshin Impact na iPhonie, stuknij ikonę Paimona w lewym górnym rogu.
 2. Na ekranie pojawi się menu Paimon.
 3. Stuknij ikonę koła zębatego u dołu.
 4. Pojawi się menu Ustawienia.
 5. Zacznij bawić się ustawieniami.
 6. Kiedy skończysz, naciśnij duży „X” w prawym górnym rogu, aby wyjść.

Możesz uzyskać dostęp do tych samych ustawień graficznych na iPhonie, o których mówiliśmy w sekcji Android. iPhone'y są przyzwoite do grania, ale wciąż mogą się szybko nagrzewać. W rezultacie zalecamy ustawienie średniej grafiki.

Posiadanie ustawień pośrednich nie zrujnuje zbytnio estetyki Genshin Impact i nie ryzykujesz, że Twój telefon stanie się piekarnikiem. Jeśli Twój telefon się nagrzewa, oznacza to, że ma problemy z uruchomieniem gry. Gra na telefonie będzie również niewygodna, gdy jest gorący.

Co możesz dostosować w menu Ustawienia?

Niektóre z aspektów, które możesz dostosować w menu Ustawienia Genshin Impact, to:

 • Sterownica
 • Grafika
 • Audio
 • Wiadomości
 • Język
 • Rachunek

W zależności od platformy w tych kategoriach dostępne są dalsze ustawienia. Na przykład na komputerze możesz włączyć V-Sync, Motion Blur i inne. Platformy mobilne i PS4/PS5 mają ogólnie mniej opcji, ale ogólna struktura menu jest taka sama.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wyregulować okno wpływu Genshin?

Przed uruchomieniem gry możesz skonfigurować ustawienia grafiki poza grą. To pozwala je dostosować.

1. Otwórz program uruchamiający.

2. Przytrzymaj przycisk „Shift” i kliknij „Uruchom”.

3. Przytrzymaj przycisk, aż pojawi się okno Konfiguracja.

4. W tym menu możesz dostosować rozdzielczość i wybrać tryb pełnoekranowy lub okienkowy.

5. Kiedy skończysz, możesz kliknąć „Graj!” poniżej.

Jest to wygodny sposób na dostosowanie grafiki gry bez jej wcześniejszego uruchamiania.

Czasami okno programu uruchamiającego wydaje się zbyt duże dla twojego monitora, więc nie możesz grać. Nie martw się, mamy sposób, aby to naprawić.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Genshin Impact.

2. Wybierz „Właściwości”.

3. Przejdź do „Zgodności”.

4. Wybierz „Zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości”.

5. W sekcji „Zastąpienie skalowania wysokiej rozdzielczości DPI” zaznacz pole obok „Zastąp zachowanie skalowania wysokiej rozdzielczości DPI”.

6. W rozwijanym menu poniżej tego wiersza tekstu wybierz „System”.

7. Kliknij OK i zrób to ponownie na następnej stronie.

8. Uruchom ponownie komputer, a problem powinien zniknąć.

Czy wpływ Genshin będzie na Switcha?

Genshin dla Switcha jest w fazie rozwoju. Jednak gra napotkała kilka trudności dotyczących sprzętu Nintendo Switch. Twórcy stwierdzili, że niektóre z napotkanych problemów obejmują mikrotransakcje i nie tylko.

Wersja na Switcha jest rozwijana od stycznia 2020 r., ale w chwili pisania tego tekstu jest na jej temat bardzo mało wiadomości. Wyobrażamy sobie, że minie trochę czasu, zanim będzie dostępny. Kiedy zostanie wydany, wszyscy fani Genshin Impact będą się radować.

Podobnie jak inne wersje, wersja na Switch powinna umożliwiać w pełni wieloplatformowy tryb wieloosobowy. Na razie możemy tylko poczekać, aż miHoYo rozwiąże wszelkie problemy, zanim wersja Switch stanie się rzeczywistością.

Jak twój komputer może tak dobrze wpływać na Genshin?

Umiejętność otwierania ustawień w Genshin Impact jest ważna, ponieważ możesz sprawić, że Twoje wrażenia będą jeszcze bardziej niezapomniane. miHoYo włożyło mnóstwo zasobów w stworzenie pięknej gry z wieloma opcjami dostosowywania. Powinieneś skorzystać z menu ustawień.

Jakie są twoje ustawienia graficzne dla Genshin Impact? Na jakiej platformie wolisz grać w tę grę? Możesz nam powiedzieć w sekcji komentarzy, jesteśmy podekscytowani, że możemy to przeczytać!