Najlepsze routery bezprzewodowe do kupienia w 2013 roku

Router bezprzewodowy jest twoją bramą do Internetu i centrum sieci domowej, ale prawdopodobnie jest to również najbardziej ignorowany zestaw w domach większości ludzi.

Najlepsze routery bezprzewodowe do kupienia w 2013 roku

Jeśli walczysz o prędkość bezprzewodową, prawdopodobnie będziesz w stanie znacznie ją zwiększyć, aktualizując router. Poniżej podsumowaliśmy listę naszych ulubionych.

Asus DSL-N55U

Asus DSL-N55U

W naszych ostatnich laboratoriach routerów bezprzewodowych flagowy router Asusa okazał się najlepszym wszechstronnym urządzeniem. Zaprojektowany do użytku z połączeniami ADSL, jest to jednoczesny model dwupasmowy oferujący maksymalną przepustowość 300 Mb/s w każdym paśmie. Ma dwa gniazda USB do udostępniania pamięci i drukarek, a jeśli chodzi o zarządzanie i konfigurację urządzenia, jest to jeden z najbardziej przyjaznych interfejsów użytkownika.

Jednak wszechstronna wydajność to najmocniejsza strona tego routera. Uzyskał wysoką ocenę zarówno w naszych testach prędkości na długim, jak i krótkim dystansie. Dzięki prędkościom pamięci USB wystarczająco szybkim, aby przekształcić go w podstawowy dysk NAS i bardzo rozsądnej cenie, jest to doskonały i wszechstronny.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Asus DSL-N55U

Netgear D6300

Netgear D6300

Netgear D6300 to jeden z najbardziej funkcjonalnych routerów konsumenckich, jakie kiedykolwiek sprawdzaliśmy. Na froncie bezprzewodowym ma najnowszy standard 802.11ac, o przepustowości do 1300 Mb / s w paśmie 5 GHz, więc jest na skraju krwawienia. Obsługuje również połączenia ADSL i kablowe, więc nie musisz kupować nowego routera, jeśli zmienisz dostawcę usług szerokopasmowych z BT na Virgin.

Gigabit jest wszechstronny dla połączeń przewodowych, a internetowy interfejs użytkownika zapewnia dostęp do imponującej gamy narzędzi, w tym doskonałej kontroli rodzicielskiej firmy Netgear, która sprawia, że ​​konfigurowanie filtrowania witryn w oparciu o kategorie jest dziecinnie proste.

Dzięki doskonałej, wszechstronnej wydajności zarówno podczas bezprzewodowego, jak i przez USB przesyłania plików, jest to najszybszy wszechstronny router, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Jednak ta wydajność wiąże się z wysokimi kosztami – zwłaszcza, że ​​musisz kupić adapter, aby w pełni wykorzystać jego prędkości 802.11ac.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Netgear D6300

Netgear DGND4400

Netgear DGND4000

Drugie miejsce w naszym ostatnim teście routerów bezprzewodowych Labs, Netgear DGND4400 oferuje podobny zestaw funkcji do swojego starszego brata, D6300, ale bez najnowocześniejszej technologii 802.11ac.

Posiada zarówno połączenia ADSL, jak i połączenia kablowe, co zapewnia zgodność z przyszłością, oferuje trzystrumieniową łączność bezprzewodową w paśmie 5 GHz, zapewniając najwyższą teoretyczną przepustowość 450 Mb/s, a także dwa porty USB do przechowywania lub udostępniania drukarek.

Stwierdziliśmy, że wszechstronna wydajność jest rozsądna, rozczarowująca tylko wydajność na dalekim zasięgu, a także podobało nam się, że Netgear ułatwia konfigurację kontroli rodzicielskiej opartej na OpenDNS za pośrednictwem systemu Live Parental Controls.

Cena wzrosła od czasu naszej pierwszej recenzji do około 115 GBP z VAT, ale nadal jest to rozsądne w przypadku routera o najwyższej specyfikacji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Netgear DGND4400

Edimax BR-6478AC

Edimax BR-6478AC

Nie ma lepszego sposobu na dostanie się na pasmo 802.11ac niż Edimax BR-6478AC. Od czasu, gdy po raz pierwszy go sprawdziliśmy, cena dramatycznie spadła, do tego stopnia, że ​​wynosi teraz tylko 111 GBP z VAT zarówno dla routera, jak i adaptera USB 3, których potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać jego najwyższą prędkość 867 Mb/s.

Na naszym testowym laptopie, który ma szybki adapter do strumieniowania przestrzennego 3×3, nie stwierdziliśmy, że nowa technologia zrobiła dużą różnicę, ale w przypadku bardziej popularnych adapterów 2×2 będzie to większy skok. Odkryliśmy, że wydajność w połączeniach 802.11n była również wysoka, a duże anteny zewnętrzne routera niewątpliwie pomagają w tym zakresie.

Obecnie nie ma tańszego sposobu na migrację do 802.11ac, ale wiąże się to z kosztem ograniczonego zestawu funkcji, bez portów USB do udostępniania pamięci lub drukarek w dowolnym miejscu, a tylko z portem WAN do połączeń kablowych.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Edimax BR-6478AC

D-Link DIR-845L

D-Link DIR-845L

Jeśli możesz znaleźć router o bardziej nietypowym kształcie niż D-Link DIR-845L, chcielibyśmy go zobaczyć. Ten router kablowy bardziej przypomina wydłużoną puszkę po pieczonej fasoli niż tradycyjny router, a wszystkie jego porty są ułożone w pionowy stos z tyłu. Powodem tego kształtu jest wielokierunkowy układ anten, który ściśle przylega do plastikowego korpusu u góry.

D-Link DIR-845L wykorzystuje technologię kształtowania wiązki, która ma skupiać sygnał w kierunku podłączonych urządzeń, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. W naszych testach nie widzieliśmy dowodów na to, że miałoby to dużą różnicę przy średniej wydajności bezprzewodowej w paśmie 2,4 GHz i słabej wydajności dalekiego zasięgu w paśmie 5 GHz.

Siłą D-Link DIR-845L jest jego zestaw funkcji, który jest tak szeroki, jak to tylko możliwe. Oferuje jednoczesną dwupasmową łączność bezprzewodową i zapewnia połączenia do 300 Mb/s w obu pasmach. Do dyspozycji jest Gigabit, gniazdo USB do współdzielenia pamięci i przyzwoita kontrola rodzicielska – wszystko w rozsądnej cenie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję D-Link DIR-845L