Najlepsze zewnętrzne dyski twarde 2013 roku

Najlepsze zewnętrzne dyski twarde 2013 roku

Obraz 1 z 4

Dysk SSD LaCie Porsche Design Slim P’9223 120 GB

Buffalo MiniStation Air HDW-PU3 500 GB
Seagate Wireless Plus 1 TB
Western Digital My Passport 2 TB

Jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą więcej danych, niż może obsłużyć pamięć USB, przenośny dysk twardy jest idealnym rozwiązaniem. Choć są większe niż pendrive, najnowsze modele zawierają wszystko, od dysków twardych o dużej pojemności po szybkie dyski SSD, a coraz większa ich liczba oferuje również dostęp bezprzewodowy, umożliwiając użytkownikom systemów iOS i Android zarządzanie i przesyłanie strumieniowe treści ze smartfonów i tabletów.

Buffalo MiniStation Air HDW-PU3 500 GB

Buffalo MiniStation Air HDW-PU3 500 GB

Cena: £96 z VAT

Ocena: 5/6 – Polecana nagroda

Dostęp bezprzewodowy to stosunkowo nowa funkcja na zewnętrznych dyskach twardych, ale dwa z tych dysków zawierają tę funkcjonalność. MiniStation Air 500 GB firmy Buffalo łączy się bezprzewodowo z urządzeniami Apple z systemem iOS4 lub nowszym oraz sprzętem z systemem Android w wersji co najmniej 2.3 – ale łączy się z komputerami PC i Mac tylko przez USB 3.

Bezpłatna aplikacja Buffalo nie jest tak zgrabna jak oprogramowanie Seagate, ale jest równie łatwa w użyciu. Jedna karta wyświetla zawartość MiniStation, inna pokazuje pliki na smartfonie lub tablecie, a trzecia służy do przenoszenia plików między nimi.

Wydajność USB 3 była mieszana. Sekwencyjna prędkość odczytu CrystalDiskMark firmy Buffalo wynosząca 118 MB/s jest najlepsza ze wszystkich dostępnych tutaj dysków twardych, a tempo zapisu sekwencyjnego 116 MB/s jest równie imponujące. Jednak Buffalo pozostał w tyle w małych testach.

Atutem jednostki jest wszechstronność. Przy 20 pensach za gigabajt płacisz premię za funkcje bezprzewodowe, ale działają one dobrze, a ogólna wydajność jest szybka.

Dysk SSD LaCie Porsche Design Slim P’9223 120 GB

Dysk SSD LaCie Porsche Design Slim P’9223 120 GB

Cena: £109 z VAT

Ocena: 4/6

Pomijając głupią nazwę, jest wiele rzeczy do polubienia w jeździe LaCie. Jego głębokość 11 mm sprawia, że ​​jest tu najcieńszy, a aluminiowy korpus o masie 182 g wygląda i czuje się elegancko.

Jest to również jedyny dysk, który używa dysku SSD. Nie jest to część z najwyższej półki – dysk 120 GB to Micron RealSSD C400 – ale nadal jest w stanie wyprzedzić wszystkich swoich rywali z dyskiem twardym.

Jego sekwencyjne wyniki odczytu i zapisu CrystalDiskMark wynoszące 293 MB/s i 201 MB/s są około dwa razy szybsze niż najszybsze tutaj dyski twarde, a wyniki małych plików LaCie są równie znakomite: wyniki odczytu i zapisu 512 KB wynoszące 251 MB/s i 202 MB/s jest daleko z przodu.

Ten dysk SSD ma kilka wad. Jego sformatowana pojemność 111 GB zapełnia się dość szybko, a płacisz za wydajność półprzewodnikową: jego koszt 99p za gigabajt jest znacznie wyższy niż jakikolwiek inny dysk tutaj.

Oznacza to, że LaCie jest warte rozważenia tylko wtedy, gdy prędkość jest ważniejsza niż pojemność – i jeśli posiadanie najlepiej wyglądającego dysku zewnętrznego jest niezwykle ważne.

Seagate Wireless Plus 1 TB

Seagate Wireless Plus 1 TB

Cena: £195 z VAT

Ocena: 4/6

Jak sama nazwa wskazuje, dysk Seagate zawiera funkcje bezprzewodowe – i jest jeszcze bardziej wszechstronny niż MiniStation Air firmy Buffalo. Oprócz pracy z urządzeniami z systemem iOS i Android, Seagate może być również używany bezprzewodowo z komputerem PC.

Zarządzanie dyskami odbywa się za pośrednictwem interfejsu Seagate opartego na przeglądarce. Pliki można przeglądać, otwierać, pobierać i przesyłać, a Wireless Plus przesyła również strumieniowo zawartość do dowolnego urządzenia obsługującego DLNA.

Aby uzyskać dostęp do Seagate z urządzeń z systemem Android i iOS, musisz pobrać bezpłatną aplikację. Interfejs Seagate jest odzwierciedleniem oprogramowania opartego na przeglądarce, a dostęp i przesyłanie strumieniowe treści również działa tutaj – chociaż plików nie można przesyłać z urządzeń mobilnych.

Seagate zawiera również adapter USB 3, ale tutaj Wireless Plus nieco słabnie. Seagate uzyskał 108 MB/s w sekwencyjnych testach odczytu i zapisu CrystalDiskMark, a wyniki dla małych plików były równie słabe – żaden inny dysk nie odczytywał plików 4K tak wolno, jak wynik Seagate 0,4 MB/s.

Seagate to bogaty w funkcje wybór dla tych, którzy potrzebują funkcji bezprzewodowego przesyłania strumieniowego, ale jego średnia prędkość przewodowa oznacza, że ​​wiele osób będzie lepiej obsługiwanych przez MiniStation Air firmy Buffalo za 96 GBP.

Western Digital My Passport 2 TB

Western Digital My Passport 2 TB

Cena: £110 z VAT

Ocena: 5/6 – Lista A

Dysk Western Digital jest tutaj najbardziej pojemny, ponieważ jego pojemność 2 TB zapewnia 1,8 TB sformatowanej przestrzeni, a także ma najlepszą wartość – cena 110 GBP z VAT przekłada się na skromne 5 pensów za gigabajt.

Niska cena oznacza, że ​​Western Digital nie zmarnował pieniędzy na krzykliwy wygląd – w plastikowej obudowie My Passport jest cień poddania – ale w naszych testach sprawdził się dobrze. Jego sekwencyjne wyniki odczytu i zapisu CrystalDiskMark wynoszące 114 MB / s i 113 MB / s nie są daleko w tyle za Buffalo, a My Passport celował w testach małych plików. Jego wyniki odczytu i zapisu plików 512K wynoszące 40 MB/s i 56 MB/s zostały pobite tylko przez dysk SSD LaCie, a wyniki dotyczące plików 4K były ponownie drugie po LaCie.

Napęd Western Digital nie jest tutaj zwycięzcą pod względem funkcji – nie ma żadnych sztuczek – ale oferuje ogromną ilość miejsca za stosunkowo niewielką gotówkę, a to wszystko, czego potrzebuje wiele osób.