9 najlepszych Ultrabooków 2014 roku: jaki jest najlepszy Ultrabook?

Podczas gdy wymagane specyfikacje znacznie się zmieniły od tego czasu, nacisk zawsze był taki sam: w przypadku smukłych, lekkich laptopów, które mają długą żywotność baterii. I, jak można się spodziewać po standardzie stworzonym przez firmę Intel, niektóre kluczowe komponenty (w szczególności procesor i radio bezprzewodowe) muszą być również wykonane przez firmę.

9 najlepszych Ultrabooków 2014 roku: jaki jest najlepszy Ultrabook?

Samsung Ultrabook z serii 9

Efektem końcowym jest strumień doskonałych, wysokiej jakości laptopów od najlepszych producentów z ostatnich trzech lat: jeśli laptop ma plakietkę Ultrabook, możesz być pewien, że spełni nawet wysokie oczekiwania.

Weź prędkość. Każdy nowy Ultrabook musi mieć w środku jeden z najnowszych, szybkich procesorów Intela (a dokładniej wersję „Haswell” z zakresu procesorów Core), podczas gdy pamięć masowa musi spełniać minimalną prędkość transferu 80 MB/s. W rzeczywistości wszystkie Ultrabooki, które widzimy, zawierają teraz dyski SSD, co oznacza, że ​​pobieranie plików jest szybkie, nawet jeśli nie masz tyle miejsca do przechowywania, co tradycyjny, mechaniczny dysk twardy. Zobacz też: Najlepsze laptopy 2014

Wszystkie ekrany, które teraz widzimy w Ultrabookach, również są na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, czy jest to model 13 cali, 14 cali czy 15 cali, powinieneś spodziewać się rozdzielczości Full HD.

Większość Ultrabooków zawiera teraz również ekrany dotykowe, które umożliwiają korzystanie z systemu Windows 8, a ponadto należy zwrócić uwagę na wysokiej klasy Wi-Fi. Zalecamy 802.11ac, aby pasował do najnowszych routerów, jeśli możesz sobie na to pozwolić.

Przeprowadzamy niezależne testy wyczerpania baterii, aby sprawdzić oświadczenia producentów, ale z przyjemnością stwierdzamy, że nie jest to już taki problem, jak kiedyś. Kupując Ultrabooka, możesz mieć pewność, że wytrzyma prawie cały dzień roboczy (pod warunkiem, że nie będziesz oddawał się zbyt intensywnym zadaniom, takim jak edycja wideo). Minusem jest to, że bateria prawdopodobnie zostanie zintegrowana z korpusem, co jest zwrotem za tak smukłe konstrukcje.

9 najlepszych ultrabooków 2014 roku

Dell XPS 12

Cena w czasie testu: £1,279 z VAT

Dell XPS 12 (2013)

Dell aktualizuje swój XPS 12 za pomocą procesora Haswell – w rezultacie otrzymujemy elegancką, aspirującą i trwałą hybrydę.

Lenovo IdeaPad Yoga 2 Pro

Cena w czasie przeglądu: £1,000 z VAT

Lenovo IdeaPad Yoga 2 Pro

Lenovo oferuje swojej serii Yoga zestaw ulepszeń, dostarczając procesor Haswell, duży dysk SSD i wspaniały ekran o wysokiej rozdzielczości za 1000 funtów.

Dell Latitude E7240

Cena w czasie przeglądu: 1511 £ z VAT

Dell Latitude E7240

Kompaktowy biznesowy ultrabook z mnóstwem mocy i łączności — rozczarowuje tylko wyświetlacz o niskiej rozdzielczości.

Dell Latitude E7440

Cena podczas sprawdzania: 1523 £ z VAT

Dell Latitude E7440

Solidnie zbudowany 14-calowy ultrabook biznesowy, który oferuje doskonałą wydajność i zaskakującą możliwość rozbudowy.

Lenovo ThinkPad Joga

Cena w czasie przeglądu: 1100 GBP z VAT

Lenovo ThinkPad Joga

Kolejny zwycięzca od Lenovo, z doskonałą żywotnością baterii, górnym ekranem i mnóstwem innowacyjnych funkcji.

Microsoft Surface Pro 2

Cena w czasie przeglądu: 562 £ z VAT

Microsoft Surface Pro 2

Całodzienny czas pracy baterii i nowa podstawka sprawiają, że Surface Pro 2 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dostępnych hybryd.

Toshiba Kira-101

Cena w czasie przeglądu: 1298 £ z VAT

Toshiba Kira-101

Nowy, konsumencki Ultrabook firmy Toshiba jest więcej niż kompetentny we wszystkich obszarach i posiada bogaty zestaw podstawowego sprzętu.

Asus Zenbook UX301LA

Cena w czasie przeglądu: 1250 GBP z VAT

Asus Zenbook UX301LA

Odlewany z tafli szkła i metalu, Zenbook UX301LA to przyciągające uwagę piękno – jedyną wadą jest cena.

Apple MacBook Air 13 cali (połowa 2014 r.)

Cena w czasie przeglądu: £1,000 z VAT

MacBook Air (połowa 2014 r.) Przegląd 13,3 cala

13-calowy MacBook Air doczekał się skoku prędkości i spadku cen, ale wyświetlacz zaczyna wybiegać w przeszłość.