FuboTV vs. Sling: ostateczny przegląd

W tej chwili cięcie przewodów jest u szczytu, a tak wiele usług przesyłania strumieniowego konkuruje o Twoją subskrypcję. Jeśli masz trudności z wyborem między fuboTV a Sling TV, nie jest to zaskakujące, ponieważ obie usługi są doskonałym wyborem.

FuboTV vs. Sling: ostateczny przegląd

Ale który z nich jest lepszy? Czy w ogóle można wykonać to połączenie?

Nie chodzi tylko o cenę czy liczbę kanałów. W tym artykule porównamy wszystkie ich funkcje i sprawdzimy, czy istnieje wyraźny zwycięzca.

Porozmawiajmy najpierw o cenie

Niezależnie od tego, że miesięczna subskrypcja nie jest decydującą funkcją, jest to pierwsze pytanie, które zadaje większość ludzi. To całkowicie zrozumiałe, a w tej kategorii Sling TV jest na szczycie.

Oferują dwa podstawowe pakiety, Sling Blue i Sling Orange, oba za 30 USD miesięcznie. Pakiet Sling’s Blue koncentruje się na treściach, które bardziej dotyczą rozrywki i wiadomości. Z drugiej strony Sling Orange skupia się na treściach rodzinnych i sporcie.

A ile kosztuje fuboTV? Po pierwsze, fuboTV ma o wiele więcej dostępnych planów. Najpopularniejszym wyborem jest Rodzina, w cenie 70,97 USD miesięcznie. Ale w chwili pisania tego tekstu oferują promocyjną cenę 59,99 USD miesięcznie.

Oferują również pakiety o nazwie fubo Standard za 54,99 USD miesięcznie i Ultra za 98,94 USD miesięcznie, ale obecnie dostępne za 84,99 USD. Oczywiście, jeśli chodzi o koszt abonamentu miesięcznie, Sling TV jest znacznie tańszy.

FuboTV

Jaki jest skład kanałów?

Tu zaczyna się poważniejsze porównanie. Ceny to jedno, ale co oferuje każda z usług przesyłania strumieniowego w swoim asortymencie? Sling TV zapewnia od samego początku od 30 do 50 kanałów.

To znacznie mniej niż około 100 kanałów, które początkowo oferuje fuboTV w swoim standardowym pakiecie. Ale jest tutaj haczyk. W przeciwieństwie do fuboTV, Sling pozwala dostosować kanały, dzięki czemu otrzymujesz tylko to, co naprawdę chcesz oglądać.

W przypadku fuboTV taka elastyczność nie jest dostępna. A ponieważ większość ludzi trzyma się tylko kilku ulubionych kanałów, dostosowanie jest bardzo doceniane.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że jeśli jesteś fanem piłki nożnej, fuboTV skupia się na niej bardziej niż na innych sportach. Ponadto, jeśli to porównanie zostało dokonane kilka miesięcy temu, nieuchronnie musielibyśmy wspomnieć, że fuboTV nie zawiera żadnych kanałów Disneya, takich jak ABC czy ESPN.

Ale to się wkrótce zmieni. Obie firmy osiągnęły porozumienie. Od sierpnia 2020 r. skład Disneya będzie dostępny w fuboTV.

Temblak

A co z funkcją DVR?

Inną niezwykle ważną funkcją, którą należy omówić, jest rejestrator DVR lub funkcja nagrywania. Dla niektórych widzów może to nie być coś, na co zwracają uwagę, ale dla innych to wszystko.

Kiedy dużo Cię nie ma, a wszystkie Twoje ulubione programy i gry są nadawane, gdy nie ma Cię w domu, dużo miejsca na DVR ma znaczenie. W tym dziale fuboTV zdecydowanie ma przewagę nad Sling TV.

Funkcja DVR domyślnie dla wszystkich ich planów to 30 godzin, a zawartość nie wygaśnie. Oczywiście oferują również dodatek DVR. Za dodatkowe 9,99 USD możesz uzyskać 470 godzin więcej, co łącznie daje 500 godzin.

Sling TV oferuje tylko 10 godzin miejsca w chmurze, co jest w porządku, ale nie jest świetne. Jeśli chcesz trochę więcej, możesz zapłacić dodatkowe 5 USD za dodatkowe 50 godzin.

Na jakich urządzeniach są one dostępne?

Na pierwszy rzut oka zarówno fuboTV, jak i Sling TV radzą sobie doskonale, jeśli chodzi o dostępność.

Możesz uzyskać zarówno inteligentne telewizory, Roku, Amazon Fire, jak i wszystkie urządzenia mobilne. To wszystko brzmi świetnie, ale Sling TV ma zaskakującego asa w rękawie.

Ponieważ Sling TV istnieje już od jakiegoś czasu i jest w rzeczywistości jedną z najstarszych usług przesyłania strumieniowego, możesz go również pobrać na starsze urządzenia.

Tak więc dla osób, które nie chcą wyrzucać swoich urządzeń Blue-Ray i innych starych urządzeń, Sling TV jest właściwym wyborem. Ponadto fuboTV nie jest jeszcze dostępny na żadnych konsolach do gier, w przeciwieństwie do Sling TV.

Inną istotną cechą, którą należy tutaj omówić, jest liczba jednoczesnych strumieni na konto dozwolonych dla każdej usługi. Klienci Sling TV, którzy wybrali plan Orange, otrzymują jednocześnie tylko jeden strumień.

Jeśli wybiorą plan Niebieski, otrzymają trzy jednoczesne transmisje. FuboTV zapewnia prostotę i zapewnia dwa strumienie jednocześnie dla jednego konta.

Chusta FuboTV

Ostateczny werdykt – kto wygrywa?

Porównywanie fuboTV i Sling TV wydaje się trochę zbyteczne. Wydaje się, że każdy robi swoje i skupia się na innych obszarach.

Ogólnie rzecz biorąc, Sling TV wydaje się po prostu lepszym wyborem. Jest tańszy i oferuje więcej możliwości dostosowania, jeśli chodzi o kanały. Jest również dostępny na każdym urządzeniu. FuboTV zdecydowanie wygrywa w kategorii DVR, ale jest to usługa droższa i mniej elastyczna.

Którą usługę byś wybrał, Sling TV czy fuboTV? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.