Czy powinieneś korzystać z darmowej sieci VPN?

VPN (wirtualne sieci prywatne) stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek w 2021 roku. Jeśli nie chcesz płacić za prywatność, czy warto korzystać z bezpłatnych usług VPN?

Czy powinieneś korzystać z darmowej sieci VPN?

W tej chwili każda ochrona jest lepsza niż brak ochrony, ale jak zawsze, jest w tym coś więcej.

Darmowe usługi VPN pojawiają się cały czas, ale jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zarejestrowaniem się i skorzystaniem z jednej.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 • Jeśli produkt jest bezpłatny, to Ty jesteś produktem.
 • Nie wszystkie usługi VPN są sobie równe.
 • Wiele zależy od tego, jak często korzystasz z VPN.
 • Należyta staranność jest niezbędna, jeśli korzystasz z bezpłatnego produktu

Przyjrzyjmy się każdemu punktowi.

Czy warto korzystać z bezpłatnych usług VPN2?

Jeśli produkt jest bezpłatny, jesteś produktem

Infrastruktura VPN kosztuje dużo pieniędzy, aby skonfigurować i uruchomić. Należy stworzyć aplikację VPN, zbudować, utrzymać i obsługiwać serwery VPN. Łącza danych do i z centrum danych VPN muszą być płatne, a cała operacja musi być zarządzana i prowadzona. Wszystko to kosztuje. Dużo pieniędzy.

Jeśli nie płacisz za tę usługę, kto jest?

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

W przypadku wielu darmowych usług VPN płacisz, ale nie gotówką. Dane przeglądania są sprzedawane stronom trzecim, wyświetlane są reklamy, a wiele Twoich działań będzie śledzonych przez pliki cookie, które chcą sprzedawać i reklamować się u Ciebie. Teraz nie wszystkie darmowe usługi VPN to zrobią, ale pieniądze muszą skądś pochodzić.

Nie wszystkie darmowe usługi VPN są sobie równe

Jak wspomniano, stworzenie i uruchomienie VPN wymaga dużo pieniędzy, a nie wszystkie stroje mają budżet niezbędny do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Istnieje kilka kompromisów koniecznych w przypadku usługi VPN o niższym czynszu. Musisz użyć przestarzałego lub słabego szyfrowania, takiego jak PPTP lub WPA. Czasami nie można uzyskać dostępu do witryn HTTPS, a niektóre mają limity danych lub działają bardzo wolno w godzinach szczytu.

Dlaczego operator VPN miałby nie pozwalać na korzystanie z HTTPS? Ponieważ jest zaszyfrowany i nie mogą sprzedać danych, aby odzyskać pieniądze.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Niektóre wiodące bezpłatne usługi VPN są obsługiwane przez legalne firmy, z których niektóre oferują również VPN klasy premium. Często wiążą się one z innymi kompromisami, takimi jak limity danych, niemożność wybrania własnego miejsca docelowego lub użycie przestarzałych lub nieszczelnych protokołów. Niektóre bezpłatne usługi VPN nie oferują nawet opcji OpenVPN, która jest obecnie jedynym naprawdę bezpiecznym protokołem.

Naprawdę musisz ostrożnie kupować, jeśli chcesz korzystać z darmowej sieci VPN.

Wiele zależy od tego, jak często korzystasz z VPN

Jeśli chcesz, aby VPN omijał geoblokady lub uruchamiał nieco klienta torrentowego, bezpłatna usługa VPN nie jest dla Ciebie. Większość będzie miała ograniczenia danych lub ograniczenia prędkości, z których żadne nie sprzyja przesyłaniu strumieniowemu ani torrentom.

Inną wadą jest to, że będziesz ograniczony do miejsc docelowych IP, które możesz wybrać. Może to zagrozić Twojej próbie obejścia geoblokady, ponieważ miejsce docelowe może nie mieć dostępu do treści, których szukasz.

Należyta staranność jest niezbędna, jeśli korzystasz z bezpłatnego produktu

Jak dotąd przedstawiłem dość pogardliwy obraz darmowych usług VPN i słusznie. Są gorszą odpowiedzią na ważne pytanie. Jeśli jednak robisz zakupy ostrożnie i potrzebujesz VPN tylko do sporadycznego surfowania po Internecie, mogą mieć miejsce na twoim komputerze.

Jednak niektóre z mniej znanych programów VPN zawierają nieprzyjemne niespodzianki w postaci oprogramowania szpiegującego.

Czy warto korzystać z darmowych usług VPN3?

Więc jakiej bezpłatnej usługi VPN powinienem użyć?

Niestety, bezpłatna usługa VPN może kosztować Cię więcej niż subskrypcja bardziej renomowanej usługi. Istnieją jednak pewne opcje, które są bezpłatne i dość bezpieczne.

Kilka darmowych sieci VPN z przyzwoitymi recenzjami to TunnelBear, Windscribe i PrivateTunnel. Chociaż każdy z nich ma ograniczenia w porównaniu do premium VPN, żaden nie miał wykrywalnego oprogramowania szpiegującego, połączenia były stosunkowo szybkie i każdy był łatwy w użyciu. Istnieje jednak wiele innych bezpłatnych usług VPN, więc Twój przebieg może się różnić. Znowu BĄDŹ OSTROŻNY.

Pamiętaj, że niektóre VPN oferują bezpłatną wersję próbną. Jeśli jesteś nowy w świecie VPN, warto wypróbować płatną usługę przynajmniej przez okres bezpłatnego okresu próbnego. W następnej sekcji omówimy, jak korzystać z VPN z bezpłatną wersją próbną. Możesz wypróbować usługę przez 30 dni bez ryzyka, a jeśli zdecydujesz się ją zachować, otrzymasz renomowaną sieć VPN za niską cenę. Jeśli ci się nie podoba, po prostu poproś o zwrot pieniędzy (próbowaliśmy, działa).

Jak korzystać z VPN

Konfiguracja VPN jest prosta na większości urządzeń dla przeciętnego użytkownika technologii. Jeśli wiesz, jak zainstalować oprogramowanie lub aplikację, możesz skonfigurować VPN.

Oto jak korzystać z VPN na swoich urządzeniach:

Jak korzystać z VPN na komputerze PC

 1. Zarejestruj się, aby uzyskać bezpłatną wersję próbną ExpressVPN.
 2. Pobierz wersję ExpressVPN dla systemu Windows lub Mac. Zaloguj się i kliknij „Konfiguracja”.

 3. Kliknij opcję Windows. Następnie skopiuj kod aktywacyjny do schowka komputera.

 4. Wklej link aktywacyjny do aplikacji ExpressVPN.

 5. Teraz możesz używać aplikacji do włączania/wyłączania usługi VPN, a także do zmiany lokalizacji serwerów.

Jak korzystać z VPN na iPhonie i Androidzie Telefon

Kroki są prawie takie same, niezależnie od systemu operacyjnego smartfona. Oto jak korzystać z ExpressVPN na swoim telefonie:

 1. Zarejestruj się w VPN, takim jak ExpressVPN
 2. Pobierz aplikację ExpressVPN ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Zaloguj się lub uzyskaj kod aktywacyjny ze strony ExpressVPN, tak jak to zrobiliśmy powyżej.
 3. Stuknij ikonę zasilania, aby połączyć się z VPN. Możesz także dotknąć pola „Aktualna lokalizacja”, aby wybrać nową lokalizację.

Podoba nam się ta opcja, ponieważ możesz przetestować płatny VPN. Jeśli Ci się to nie spodoba, możesz odzyskać pieniądze w ciągu pierwszych 30 dni. Następnie możesz przeprowadzić własne testy typu „jabłka na jabłka”, aby zobaczyć, o ile bardziej kompleksowa i bezpieczna jest płatna sieć VPN w porównaniu.

Jeśli szukasz instrukcji poza komputerem lub urządzeniem mobilnym, możesz również sprawdzić, jak skonfigurować VPN na Firestick. Jeśli szukasz instrukcji, które mogą być nieco bardziej złożone, zapoznaj się z naszymi przewodnikami dotyczącymi konfigurowania VPN na Xbox lub Playstation 4.