Jak zwolnić miejsce na iCloud?

iCloud to zastrzeżona usługa przechowywania i przetwarzania danych w chmurze firmy Apple. Jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich użytkowników urządzeń Apple, ale ma limit pojemności. Właściwe zarządzanie kontem iCloud to najlepszy sposób na upewnienie się, że zawsze jest dostępne miejsce, jeśli chcesz zapisywać pliki w chmurze. W związku z tym oto kilka wskazówek i wskazówek, jak zwolnić miejsce na iCloud.

Zarządzaj kopiami zapasowymi swoich aplikacji

Funkcja kopii zapasowej iCloud automatycznie przesyła ważne informacje do chmury. Chociaż gwarantuje to, że żaden z ważnych plików nie zostanie przypadkowo utracony, może to również prowadzić do szybkiego zapełnienia pamięci iCloud. Wiele aplikacji na iOS ma domyślnie włączoną automatyczną kopię zapasową, nawet te, których już nie używasz. Aby wybrać aplikacje, które mają dostęp do funkcji kopii zapasowej, wykonaj następujące czynności:

 1. Na urządzeniu z systemem iOS przejdź do Ustawień.

 2. Stuknij w swoją nazwę profilu.

 3. Poszukaj menu iCloud i dotknij go.

 4. Stuknij w Zarządzaj pamięcią

 5. Następnie dotknij Kopie zapasowe.

 6. Znajdź nazwę urządzenia, którego aktualnie używasz, a następnie dotknij go.

 7. Menu powinno pokazywać listę aplikacji, które aktualnie korzystają z funkcji Kopia zapasowa. Jeśli nie, wybierz Pokaż wszystkie aplikacje. Wybierz aplikacje, których nie chcesz tworzyć kopii zapasowych.

 8. Stuknij w Wyłącz i usuń. Spowoduje to wyłączenie tworzenia kopii zapasowych dla tej konkretnej aplikacji i usunięcie wszystkich plików, których kopie zapasowe utworzono w chmurze. Pamiętaj jednak, że funkcji tworzenia kopii zapasowych niektórych aplikacji nie można wyłączyć.

Usuwanie kopii zapasowych urządzeń

zwolnij miejsce na icloud

Z poprzedniego menu możesz także usunąć dowolne kopie zapasowe urządzeń, których już nie masz lub których tak naprawdę nie używasz. iCloud przenosi się z jednego urządzenia iOS na drugie i jest domyślnie włączone. Wszystkim tym można zarządzać z bieżącego telefonu, komputera iMac, a nawet komputera za pośrednictwem iCloud dla Windows.

 1. Przejdź do menu Zarządzaj pamięcią, wykonując powyższe instrukcje, jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS.

 2. Jeśli używasz iMaca, kliknij menu Apple, wybierz Preferencje systemowe, swój Apple ID, a następnie znajdź i kliknij iCloud.

 3. Jeśli używasz komputera PC, otwórz aplikację iCloud dla Windows, a następnie wybierz z menu opcję Pamięć masowa.

 4. W przypadku wszystkich urządzeń wybierz z opcji Kopie zapasowe.

 5. Wybierz urządzenie, dla którego chcesz usunąć kopie zapasowe, a następnie kliknij lub dotknij go.

 6. Kliknij Usuń kopię zapasową. Jeśli pojawi się prośba o potwierdzenie, ponownie kliknij Usuń.

Usunięcie kopii zapasowej urządzenia nie tylko usuwa wszystkie dane specyficzne dla tego urządzenia z chmury, ale także automatycznie dezaktywuje funkcję iCloud Backup. Jeśli chcesz ponownie użyć kopii zapasowej na tym urządzeniu, musisz ją ponownie włączyć. Aby włączyć kopię zapasową iCloud, przejdź do Ustawień urządzenia, kliknij swój profil i dotknij iCloud.

zwolnij miejsce na icloud 50

Zarządzanie zdjęciami

Funkcja Zdjęcia iCloud dla systemu iOS zapisuje zdjęcia na wszystkich zarejestrowanych urządzeniach w jednym miejscu przechowywania. Oznacza to, że zdjęcia zrobione przez wszystkie Twoje urządzenia są przesyłane na Twoje konto iCloud. Aby zmniejszyć zajmowane przez to miejsce, przenieś zdjęcia na komputer lub wyłącz automatyczne tworzenie kopii zapasowych, wybierając opcję w menu Kopia zapasowa w obszarze Ustawienia zarządzania pamięcią, jak opisano powyżej.

Możesz także usunąć pojedyncze zdjęcia lub wideo, przechodząc do aplikacji Zdjęcia, stukając w Wszystkie zdjęcia, zaznaczając jedno lub więcej zdjęć, a następnie stukając w Kosz.

Zdjęcia iCloud przechowują usunięte zdjęcia w stanie wstrzymania przez 30 dni na wypadek, gdy zmienisz zdanie lub jeśli przez pomyłkę usuniesz zdjęcie. Jeśli chcesz natychmiast trwale usunąć te zdjęcia, przejdź do karty Albumy, otwórz Ostatnio usunięte, wybierz obraz, a następnie stuknij Usuń. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, jeśli naprawdę chcesz trwale usunąć te obrazy. Możesz również przywrócić obrazy z tego menu, wybierając opcję Odzyskaj.

Usuwanie plików i folderów z iCloud Drive

Możesz także zarządzać plikami przesłanymi na konto iCloud, zarządzając nimi za pomocą aplikacji Pliki na telefonie, komputerze iMac lub za pomocą aplikacji iCloud dla Windows na komputerze PC.

 1. Jeśli używasz urządzenia mobilnego z systemem iOS, możesz uzyskać dostęp do tej opcji poprzez:

  1. Otwórz aplikację Pliki i dotknij Przeglądaj.

  2. W obszarze Lokalizacje w menu dotknij iCloud Drive, a następnie dotknij Wybierz, gdy zostaniesz o to poproszony.

  3. Wybierz pliki lub foldery, które chcesz usunąć, a następnie stuknij Kosz.

  Podobnie jak w przypadku Zdjęć iCloud, usunięte pliki będą przechowywane przez 30 dni na wypadek, gdybyś chciał je przywrócić. Aby je natychmiast usunąć, wróć do Lokalizacji, dotknij Ostatnio usunięte, a następnie dotknij Wybierz. Wybierz pliki, które chcesz trwale usunąć, a następnie stuknij Usuń. Alternatywnie możesz również wybrać Odzyskaj, aby przywrócić te pliki.

 2. Jeśli używasz komputera iMac, możesz łatwo usuwać pliki i foldery, wykonując:

  1. Otwarcie Findera, a następnie zlokalizowanie folderu iCloud Drive.

  2. Możesz przenieść pliki z tego folderu do innych folderów na komputerze iMac, aby usunąć go z chmury lub kontynuować przeciąganie

  je do Kosza.

  3. Jeśli chcesz trwale usunąć te pliki, otwórz Kosz, kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Usuń natychmiast.

 3. Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Windows, możesz kontynuować:

  1. Otwórz iCloud dla Windows, a następnie zaloguj się.

  2. Włącz iCloud Drive, jeśli jeszcze nie jest włączony.

  3. Otwórz folder iCloud Drive, a następnie wybierz i usuń zawartość, którą chcesz usunąć.

Funkcja łatwego przywracania

zwolnić miejsce na icloud, jak to

Funkcja iCloud dla systemu iOS ułatwia udostępnianie i przywracanie plików między posiadanymi urządzeniami. Ta łączność między urządzeniami oznacza, że ​​można ją szybko wypełnić, zwłaszcza jeśli masz wiele urządzeń współdzielących jedno konto. Zarządzanie danymi, które przesyłasz do chmury, zapewnia, że ​​zawsze masz dostęp do miejsca na ważne pliki.

Czy znasz jakieś inne wskazówki i porady dotyczące zwalniania miejsca na iCloud? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.