Jak przekazywać wiele wiadomości e-mail jednocześnie w Gmailu

Chociaż wiadomości tekstowe i serwisy społecznościowe stają się coraz bardziej popularne jako sposoby komunikacji, jeśli chodzi o biznes i pracę, e-mail nadal jest królem świata komunikacji. Wiedza o tym, jak najlepiej wykorzystać pocztę e-mail, może sprawić, że Twoje życie zawodowe stanie się znacznie bardziej produktywne, zwiększyć wydajność i umieścić pieniądze w kieszeni. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak w pełni korzystać z poczty e-mail. W tym samouczku pokażę, jak przekazywać wiele e-maili jednocześnie za pomocą Gmaila.

Jak przekazywać wiele wiadomości e-mail jednocześnie w Gmailu

Każdy może mieć konto Gmail, a ponad miliard osób korzysta z konta Gmail każdego miesiąca. Gmail jest darmowy, wydajny, łatwy w użyciu i zawiera 15 GB darmowego miejsca w chmurze, co jest nie do pogardzenia. Jako jedna z najbardziej bogatych w funkcje bezpłatnych platform e-mail, Gmail jest stale rozwijany przez Google, a ulepszenia są powszechne i częste. Pomimo wszystkich funkcji opracowanych przez Google dla Gmaila, nie ma opcji przesyłania zbiorczego w Gmailu.

Przekazywanie przyszłych wiadomości e-mail w oparciu o określone kryteria jest prostym procesem. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować filtr i poinstruować filtr, aby przekazywał kwalifikujące się wiadomości e-mail (na podstawie określonych kryteriów) na inny adres e-mail.

Następnie możesz zastosować ten filtr do istniejących e-maili. Jednak funkcjonalność tej opcji jest raczej nierówna. (To grzeczny sposób na powiedzenie, że czasami to nie działa). Tak więc, podczas gdy przekazywanie wiadomości e-mail, które otrzymasz, jest dość proste, przekazywanie wiadomości, które już otrzymałeś, może wymagać dodatkowej pracy. Notatka: Od 2019 r. funkcja filtrowania jest znacznie bardziej niezawodna niż kiedyś, jeśli chodzi o znajdowanie aktualnych wiadomości e-mail spełniających kryteria filtrowania.

Daje nam to trzy podstawowe podejścia do przekazywania dalej: skonfiguruj filtr i miej nadzieję, że zadziała on na istniejących e-mailach, ręcznie prześlij e-maile lub użyj rozszerzenia przeglądarki, aby zrobić to za Ciebie. W tym artykule instruktażowym przyjrzymy się wszystkim trzem metodom.

Użyj filtrów, aby przekazywać wiele wiadomości e-mail w Gmailu

Korzystanie z filtrów nie jest idealne, ponieważ będzie przekierowywać przyszłe przyjazdy na nowy adres i nie zapewnia niezawodnego przesyłania istniejących wiadomości e-mail, warto spróbować, ponieważ jest to proste podejście, które obejmuje istniejące i przyszłe rozmowy e-mail.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby skonfigurować przekierowanie poczty przy użyciu filtrów Gmaila:

 1. Zaloguj się na swoje konto Gmail

 2. Kliknij Ikona zębatki w prawym górnym rogu interfejsu Gmaila, który wyświetli menu rozwijane.

 3. Wybierać Zobacz wszystkie ustawienia z menu rozwijanego.

 4. Kliknij na Filtry i zablokowane adresy patka.

 5. Kliknij Utwórz nowy filtr.

 6. Wpisz adres Od adresu e-mail, który chcesz przekazać w Z pole inne kryteria, takie jak imię i nazwisko, temat, treść lub załącznik. Możesz także filtrować według słów, których nie zawiera wiadomość e-mail, co może być przydatne.

 7. Kliknij Utwórz filtr.

 8. Poszukaj odpowiedniej opcji, w tym przypadku Przekaż dalej. Zauważ, że opcja jest nadal wyłączona.

 9. Kliknij dodaj adres przekierowania aby dodać adres, na który chcesz przekazać wiadomość e-mail.

 10. Zostaniesz przekierowany do Przekazywanie i POP/IMAP patka. Wybierać Dodaj adres przekierowania.

 11. Wpisz adres e-mail, a następnie naciśnij Następny.

 12. Pojawi się wyskakujące okno z potwierdzeniem. Aby potwierdzić, kliknij Przystępować.

 13. Wiadomość e-mail zostanie wysłana na adres e-mail przekazywania. Skopiuj kod potwierdzający, wpisz go w odpowiednim polu i naciśnij Zweryfikować.

 14. Nie zapomnij wybrać Prześlij kopię poczty przychodzącej do w selekcji.

 15. Kliknij Zapisz zmiany aby to odniosło skutek.

 16. Powtórz kroki od 2 do 7. Teraz opcja przekazywania powinna być włączona. Kliknij pole przed nim.

 17. Zaznacz pole obok Zastosuj również filtr do xx pasujących wątków.

 18. Na koniec kliknij Utwórz filtr.

Teraz Gmail będzie przekazywać wiadomości e-mail, które spełniają Twoje kryteria, na podany adres e-mail.

Uwaga, w chwili pisania tego tekstu działa to tylko w przypadku przekazywania nowych e-maili, stare e-maile nie będą przekazywane.

Ręczne przekazywanie wielu wiadomości e-mail w Gmailu

Jeśli masz grupę e-maili, które chcesz przekazać, ale nie musisz ich ponownie przekazywać (na przykład, jeśli porządkujesz archiwa wcześniejszych wiadomości), możesz chcieć przekazać swoje e-maile ręcznie, zwłaszcza jeśli jest tam to tylko kilka z nich.

Kiedyś możliwe było wybranie wielu wiadomości e-mail za pomocą pól wyboru obok wiadomości e-mail, które chcesz przekazać, wybierając dalej i wysyłaj wszystkie wiadomości e-mail jednocześnie, ale ta funkcja została usunięta. Niestety, każdy e-mail trzeba przekazywać ręcznie.

Aby ręcznie przekazywać wiadomości e-mail, musisz przejść do każdego e-maila osobno i wybrać Prześlij dalej z małego szarego pola u dołu okna wiadomości e-mail. Niezalecane, jeśli masz więcej niż kilka wiadomości do przekazania.

Użyj rozszerzenia do Chrome, aby przekazywać wiele wiadomości e-mail w Gmailu

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu rozszerzeń, istnieje kilka, które będą zbiorczo przesyłać wiadomości e-mail w Gmailu. Ponieważ Gmail i Chrome znajdują się w tym samym ekosystemie, najlepiej jest używać przeglądarki Chrome, a nie innej przeglądarki. Próbowałem kilku rozszerzeń podczas składania tego samouczka i znalazłem tylko jedno, które działa poprawnie. Z pięciu lub więcej wymienionych w sklepie internetowym Chrome działało tylko przekazywanie wielu wiadomości e-mail dla Gmaila.

Przekazywanie wielu wiadomości e-mail w Gmailu

Multi Email Forward for Gmail to rozszerzenie Chrome, które robi dokładnie to, co mówi, że zrobi. Umożliwia przekazywanie wielu wiadomości e-mail z poziomu Gmaila.

Wymaga to utworzenia konta w CloudHQ, który tworzy rozszerzenie i nie mam pojęcia dlaczego. Jednak raz stworzone rozszerzenie działa idealnie za każdym razem. Jeśli używasz Gmaila w firmie lub dużo do użytku osobistego, może to być bardzo przydatny dodatek do zestawu narzędzi Gmaila.

Istnieje również dzienny limit wysyłania przekazanych wiadomości e-mail z bezpłatnym kontem, w chwili pisania tego tekstu limit wynosi 50 dziennie.

Blokuj wiadomości e-mail od nadawców spamu w Gmailu

Po skonfigurowaniu przekierowania filtrów na swoim koncie Gmail może się okazać, że spam (zwykle odfiltrowany przez Google) jest również przekazywany. Zauważyłem, że duża liczba wiadomości-śmieci, które Gmail zwykle przypisywał do spamu, była przesyłana dalej, a nie zrzucana. Wtedy natknąłem się na tę sztuczkę, aby zablokować e-maile od nadawców spamu w Gmailu.

Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, dodając adres e-mail spamerów w Z adres, ustawiając filtr, aby usuwać e-maile od tego nadawcy.

Jak powiedziałem, tylko kilka wiadomości-śmieci zostało wyłapanych w filtrze przekazywania podczas jego tworzenia, więc musiałem dodać tylko kilka adresów e-mail. Nie byłoby to dobre dla setek wiadomości spamowych, które otrzymujemy każdego dnia, ale powinno nieco uporządkować proces przesyłania dalej.

To jedyne sposoby, jakie znalazłem, aby przekazywać wiele e-maili jednocześnie w Gmailu. Metoda filtrowania działa wystarczająco dobrze, ale jest trochę chybiona, gdy e-maile znajdują się już w Twojej skrzynce odbiorczej. Rozszerzenie Chrome jest w porządku, jeśli nie masz nic przeciwko używaniu rozszerzeń i korzystaniu z Chrome. Być może po prostu użyj Chrome dla Gmaila i użyj innej przeglądarki do surfowania, aby zachować odrobinę prywatności — to zależy od Ciebie.

Użyj Thunderbirda do przesyłania wielu wiadomości e-mail

Strona główna Thunderbirda.

Jak wspomniał Dan w komentarzach, możesz łatwo użyć aplikacji pocztowej innej firmy, takiej jak Thunderbird, do przesyłania wielu wiadomości e-mail jednocześnie. Można to osiągnąć przez niewielką zmianę konfiguracji ustawień lub zainstalowanie dodatku, takiego jak Przekierowanie poczty. Dostępne w systemach Windows, Mac i Linux, możesz łatwo skonfigurować i skonfigurować przekazywanie wiadomości e-mail, szyfrowanie i wiele innych funkcji za pomocą kilku kliknięć w Thunderbird.

Czy znasz inne skuteczne sposoby przekazywania wielu e-maili jednocześnie w Gmailu? Znasz inne działające rozszerzenia przeglądarki? Opowiedz nam o nich poniżej w komentarzach!