Jak przekazać całą swoją pocztę e-mail z Hotmail do Gmaila

Starsi czytelnicy pamiętają czasy, gdy Hotmail, bezpłatna poczta e-mail firmy Microsoft, która dominowała na rynku wiadomości przez dekadę na przełomie wieków. Nazwa Hotmail już dawno zniknęła; Microsoft włączył markę Hotmail do rodziny produktów Outlook w 2013 roku i skupił wszystkie swoje działania marketingowe i rozwojowe na Outlooku. Jednak penetracja rynku przez Hotmail była taka, że ​​dla dziesiątek milionów użytkowników poczty jest i zawsze będzie to Hotmail, a nie Outlook. W tym artykule będę używał ich zamiennie, ponieważ pokażę Ci, jak przenieść istniejące wiadomości z Hotmail do Gmaila oraz jak przekazywać nowe wiadomości.

Jak przejść z Hotmaila na Gmaila

Gmail odebrał koronę e-mail z oferty Microsoftu. z ponad 1,5 miliardem stałych użytkowników w porównaniu ze stosunkowo słabymi 400 milionami użytkowników Microsoftu. Jednak oba systemy są zasadniczo podobne pod względem funkcjonalności i mają podobny poziom bezpieczeństwa, funkcji i łatwości użytkowania. Jednak wiele osób po prostu woli wygląd Gmaila od Hotmaila. Na szczęście bardzo łatwo jest przełączyć się z drugiego na drugie – możesz nawet zachować swoje stare konto, jeśli zmienisz zdanie.

Możesz zautomatyzować przekazywanie wiadomości e-mail, aby e-maile były automatycznie wysyłane z Hotmail do Gmaila przed migracją na stałe.

Przekieruj całą pocztę z Hotmail do Gmaila

Pierwszym krokiem w procesie migracji jest skonfigurowanie przekierowania poczty e-mail, tak aby poczta przychodząca z programu Outlook była automatycznie wysyłana na konto Gmail. Jest to prosty proces, który wymaga, aby serwer poczty e-mail programu Outlook utworzył kopię całej odbieranej poczty i przekazał te kopie na Twój adres Gmail. Jest bezpłatny, prosty w konfiguracji i może działać w nieskończoność, dopóki go nie zatrzymasz.

 1. Zaloguj się do swojego konta Hotmail przez przeglądarkę.
 2. Wybierz ikonę Ustawienia (koło zębate w prawym górnym rogu) i przewiń w dół i wybierz opcję Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.
 3. Wybierz kartę Poczta, a następnie Przekazywanie.
 4. Wybierz Włącz przekazywanie i wprowadź swój adres Gmail.
 5. Zaznacz pole obok „Zachowaj kopię przekazanych wiadomości”, aby Twoje konto Hotmail nadal zawierało całą Twoją pocztę.
 6. Zamknij okno Ustawienia.

Od teraz wszystkie wiadomości e-mail otrzymywane przez Hotmail/Outlook będą miały kopię przekazywaną na Twoje konto Gmail.

Migracja z Hotmail do Gmaila

Następnym krokiem, gdy będziesz gotowy do trwałego skoku, jest migracja wszystkich istniejących e-maili z Hotmail do Gmaila. Jest to prosty proces, który zaimportuje wszystkie twoje foldery i wiadomości e-mail z Hotmail/Outlook do Gmaila. Najpierw zrób porządek na swoim koncie Hotmail, aby usunąć cały spam i śmieci. Możesz przejrzeć wszystkie foldery poczty e-mail i pozbyć się rzeczy, o których wiesz, że nie potrzebujesz. (Możesz zaoszczędzić trochę czasu na tym zadaniu, zapoznając się z tym artykułem TechJunkie o tym, jak automatycznie usuwać niechcianą pocztę Hotmail.)

Aby faktycznie przenieść informacje na:

 1. Otwórz Gmaila i wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień.
 2. Wybierz zakładkę Konta i import.
 3. Wybierz opcję Importuj pocztę i kontakty.
 4. Dodaj swoje konto Hotmail do wyskakującego okienka i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora.

Kreator przeprowadzi Cię przez konfigurację importu konta oraz co uwzględnić, a czego nie. To kilka kroków, ale Twój Hotmail zostanie zaimportowany do Gmaila w ciągu godziny, w zależności od obciążenia serwerów.

Wysyłaj i odbieraj Hotmail z Gmaila

Jeśli nie chcesz zrobić skoku i zostawić Hotmaila na dobre, możesz w rzeczywistości wysyłać wiadomości Hotmail ze swojego konta Gmail. To fajna funkcja, która istnieje już od jakiegoś czasu i może być używana z większością kont e-mail. Oznacza to, że możesz czytać, wysyłać i odbierać Hotmail z Gmaila i musisz tylko zalogować się do jednego e-maila, aby zobaczyć je wszystkie.

 1. Otwórz Gmaila i wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień.
 2. Wybierz zakładkę Konta i import.
 3. Wybierz Sprawdź pocztę e-mail z innych kont, a następnie kliknij Dodaj konto pocztowe.
 4. Dodaj swój adres Hotmail i hasło. Wprowadź dane serwera, jeśli zostaniesz o to poproszony, będą to „pop3.live.com” jako serwer POP, „995” jako port i „Zawsze używaj SSL podczas pobierania wiadomości e-mail”.
 5. Zaznacz pole obok „Pozostaw kopię pobranej wiadomości e-mail na serwerze”.
 6. Wybierz Dodaj konto.
 7. Wybierz „Tak, chcę mieć możliwość wysyłania poczty jako…” i Następny krok.
 8. Wpisz adres wysłania z adresu i Następny krok.
 9. Wybierz opcję Wyślij weryfikację, aby wysłać jednorazowy kod z Gmaila do Hotmaila.
 10. Zaloguj się do Hotmaila, pobierz kod i dodaj go do skrzynki. Wybierz Weryfikuj.

Teraz oba konta są połączone, które możesz wysłać za pomocą swojego adresu Hotmail, otwierając nową wiadomość e-mail i wybierając adres Od za pomocą menu rozwijanego. Każdy odbiorca zobaczy Twój adres Hotmail w sekcji Od, mimo że został wysłany przy użyciu Gmaila. Używa usługi Hotmail jako przekaźnika, aby nieco ułatwić życie.

Chociaż ten samouczek obejmuje przekazywanie wiadomości e-mail z Hotmail do Gmaila. W ten sam sposób możesz zaimportować większość adresów e-mail do Gmaila. Większość popularnych e-maili bezpłatnych i dostarczanych przez ISP będzie działać, być może wystarczy zaimportować określone ustawienia serwera poczty e-mail do Gmaila, aby wszystko działało płynnie. Istnieje wiele innych wskazówek i wskazówek, których możesz się nauczyć na temat Gmaila — zapoznaj się z książką Kindle zawierającą porady, wskazówki i narzędzia dotyczące Gmaila.

Czy przeszedłeś z Hotmaila na Gmaila? Czy wykonałeś ten proces, aby przekazać całą swoją pocztę e-mail z Hotmail do Gmaila? Powiedz nam, jak poszło, jeśli masz!