Jak przekazywać wiadomości e-mail AOL do Gmaila

Posiadanie wielu adresów e-mail może być kłopotliwe, ale nie oznacza to, że musisz codziennie sprawdzać wiele kont, aby nadążyć za pocztą. Możesz automatycznie przekazywać kopie wiadomości e-mail z jednego adresu na inny i odpowiadać za pomocą innego konta, sprawiając wrażenie, że zostały wysłane z oryginalnego konta. Ten samouczek pokaże Ci, jak przekazywać wiadomości e-mail z AOL do Gmaila, importować kontakty AOL i nie tylko.

AOL istnieje od dziesięcioleci i nadal oferuje usługi e-mail, jeśli nie wiele innych. Jeśli stopniowo przechodzisz na Gmaila z AOL, robienie rzeczy powoli, aby przechwycić wszystkich, którzy zwykle wysyłają do Ciebie e-maile w AOL, jest sposobem na zrobienie tego. Częścią tej migracji jest przekazywanie wiadomości e-mail.

Przekazywanie wiadomości e-mail polega na skonfigurowaniu jednego konta e-mail, aby utworzyć cyfrową kopię wiadomości e-mail i automatycznie przekazać tę kopię na inne konto e-mail. Oryginalna wiadomość e-mail pozostaje w Twojej skrzynce odbiorczej, a kopia jest wysyłana w dowolne miejsce. To szybki, bezpłatny i prosty sposób na migrację kont e-mail lub sprawdzanie wielu e-maili z jednego miejsca.

Przekieruj pocztę AOL do Gmaila

Ten samouczek opisuje przekazywanie poczty AOL do Gmaila, ale możesz zrobić to samo z większością innych kont e-mail. Przekazywanie dowolnej wiadomości e-mail do Gmaila odbywa się w ten sam sposób, wystarczy wprowadzić inne dane źródłowego konta e-mail. Reszta powinna być dokładnie taka sama.

 1. Zaloguj się do Gmaila.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego po prawej stronie, a następnie Konta i import.
 3. Wybierz opcję Sprawdź pocztę e-mail z innych kont i Dodaj konto e-mail.
 4. Wprowadź swój adres e-mail AOL w wyskakującym okienku i naciśnij Dalej.
 5. Sprawdź szczegóły serwera e-mail i wprowadź hasło AOL, gdy zostaniesz o to poproszony.
 6. Wybierz opcję „Pozostaw kopię pobranych wiadomości na serwerze”, aby zachować kopie w AOL.
 7. Wybierz Dodaj konto.

To wystarczy, aby przekazać wszystkie e-maile z AOL do Gmaila. Powinieneś zacząć widzieć e-maile od razu, o ile Gmail ma dostęp do serwerów pocztowych AOL.

Opcjonalnie możesz użyć opcji „Oznacz wiadomości przychodzące” w kroku 6. Poniżej „Zostaw kopię pobranych wiadomości na serwerze” powinna być widoczna opcja „Oznacz wiadomości przychodzące”. Jeśli masz zajętą ​​skrzynkę odbiorczą, dodanie etykiety ułatwi wyświetlanie przekazanych e-maili w Gmailu. Jest to czysto opcjonalne, ale przydatne, jeśli otrzymujesz dużo poczty.

Importuj kontakty i wiadomości z AOL do Gmaila

Teraz przekierowanie jest skonfigurowane i działa, możesz także importować swoje kontakty i istniejące wiadomości ze skrzynki odbiorczej z AOL do Gmaila.

 1. Zaloguj się do Gmaila.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego po prawej stronie, a następnie Konta i import.
 3. Wybierz opcję Importuj pocztę i kontakty z centrum.
 4. Dodaj swój adres e-mail AOL w wyskakującym okienku i naciśnij Dalej.
 5. Wprowadź swoje hasło AOL w polu, aby zezwolić Gmailowi ​​na dostęp do Twoich kontaktów.
 6. Wybierz Kontynuuj.
 7. Zaznacz jedną lub obie opcje, Importuj kontakty i Importuj e-mail.
 8. Wybierz opcję Rozpocznij import, a następnie OK.

Proces importowania zajmuje trochę czasu, w zależności od tego, jak zajęte są serwery pocztowe oraz ile masz kontaktów i wiadomości e-mail. Po zakończeniu powinieneś mieć dokładną kopię swoich kontaktów AOL i skrzynki odbiorczej teraz w Gmailu.

Wysyłaj e-maile z Gmaila ze swoim adresem AOL

Podczas migracji możesz łatwiej wysyłać e-maile z adresu AOL z poziomu Gmaila. Jest to przydatna funkcja, która oznacza, że ​​wystarczy zalogować się na jedno konto e-mail, aby wysyłać wiadomości e-mail z wielu kont.

Skonfiguruj to w ten sposób:

 1. Zaloguj się do Gmaila.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego po prawej stronie, a następnie Konta i import.
 3. Wybierz Dodaj inny adres e-mail z wiersza Wyślij pocztę jako.
 4. Wprowadź swój adres e-mail AOL w wyskakującym okienku.
 5. Wybierz Następny krok i wyślij weryfikację.
 6. Zaloguj się na swój adres AOL i zweryfikuj wiadomość e-mail z Gmaila.
 7. W Gmailu otwórz nową pocztę i wybierz swój adres AOL w sekcji Od.

Podczas wysyłania wiadomości e-mail możesz teraz wybrać, czy Twój adres Gmail lub AOL będzie wyświetlany w części Od. Odbiorcy będą wtedy mogli odpowiedzieć na wszystko, co tam jest. Odpowiadanie do AOL oznacza, że ​​odpowiedź zostanie automatycznie przekazana do Gmaila, jak powyżej.

Możesz ustawić to jako stałe, jeśli chcesz, wracając do Konta i importowanie i wybierając Wyślij pocztę jako i wybierając AOL jako domyślną. To po prostu zmyliłoby wszystkich, więc nie sugeruję tego robić!