Jak latać helikopterem w stanie odwróconym

Świat Unturned jest całkiem realistyczny – pomijając oczywiście zombie. Ta odrobina realizmu pozwala na zdobywanie wszelkiego rodzaju pojazdów, w tym samochodów, motocykli, samolotów, helikopterów i nie tylko. Jeśli chcesz lub masz już helikopter, ale nie wiesz, jak nim latać, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Jak latać helikopterem w stanie odwróconym

W tym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik po lataniu helikopterem w Unturned na PC i konsolach. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z samolotami w grze – i pokażemy, jak natychmiast je odrodzić.

Jak latać helikopterem w stanie odwróconym?

Latanie w Unturned jest dość proste, gdy już się do tego przyzwyczaisz – zwłaszcza jeśli próbowałeś to robić w innych popularnych grach, takich jak Battlefield, ponieważ sterowanie jest podobne. Oto jak sterować helikopterem w Unturned na PC:

 1. Potrzebujesz helikoptera (oczywiście), kanistra z gazem i lampy lutowniczej.

 2. Możesz używać klawiszy strzałek na klawiaturze lub myszy, aby się rozglądać, oraz klawiszy „W”, „A”, „S” i „D” lub myszy, aby się obracać. Można to wybrać w ustawieniach gry.

 3. Aby zacząć latać, wsiądź do helikoptera, naciśnij przycisk „W” na klawiaturze i przytrzymaj go.

 4. Po wystartowaniu możesz zwolnić przycisk „W”, aż helikopter zacznie lecieć zbyt nisko. Kontroluj wysokość, naciskając i zwalniając „W”.

 5. Aby latać szybciej, pochyl nos helikoptera w dół. Aby latać wolniej, podnieś go.

 6. Użyj przycisku „A”, aby skręcić w lewo i przycisku „D”, aby skręcić w prawo. Jeśli używasz myszy, przesuń kursor w kierunku skrętu i lekko podnieś nos helikoptera do góry.

 7. Jeśli chcesz wylądować, upewnij się, że masz pod sobą trochę ziemi. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk „S”. Zmniejsz moc, gdy helikopter znajdzie się blisko ziemi, w przeciwnym razie rozbijesz się.

Jak latać helikopterem w Unturned na PS4?

Latanie helikopterem w Unturned na PS4 jest tak samo wygodne, jak latanie nim na PC – jedyną różnicą jest to, że zamiast klawiatury musisz użyć kontrolera. Oto jak to zrobić:

 1. Użyj prawego spustu na kontrolerze, aby zarządzać kierunkiem helikoptera.
 2. Aby zmienić miejsca, naciśnij przycisk „X”.
 3. Aby przełączać się między widokiem z pierwszej i trzeciej osoby, naciśnij przycisk „L3” na kontrolerze.
 4. Aby zacząć latać, wsiądź do helikoptera. Naciśnij prawy spust i przytrzymaj go.
 5. Po wystartowaniu możesz zwolnić prawy spust, aż helikopter zacznie lecieć zbyt nisko. Kontroluj wysokość, naciskając i zwalniając prawy spust.
 6. Aby latać szybciej, pochyl nos helikoptera w dół. Aby latać wolniej, podnieś go.
 7. Przechyl prawy spust w lewo, aby skręcić w lewo i w prawo, aby skręcić w prawo.
 8. Jeśli chcesz wylądować, upewnij się, że masz pod sobą trochę ziemi. Następnie przechyl prawy spust w dół i przytrzymaj. Zmniejsz moc, gdy helikopter znajdzie się blisko ziemi, w przeciwnym razie rozbijesz się.

Jak latać helikopterem w Unturned na Xbox?

Sterowanie helikopterem w Unturned na Xbox jest prawie takie samo, jak na PS4, z niewielkimi różnicami. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby latać helikopterem:

 1. Użyj prawego spustu na kontrolerze, aby zarządzać kierunkiem helikoptera.
 2. Aby zmienić miejsca, naciśnij przycisk „A”.
 3. Aby przełączać się między widokiem z pierwszej i trzeciej osoby, naciśnij przycisk „LS” na kontrolerze.
 4. Aby zacząć latać, wsiądź do helikoptera. Naciśnij prawy spust i przytrzymaj go.
 5. Po wystartowaniu możesz zwolnić prawy spust, aż helikopter zacznie lecieć zbyt nisko. Kontroluj wysokość, naciskając i zwalniając prawy spust.
 6. Aby latać szybciej, pochyl nos helikoptera w dół. Aby latać wolniej, podnieś go.
 7. Przechyl prawy spust w lewo, aby skręcić w lewo i w prawo, aby skręcić w prawo.
 8. Jeśli chcesz wylądować, upewnij się, że masz pod sobą trochę ziemi. Następnie przechyl prawy spust w dół i przytrzymaj. Zmniejsz moc, gdy helikopter znajdzie się blisko ziemi, w przeciwnym razie rozbijesz się.

Często Zadawane Pytania

Teraz, gdy możesz latać helikopterem w Unturned, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o transporcie lotniczym w grze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak od razu zdobyć samolot, gdzie znaleźć niezbędny sprzęt latający i który helikopter jest najlepszy.

Jaki jest identyfikator samolotu w odwrocie?

Tak jak każdy inny przedmiot w Unturned, możesz odrodzić samolot za pomocą kodów („@give [identyfikator przedmiotu]”). W grze występuje osiem typów samolotów.

Identyfikator samolotu Sandpiper to 92, Wydra – 92

Tęczowy hatchback – 109

Annuszka – 133

Myśliwiec – 140

Wodnosamolot straży przybrzeżnej – 810

Żyroskop – 846

Identyfikator legendarnego belgijskiego samolotu Skyland to 9006.

Jakie jest polecenie „Daj rozkaz” w Unturned?

Polecenie „@give [identyfikator przedmiotu]” w Unturned umożliwia natychmiastowe uzyskanie dowolnego przedmiotu, w tym przedmiotów z warsztatu. Chociaż jest to oszustwo, nie zostaniesz zbanowany za jego używanie.

W rzeczywistości twórcy gry zachęcają do używania kodów w grze jednoosobowej i nie zabraniają ich w trybie wieloosobowym. Możesz także odrodzić kilka przedmiotów na raz, wpisując żądaną liczbę po identyfikatorze przedmiotu.

Jaki jest najlepszy helikopter w odwróconym?

Jeśli chodzi o wybór najlepszego helikoptera, wszystko sprowadza się do Twoich potrzeb i preferencji. Jednak helikoptery Hind i Orca są najczęstszymi faworytami wśród graczy Unturned.

Hind to legendarny francuski śmigłowiec bojowy, który może pomieścić do sześciu osób. Jest dość szybki – do 72 km/h i ma wskaźnik wytrzymałości 1250 – najwyższy ze wszystkich śmigłowców w grze. Hind jest niewrażliwy na ostrzał z broni ręcznej, ale celownik pilota jest lekko zasłonięty.

Z drugiej strony Orca to epicki helikopter o niższym, ale wciąż imponującym wskaźniku zdrowia wynoszącym 1000. Ma taką samą pojemność i szybkość jak Hind. Największą wadą w porównaniu do Hind jest to, że pasażerowie na tylnych siedzeniach są narażeni na ostrzał.

Jeśli szukasz większego helikoptera, radzimy wybrać Grasslands Chinook – mieści do 11 osób i ma wysoki wskaźnik zdrowia.

Jak latać w odwróconym?

Latanie w Unturned nie różni się zbytnio od latania w innych grach. Domyślnie klawisze „W”, „A”, „S” i „D” służą do obracania, a klawisze myszy lub strzałek służą do rozglądania się po komputerze.

Można to skonfigurować w ustawieniach gry, jeśli wolisz sterować samolotami za pomocą innych klawiszy. Jeśli jesteś graczem konsolowym, użyj prawego spustu na kontrolerze do obracania i prawego spustu do rozglądania się.

Skąd wziąć palnik w odwróconej?

Lampa lutownicza to niezbędny przedmiot do latania. Nie możesz go wytworzyć, ale można go znaleźć na stacjach benzynowych i w garażach. Jednak palniki lutownicze nie są powszechne, więc być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu na ich szukanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas na coś bardziej ekscytującego, użyj polecenia „@daj 76”, aby natychmiast odpalić palnik.

Skąd wziąć helikopter w odwróconym?

Helikoptery można znaleźć głównie w bazach wojskowych. Jeśli szukasz helikoptera szturmowego, udaj się do bazy wojskowej Scwarzald w Niemczech, bazy Volk w Rosji lub Marseille Deadzone we Francji.

Helikopter Orca można nabyć tylko w Rosji, natomiast Hind można znaleźć tylko we francuskiej bazie wojskowej. Aby zdobyć helikopter Grasslands Chinook, odwiedź lądowiska dla helikopterów i bazę wojskową Agros na Cyprze lub klasztor Trinity w Grecji. Podstawowy śmigłowiec transportowy można nabyć w bazie wojskowej Olympia w Waszyngtonie, w Niemczech, Belgii oraz w bazie Summerside w PEI.

Latać z przyjaciółmi

Helikoptery z pewnością dodają grze wiele frajdy – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niekoniecznie musisz je kupować lub szukać, ale możesz użyć cheatów, aby natychmiast je zdobyć. Helikoptery w Unturned mieszczą cztery lub więcej osób w zależności od typu, więc jest miejsce dla całego zespołu! Jeśli szukasz szybszego samolotu, rozważ zakup samolotu – podobnie jak helikoptery, można je znaleźć w bazach wojskowych lub spawnować za pomocą kodów.

Jaki jest twój ulubiony pojazd w Unturned? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.