Jak naprawić buforowanie na Roku

Wyobraź sobie, że utknąłeś w nieskończonej pętli bufora podczas próby załadowania swojego ulubionego programu na Roku. Co gorsza, wideo może zatrzymać się w krytycznym momencie, gdy utkniesz w tej samej pętli.

Jak naprawić buforowanie na Roku

Irytujące, ale naprawienie buforowania Ruku nie jest takie trudne. Typowymi podejrzanymi są twoje połączenie sieciowe i oprogramowanie Roku. Tak czy inaczej, ten artykuł pomoże Ci zidentyfikować problem i bezproblemowo cieszyć się treścią.

Jaki jest główny winowajca?

Bez wątpienia słabe Wi-Fi jest główną przyczyną buforowania w Roku lub innych gadżetach do przesyłania strumieniowego. Możesz mieć wysokie prędkości przesyłania lub pobierania, ale mogą ci niewiele pomóc, chyba że Wi-Fi jest zgodne ze standardem.

Mając to na uwadze, Twoja sieć Wi-Fi może być przeciążona, co oznacza, że ​​jest zbyt wiele urządzeń korzystających z sieci. Z kolei sygnał staje się jeszcze wolniejszy i będziesz musiał odłączyć niektóre urządzenia, aby zapobiec buforowaniu.

Rok ekspresowy

Jak to naprawić

Przede wszystkim musisz upewnić się, że uzyskujesz prędkości, za które płacisz. Chwyć inne urządzenie z obsługą Wi-Fi i przeprowadź test prędkości. Możesz zrobić to samo za pomocą połączenia Ethernet, aby określić różnicę między nimi.

To powiedziawszy, prędkości pobierania nie zawsze są takie same jak na papierze. Ogólnie rzecz biorąc, jest w porządku, jeśli otrzymujesz 80-95% tego, za co płacisz. Na przykład Twój Roku powinien działać dobrze z 80 MB do 90 MB, jeśli płacisz za 100 MB.

Z drugiej strony uzyskanie tylko 20% optymalnej prędkości może nie wystarczyć do płynnego przesyłania strumieniowego. W takim przypadku należy skontaktować się z dostawcą internetu, ponieważ problemem może być ich koniec.

Ale zanim zadzwonisz do dostawcy, uruchom ponownie router lub modem, aby sprawdzić, czy to pomaga. Zwykle z tyłu routera znajduje się przycisk włączania/wyłączania lub możesz po prostu odłączyć go od gniazdka i ponownie podłączyć.

Porady ekspertów

Musisz być wytrwały, kontaktując się z dostawcą i poprosić go o wysłanie kogoś w celu sprawdzenia połączenia. Osoby korzystające z inteligentnego telewizora mogą podłączyć go do kabla Ethernet i całkowicie uniknąć Wi-Fi. Oczywiście zakłada to, że sieć jest w porządku.

Jeśli połączenie kablowe nie jest możliwe, upewnij się, że modem lub router znajduje się jak najbliżej telewizora. Możesz także użyć przedłużaczy i przełączników sieciowych, aby upewnić się, że każde urządzenie uzyskuje wystarczającą prędkość pobierania i wysyłania.

Sztuczka z połączeniem

Współczesne routery mają zwykle połączenia 5 GHz i 2,4 GHz. Nie trzeba dodawać, że powinieneś użyć mocniejszego dla swojego Roku.

Roku

Zasięg sieci 5GHz jest krótszy, ale połączenie jest znacznie szybsze. Dla tego połączenia jest specjalne gniazdo, a dioda LED sygnalizuje, że połączenie jest aktywne.

Ponowne uruchamianie Roku

Jeśli połączenie nie wydaje się być problemem, możesz spróbować ponownie uruchomić Roku. Spowoduje to usunięcie części pamięci podręcznej i niepotrzebnych plików, które mogą zakłócać transmisję. Oto kroki.

Krok 1

Przejdź do ekranu głównego Roku i wybierz opcję System. W tym celu będziesz używać pilota Roku.

buforowanie roku

Krok 2

Przejdź w dół i wybierz Uruchom ponownie system, a następnie potwierdź, klikając Uruchom ponownie. Teraz może być konieczne odczekanie kilku minut, aż urządzenie wyłączy się i włączy ponownie.

Ręczny restart

Czasami twój Roku może zostać całkowicie zamrożony i nie będziesz w stanie poruszać się po menu. Istnieje jednak wstępnie ustawiona sekwencja przycisków pilota, które można nacisnąć, aby zainicjować ponowne uruchomienie.

Naciśnij przycisk Home pięć razy i naciśnij strzałkę w górę tylko raz. Następnie kontynuuj i naciśnij dwukrotnie przewijanie do tyłu i do przodu w tej kolejności. Sprawdź krótkie podsumowanie:

Strona główna x 5 > W górę x 1 > Przewiń do tyłu x 2 > Szybko do przodu x 2

Aktualizacja oprogramowania

Jeśli wszystko inne zawiedzie, aktualizacja oprogramowania może załatwić sprawę. Naciśnij przycisk Home na pilocie, przejdź w górę i wybierz Ustawienia, a następnie kliknij System.

Potwierdź, wybierając Aktualizacja systemu i wybierz Sprawdź teraz, aby wyszukać nowe oprogramowanie. W oknie System możesz również sprawdzić aktualną wersję oprogramowania oraz godzinę i datę ostatniej aktualizacji.

Urządzenie następnie zainstaluje zaktualizowane oprogramowanie i zaktualizuje wszystkie Twoje kanały. Po zakończeniu pobierania i instalacji Roku uruchamia się ponownie i powinieneś być w stanie nawiązać stabilne połączenie.

Problemy sprzętowe

Roku nie jest podatny na problemy ze sprzętem, chyba że fizycznie uszkodzisz klucz sprzętowy. Ale istnieje możliwość, że twój kabel Ethernet jest uszkodzony, jeśli używasz połączenia przewodowego. Szybkim rozwiązaniem jest wyjęcie kabla i przetestowanie go na innym urządzeniu z połączeniem Ethernet. Tylko pamiętaj, aby wyłączyć Wi-Fi na tym urządzeniu, aby uzyskać dokładne wyniki.

Streaming bez bufora

Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, słaba prędkość Internetu jest przyczyną buforowania i nie dotyczy to tylko Roku. Z reguły prędkość pobierania powinna wynosić co najmniej 20 Mb/s, aby zapewnić płynne przesyłanie strumieniowe, niezależnie od urządzenia.

Jak często doświadczasz problemów z buforowaniem na swoim Roku? Jaka jest Twoja prędkość internetu? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.