Najlepsze monitory fitness 2018: Który sprzęt do noszenia jest dla Ciebie odpowiedni?

W przeszłości zawsze mieliśmy osobne listy najlepszych smartwatchów i najlepszych trackerów fitness, ale szybki rzut oka na tę stronę pokazuje, że granica między tymi dwoma typami urządzeń staje się coraz bardziej zamazana.

Najlepsze monitory fitness 2018: Który sprzęt do noszenia jest dla Ciebie odpowiedni?

Rzeczywiście, smartwatche, takie jak Apple Watch Series 3 i Samsung Gear Sport, mogą być używane do śledzenia praktycznie każdej aktywności fizycznej i ciągłego monitorowania tętna, podczas gdy zegarki fitness, takie jak Garmin Vivoactive 3, wyświetlają teraz powiadomienia ze smartfona i widżety, które synchronizują się z Twoim telefonem. kalendarz.

Z tego powodu trudno jest bezpośrednio porównać niektóre urządzenia z tej listy. Omówiliśmy wszystko, od podstawowych opasek fitness po najlepsze w swojej klasie smartwatche i zegarki multisportowe, abyś mógł znaleźć dla siebie odpowiedni monitor fitness. Co ważne, wybraliśmy również z myślą o różnych budżetach, od 50 GBP do ponad 300 GBP, więc jeśli kilka pierwszych wpisów nie przypadnie Ci do gustu, przewijaj dalej i powinieneś znaleźć idealnego partnera do treningu.

Najlepsze trackery fitness 2018

1. Apple Watch Series 3 – najlepszy wszechstronny

Cena: od £329

apple_watch_series_3_heart_rate_sensor_0

Apple Watch Series 3 oferuje doskonałe dane dotyczące śledzenia i zdrowia w stosunku do każdego zegarka Apple Watch przed nim, co czyni go jedynym urządzeniem do monitorowania kondycji, którego większość ludzi może potrzebować. Monitoruje stopnie i pokonywane schody, zachęcając do wstawania co godzinę, a aplikacja Trening oferuje szereg różnych trybów, które umożliwiają dokładne śledzenie wszelkiego rodzaju aktywności w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, korzystając z GPS tam, gdzie ma to zastosowanie.

Podobnie jak Series 2, nowy Apple Watch może być również używany w basenie. Świetnie sobie radzi z zapisywaniem okrążeń i długości, a teraz może nawet powiedzieć, jaki ruch wykonywałeś. Aplikacja do pomiaru tętna w Serii 3 mierzy uderzenia na minutę, tak jak poprzednio, ale teraz wyświetla również średnie tempo chodzenia i odpoczynku, a także czas regeneracji po treningu. Jedynym, nieco rozczarowującym pominięciem jest ciągły brak śledzenia snu, chociaż możesz dodać tę funkcję za pośrednictwem aplikacji innej firmy.

Przeczytaj naszą recenzję Apple Watch Series 3

Kup Apple Watch Series 3 od Argos

2. Garmin Vivoactive 3

Cena: £249

garmin_vivoactive_3_1

Podobnie jak Apple Watch Series 3, Garmin Vivoactive 3 śledzi praktycznie każdą aktywność, jakiej możesz chcieć (z wyjątkiem pływania na otwartej wodzie), ale jest bardziej zorientowany na sprawność fizyczną. Na przykład można go również sparować z zewnętrznymi czujnikami Garmin, w tym monitorami tętna na klatkę piersiową oraz czujnikami prędkości i rytmu do jazdy na rowerze (ale nie miernikami mocy), dzięki czemu jest to idealny zegarek dla prawdziwych fanatyków fitnessu.

Co ważne, ma również wyjątkową żywotność baterii. Jeśli nie włączysz GPS, może on trwać do sześciu dni, a Garmin twierdzi, że będzie śledzić 13 godzin stałej aktywności z włączonym GPS. Jedyne, czego brakuje, to niektóre funkcje, które otrzymujesz dzięki prawdziwym smartwatchom, w tym wszelkiego rodzaju odtwarzanie muzyki. Jednak za jedyne 250 funtów stanowi doskonałą wartość i jest wysoce zalecany.

Przeczytaj naszą recenzję Garmin Vivoactive 3

3. Fitbit Charge 2

Cena: od £95

fitbit_charge_2_review_-_1_1

Pomijając kilka drobnych błędów, trudno jest znaleźć wadę w Fitbit Charge 2. OK, nie ma wbudowanego GPS – ale poza tym ma prawie wszystko, czego zwykły fan fitness może chcieć w usprawnionym, atrakcyjny i niedrogi pakiet.

Dotykając ekranu, możesz przewijać kroki, tętno, przebytą odległość, spalone kalorie, pokonane schody, aktywne minuty i aktywność godzinową. Kiedy korzystasz z trybu multisport, Fitbit po prostu łączy się z telefonem i wykorzystuje GPS do przydatnych danych, w tym dystansu i tempa. W przeciwieństwie do Flex 2, Charge 2 śledzi tętno, ale nie obsługuje śledzenia pływania.

Przeczytaj naszą recenzję Fitbit Charge 2

4. Fitbit Flex 2

Cena: £50

fitbit_flex_2_1

Podoba nam się Fitbit Flex 2. Działa dobrze, jest wodoodporny i będzie śledzić wszystko, czego potrzebujesz, w tym pływanie, za rozsądną cenę. Brakuje tylko monitorowania tętna i czujnika ciśnienia barometrycznego, który pozwoliłby zliczyć liczbę pokonanych schodów.

Zobacz powiązane Najlepsze smartfony 2018 roku Śledzenie fitness trackerów: mieszana torba wyników Najlepsze smartwatche 2018 roku: Najlepsze zegarki do podarowania (i zdobycia!) w te Święta

Jeśli poważnie myślisz o postępach i masz na myśli konkretny cel, Flex 2 prawdopodobnie nie jest dla Ciebie narzędziem śledzącym. Jednak dla tych, którzy rozpoczynają drogę do zdrowszego stylu życia, Fitbit Flex 2 jest idealny. Aplikacja jest łatwa w użyciu i prezentuje użyteczną, przyswajalną ilość danych. Nie jest dużo droższy niż jego rywale, a po skonfigurowaniu nie musisz go ponownie dotykać, z wyjątkiem ładowania.

Przeczytaj naszą recenzję Fitbit Flex 2

5. Garmin Forerunner 30

Cena: od £95

garmin_forerunner_30_recenzja_-_1

Garmin Forerunner 30 to solidny, niezawodny zegarek do biegania. Nie jest krzykliwy, ale wykonuje swoją pracę i tęsknisz za tym, gdy nie ma go w pobliżu. Jeśli cenisz sobie możliwość mierzenia innych aktywności, prawdopodobnie warto zaopatrzyć się w TomTom Spark 3 Cardio lub Polar M430. Ale jeśli interesuje Cię tylko bieganie, to Garmin wsłuchał się w Twoje potrzeby i stworzył produkt właśnie dla Ciebie. Za to, co robi i tę cenę, to świetny zakup.

Przeczytaj naszą recenzję Garmin Forerunner 30

6. Garmin Vivosport

Cena: £130

Garmin Vivosport to doskonale kompetentne urządzenie, które osiąga wszystko, do czego dąży. Wygląda dobrze, ma długą żywotność baterii, dokładnie śledzi rzeczy i ma doskonałą aplikację do przeżuwania danych. Za 170 funtów nie jest to nierozsądna cena za urządzenie, które zawiera GPS i monitorowanie tętna.

Naszą jedyną krytyką jest to, że brakuje mu śledzenia pływania, a ekran jest również mały i skrzypliwy. Jeśli chcesz czegoś, co po prostu rejestruje twoje działania do późniejszej analizy, to świetnie, ale są lepsze możliwości sprawdzania danych w podróży.

Przeczytaj naszą recenzję Garmin Vivosport

garmin_vivosport_review_-_13

7. TomTom Spark 3

Cena: od £70

tomtom_spark_3_review_-_1

Niestety, TomTom ogłosił, że wycofuje się z rynku urządzeń do noszenia, ale chociaż Spark 3 pozostaje dostępny, jest to prawdopodobnie największa okazja na tej liście. Rzeczywiście, za jedyne 90 GBP za wersję podstawową, która nie śledzi tętna ani nie oferuje odtwarzania muzyki, otrzymujesz solidny zegarek GPS, którego możesz używać do śledzenia biegania, jazdy na rowerze i pływania.

W przeciwieństwie do czegokolwiek innego w tym przedziale cenowym, można go również używać z czujnikami zewnętrznymi, a także importować trasy ze stron internetowych, takich jak MapMyRun. Jego jedyną wadą jest to, że jest to przede wszystkim zegarek fitness i brakuje mu funkcji smartwatcha, więc nie będziesz w stanie sprawdzić powiadomień podczas ćwiczeń.

Przeczytaj naszą recenzję TomTom Spark 3

8. Polarny M430

Cena: £174

polar_m430_review_-_2

Jeśli bieganie to twoje życie, a twój budżet wynosi 200 funtów, twoje poszukiwania dobiegły końca. Jako zegarek na co dzień, Polar M430 może zawieść. Jest nieporęczny. Jego monochromatyczny ekran nie jest piękny. Noszenie go przez dłuższy czas jest niewygodne, ale jako tracker do biegania jest bezbłędny. Jest niesamowicie dokładny, łatwy w użyciu w biegu, dobrze wyświetla informacje, a bateria wystarcza na tygodnie. Dodatkowe funkcje, takie jak możliwość dotknięcia przycisku, aby oznaczyć okrążenie i dodanie swoich biegów do Kalendarza Google, są po prostu sosem na wierzchu.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie do noszenia na wyścigi, Polar M430 jest trudny do pokonania. Jeśli szukasz eleganckiego smartwatcha, który również śledzi bieganie, może poszukaj gdzie indziej. Ale bądź przygotowany, prawdopodobnie wykona gorszą pracę niż ta.

Przeczytaj naszą recenzję Polar M430

9. Moov 2

Cena: £60

moov_now_3

Zamiast po prostu śledzić Twoją aktywność i nagradzać Cię, gdy osiągniesz swoje cele, Moov Now ma na celu poprowadzić Cię do Twoich celów, aktywnie zachęcając Cię za pomocą instrukcji dźwiękowych do pójścia dalej i głębiej.

Jeśli masz już uporządkowany reżim treningowy, Moov Now niewiele doda, ale jeśli szukasz czegoś, co zapewni fascynujący wgląd w twoją technikę biegania (w tym długość kroku i wynik uderzenia w ziemię) i dokładne śledzenie podczas pływania, Moov Now jest idealnym towarzyszem. Dane, które dostarcza na koniec każdej sesji treningowej, są na innym poziomie w porównaniu ze standardowymi monitorami fitness i nie kosztują Ziemi. Ma również imponującą sześciomiesięczną żywotność baterii. Nic innego nie zbliża się do ceny.

Przeczytaj naszą recenzję Moov 2

10. Samsung Gear Fit2 Pro

Cena: £217

samsung_gear_fit2_pro_review_-_1

Gear Fit2 Pro będzie śledzić praktycznie każdą aktywność, rejestrować tętno, a nawet przechowywać muzykę ze Spotify w trybie offline. Robi to wszystko, kosztując tylko odrobinę ponad 200 funtów. Co więc powstrzymuje go od bycia na szczycie tej listy? Niestety, okazało się, że jego śledzenie pływania – nowo dodana funkcja – jest nieco niewiarygodne, a jego GPS nie jest tak dokładny, jak inne zegarki z tej listy. Jeśli Samsung może to naprawić za pomocą poprawki oprogramowania, może łatwo znaleźć się w naszej pierwszej trójce.