Data premiery Fitbit Charge 3: Fitbit ogłasza następcę Charge 2

Data premiery Fitbit Charge 3: Fitbit ogłasza następcę Charge 2

Obraz 1 z 10

fitbit_charge_3_lifestyle_gardening_1790

fitbit_charge_3_lifestyle_hiking_4589
fitbit_charge_3_lifestyle_downtown_business_attire_10367
fitbit_charge_3_lifestyle_downtown_business_atire_10589
fitbit_charge_3_lifestyle_downtown_boot_camp_10705
fitbit_charge_3_lifestyle_app_notifications_street_7199
fitbit_charge_3_family
fitbit_charge_3_lifestyle_hr_zones_6467
fitbit_charge_3_lifestyle_product_stand_8404
fitbit_charge_3_lifestyle_water_proof_0994

Fitbit właśnie ogłosił Fitbit Charge 3, długo oczekiwany następca Charge 2, który pojawił się na nadgarstkach w 2016 roku. Charge 2 był niezwykle popularnym urządzeniem do noszenia fitness, więc Charge 3 ma wiele do spełnienia, jeśli Fitbit tego chce być prawie tak samo udanym.

Na szczęście Charge 3 wygląda na imponującą aktualizację. Tegoroczny monitor fitness ma nie tylko elegancki wygląd i większy ekran – który w końcu jest ekranem dotykowym – ale jest również monitorem pływania, wodoodpornym do 50m.

Najważniejsze dane techniczne Fitbit Charge 3: co musisz wiedzieć

EkranEkran dotykowy OLED w skali szarości
Śledzenie tętnatak
GPSPodłączony GPS
Cena £130 GBP standardowa, 150 GBP edycja specjalna
Data wydaniaZamów teraz w przedsprzedaży, dostępny w październiku
[galeria:1]

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze monitory fitness do treningu w 2018 roku

Data premiery Fitbit Charge 3: kiedy to się skończyło?

Zobacz powiązane Monitory fitness mogą wskazywać osoby zagrożone chorobami serca, mówi badanie Najlepsze monitory fitness 2018: Które urządzenie do noszenia jest dla Ciebie odpowiednie? Najlepsze smartwatche 2018 roku: najlepsze zegarki do podarowania (i zdobycia!) w te Święta

Fitbit Charge 3 jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie Fitbit i ma zostać uruchomiony w nieokreślonym czasie w październiku. Nie jest jasne, jak długo będziemy musieli czekać, ale prawdopodobnie ci, którzy zamówią Charge 3 w przedsprzedaży, wkrótce dowiedzą się o datach wysyłki, dając nam wgląd w to, kiedy możemy się tego spodziewać.

Cena Fitbit Charge 3: Ile to będzie kosztować?

Fitbit pobiera 130 GBP za standardową opłatę 3 i 150 GBP, jeśli masz ochotę na specjalną edycję Charge 3. Chociaż możesz odebrać opłatę 2 za nieco ponad 100 funtów w Amazon i innych sklepach, opłata 3 jest oficjalnie o 10 funtów tańsza niż opłata 2 w momencie uruchomienia, pomimo wszystkich dodatkowych funkcji.

[galeria:6]

Konstrukcja i funkcje Fitbit Charge 3: Co to może zrobić w stosunku do Fitbit Charge 2?

Co więc może zrobić Fitbit Charge 3 w stosunku do Charge 2? Na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo podobnymi urządzeniami do noszenia od Fitbit, a Charge 3 wygląda bardziej jak ewolucja Charge 2 niż całkowite przeprojektowanie.

Smukły aluminiowy korpus Charge 3 nawiązuje do tego z Charge 2, ale mieści się w nim ekran dotykowy OLED w skali szarości. Przy 40% większym niż ekran Charge 2, ma sens, że Fitbit zdecydował się zmienić go z prostego ekranu dotykowego, aby wybudzić, w w pełni funkcjonalny ekran dotykowy do nawigacji i interakcji. Oznacza to, że możesz teraz poruszać się po menu, przesuwając palcem i dotykając, zamiast wielu naciśnięć przycisków.

Zamiast fizycznych przycisków Fitbit wprowadził indukcyjne przyciski dotykowe, aby zachować elegancki profil urządzenia. Możesz również zmienić paski, naciskając dwa przyciski szybkiego zwalniania z tyłu obudowy – tak jak w Charge 2 – dzięki czemu możesz przełączać paski z treningu na codzienny.

CZYTAJ DALEJ: Fitbit przedstawia tracker fitness dla dzieci

[galeria:5]

Niestety GPS jest tutaj brakującym składnikiem. Jeśli chcesz dokładnie śledzić biegi i przejażdżki rowerowe, nadal musisz mieć telefon pod ręką. Aby nadrobić ten brak, Fitbit dodał wiele innych funkcji fitness, które sprawią, że będziesz szczęśliwy. Charge 3 teraz automatycznie wykrywa, kiedy biegasz, aby umożliwić trening i wstrzymuje go, gdy zorientuje się, że przestałeś biegać. Możesz teraz również skonfigurować treningi oparte na celach, co pozwoli Ci ustawić docelowe czasy, dystans lub kalorie przed rozpoczęciem ćwiczenia. Jest również wodoodporny do 50 m i ma wbudowane śledzenie pływania, dzięki czemu może być jedynym urządzeniem do noszenia, którego używasz podczas większości treningów.

Poza światem ćwiczeń, Fitbit wprowadził śledzenie zdrowia kobiet do Charge 3 (wcześniej dostępne tylko w Fitbit Ionic i Fitbit Versa), a SpO2 Fitbit oferuje wgląd w twoje wzorce snu poprzez śledzenie poziomu tlenu we krwi.

Jeśli to nie wystarczyło na poprawę Charge 2, Fitbit twierdzi, że bateria Charge 3 wytrzyma do siedmiu dni między ładowaniami. Fitbit Charge 2 musiał być doładowywany co pięć dni, więc dwudniowe wzmocnienie jest mile widziane. Ci, którzy odbiorą Fitbit Charge 3 Special Edition, będą mogli również korzystać z urządzenia do noszenia, aby dokonywać płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Fitbit Pay.

[galeria:8]

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Fitbit wprowadził również wiele ulepszeń do Charge 3. Teraz będziesz mieć widżety do sprawdzania pogody, przeglądania kalendarza oraz ustawiania alarmów i timerów. Możesz także wysyłać szybkie odpowiedzi z powiadomień na telefony z Androidem i masz możliwość śledzenia poziomu snu i nawodnienia bezpośrednio z nadgarstka, więc nie musisz już męczyć się z aplikacją Fitbit.

CZYTAJ DALEJ: Dobre i złe wieści o monitorach fitness

Fitbit Charge 3 pierwsze wrażenia: co myślimy do tej pory?

Nadal nie widzieliśmy Fitbit Charge 3 poza pięknymi ujęciami stylu życia i renderami produktów przygotowanymi przez dział marketingu Fitbit, ale w tym momencie Charge 3 wygląda na najlepszy do tej pory tracker Fitbit. Nie tylko przeszedł gruntowną modernizację projektu, ale jest wyposażony w wiele inteligentnych funkcji, z których niektóre zostały zablokowane na urządzeniach z wyższej półki Fitbit.

Przy 130 funtów za model standardowy lub 150 funtów za edycję specjalną, opłata 3 idzie w parze z potężnym i podobnie wycenionym Garmin Vivosport. Prawdziwa różnica polega na tym, że urządzenie Garmin jest wyposażone w GPS.

Fitbit to jednak większa marka w urządzeniach do noszenia fitness, więc prawdopodobnie Charge 3 odniesie ogromny sukces dla marki. Mamy tylko nadzieję, że Fitbit zdołał rozwiązać problemy, które zniszczyły zarówno smartwatche Versa, jak i Ionic.