Recenzja Fitbit Alta: solidny, choć nieco stary tracker

Recenzja Fitbit Alta: solidny, choć nieco stary tracker

Obraz 1 z 11

fitbit_alta_1

fitbit_alta_2
fitbit_alta_3
fitbit_alta_4
fitbit_alta_5
fitbit_alta_6
fitbit_alta_7
fitbit_alta_8
fitbit_alta_zrzuty ekranu
fitbit_alta_review_screens
fitbit_alta_review_run_detection
100 £ Cena podczas przeglądu

Odkąd po raz pierwszy sprawdziliśmy Fitbit Alta, do kolekcji firmy dodano kilka nowych urządzeń do noszenia, w tym Fitbit Charge 2 i Fitbit Flex 2. Jest też Fitbit Alta HR. Pod względem ceny Fitbit Alta (100 GBP) znajduje się między Flex 2 (70 GBP) a Charge 2 (140 GBP) i jest o 30 GBP tańszy niż Alta HR (130 GBP).

Pod względem funkcjonalności Alta jest bliżej Flex 2 niż Charge 2, z jedną dużą różnicą: Flex 2 jest odporny na pływanie i może pomóc między innymi w śledzeniu długości. Alta ma jednak ekran, co oznacza, że ​​może wyświetlać identyfikator dzwoniącego i godzinę – czy uważasz, że gwarantuje to dodatkowe 30 funtów, zależy od Ciebie.

Jak sama nazwa wskazuje, Alta HR dodaje śledzenie tętna (i bardziej szczegółową analizę snu), ale jeśli chcesz śledzić pokonane piętra i mieć wsparcie dla wielu dyscyplin oraz powiadomienia w stylu smartwatcha, będziesz potrzebować Charge 2, które kosztuje tylko 10 funtów więcej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najlepsze trackery fitness 2018

Nic, o czym wspomnieliśmy w recenzji, nie wymaga ponownego przejrzenia w świetle nowych członków rodziny Fitbit – po prostu dobrym pomysłem jest, aby być poinformowanym o innych opcjach – zwłaszcza, gdy możesz zaoszczędzić 30 funtów, kupując zamiast tego Flex 2.

Oryginalna recenzja jest kontynuowana poniżej

Był czas, kiedy kupno Fitbita było proste. Był tylko jeden z nich i robił jedną rzecz bardzo dobrze: liczył twoje kroki. Możesz w błogiej błogości żyć dalej, z delikatnym szturchnięciem Fitbita, zachęcającym Cię do nieco większej aktywności.

Dziś jednak jest nie mniej niż osiem Fitbitów, od Fitbit Zip o wartości 50 GBP do Fitbit Surge za trzykrotnie wyższą cenę. Mniej więcej w połowie drabinki Fitbit za 100 funtów siedzi Fitbit Alta. Tymczasem Amazon UK ma Fitbit Alta od 79,99 GBP (lub Amazon US od 99 USD). Podobnie jak superpopularny Fitbit Flex, Alta reprezentuje powrót do bardziej podstawowego urządzenia do śledzenia opasek na nadgarstek – i wygląda na to jeszcze ostrzej.

Kup teraz FitBit Alta od Amazon

Fitbit Alta: projekt

Kiedy recenzowałem pierwszy smartwatch Fitbit, skomentowałem, że po raz pierwszy firma stworzyła produkt, który ma się wyróżniać. Nie zadowalając się już wyłącznie treścią, Fitbit robił również grę na rynku stylów. W przypadku Alty prawda jest bardziej skomplikowana: rzeczywiście wygląda bardzo elegancko, ale Fitbit wycofał się do swojej dyskretnej strefy komfortu.[galeria:4]

Innymi słowy, Alta jest bliżej spokrewniona z Flexem niż cokolwiek innego w kolekcji. Ma prawie dokładnie ten sam rozmiar i chociaż zawiera o wiele więcej informacji na swoim maleńkim, monochromatycznym ekranie Oled niż Fitbit Flex, ekran jest domyślnie wyłączony. Przez większość dnia jest to zespół bez twarzy, nieokreślony.

Fitbit twierdziłby, że jest tylko tak nieokreślony, jak chcesz. Firma sprzedaje szereg kolorowych pasków, które zatrzaskują się wokół elementu ekranu, co zapewnia pewien stopień personalizacji. Jednak nawet z dołączoną najjaśniejszą opaską, Alta wciąż przyciąga mniej spojrzeń niż Blaze.

To, czy uważasz, że to coś złego, jest osobiste. Niektórzy ludzie lubią swoje urządzenia do noszenia, aby wyrazić oświadczenie, podczas gdy inni chcą po prostu funkcjonalności. Fitbit dość dobrze trzyma tu granicę między nimi.

Kup teraz FitBit Alta od Amazon

[galeria:6]

Na poziomie praktycznym działa również lepiej niż Flex. Podczas gdy rozciągliwy gumowy pokrowiec bestsellera miał tendencję do rozdzierania się po wielokrotnym użyciu, pasek Alta składa się z dwóch części, z których każda jest mocowana do mózgu Fitbita za pomocą metalowego klipsa. Czuje się wytrzymały, łatwo go włożyć i wyjąć, a co najważniejsze (biorąc pod uwagę, że został zaprojektowany do śledzenia snu i ogólnego poziomu aktywności), jest wystarczająco wygodny do noszenia w łóżku. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Fitbit, Alta jest wodoszczelna, a nie wodoszczelna, więc zechcesz ją zdjąć pod prysznicem lub na basenie.

Znanym minusem, który nie zaskoczy nikogo, kto śledził produkty Fitbit przez lata, jest to, że Alta ma jeszcze jedną unikalną, zastrzeżoną ładowarkę opartą na klipsach. Powodem tego jest wspomniana wcześniej wodoodporność; otwarte porty USB są wyraźnie dużym nie-nie. Jednak zastanawiające jest, dlaczego Fitbit nie może dążyć do jakiejś kompatybilności między modelami – dopóki nie spojrzysz na koszt wymiany kabli.

Kup teraz FitBit Alta od Amazon

Ciąg dalszy na stronie 2

Specyfikacje Fitbit Alta

Tryby noszeniaPasek na nadgarstek
Krokomierztak
Monitor pracy sercaNie
GPSNie
WyświetlaczOLED, dotknij wyświetlacza
WodoodpornyTak (bryzgoszczelny)
Obsługa systemu operacyjnegoAndroid, iOS
BezprzewodowyBluetooth
Rozmiar bateriiNie podano
Żywotność baterii5 dni