Co zrobić, gdy twój Amazon Fire TV Stick nadal buforuje/zatrzymuje [wrzesień 2021]

Jeśli szukasz sposobu na dodanie funkcji inteligentnego telewizora do starszego płaskiego ekranu - bez żadnych usług przesyłania strumieniowego lub takiego, który przestarzał się z aktualizacji aplikacji dla swojej platformy - linia urządzeń Amazon Fire TV to fantastyczny dodatek. Od Netflix i Hulu po HBO Max i usługę Amazon Prime — nie brakuje multimediów, które można oglądać na Fire TV, a ponieważ urządzenie zaczyna się od zaledwie 29 USD za Amazon Fire Stick Lite, jest to przystępna cenowo i łatwa w użyciu opcja dla każdego ustawić.

Co zrobić, gdy twój Amazon Fire TV Stick nadal buforuje/zatrzymuje [wrzesień 2021]

Oczywiście, jak każdy gadżet, twój Fire Stick może i napotka błędy i problemy. Jednym z najczęstszych problemów, jakie napotykają użytkownicy, są problemy z buforowaniem, zatrzymywanie ich strumieni w środku ostatniego sezonu Stranger Things lub Big Mouth.

Chociaż może to być denerwujące, na szczęście rzadko jest oznaką poważnego problemu z urządzeniem. Zamiast tego zwykle sprowadza się to do problemów z połączeniem internetowym, które nie jest wystarczająco szybkie, aby obsłużyć przesyłanie strumieniowe przez sieć. Przyjrzyjmy się, jak zdiagnozować i rozwiązać ten problem.

Problemy z buforowaniem Firestick: Sprawdź prędkość Internetu

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest szybkość połączenia internetowego odbieranego przez Fire Stick. Przesyłanie strumieniowe wideo wymaga dość dużej przepustowości, a jeśli twoje połączenie internetowe nie jest na równi, twój Fire Stick może nie być w stanie nadążyć za odcinkami Buffy the Vampire Slayer, które wysadzasz. Głównym powodem, dla którego twój Fire Stick może się buforować, jest to, że nie ma wystarczającej ilości załadowanego strumienia wideo, aby kontynuować odtwarzanie i musi nadrobić zaległości.

Wybierz preferowaną przeglądarkę w menu głównym Fire TV i przejdź do paska wyszukiwania. Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze przeglądarki, możesz wykonać następujące kroki, aby uzyskać dostęp do przeglądarki Silk.

 1. Zainstaluj przeglądarkę Silk na swoim Firestick. Jeśli masz już przeglądarkę (dowolną, którą chcesz), przejdź do „Krok X.
 2. Aby zainstalować przeglądarkę Silk, obudź telewizor i Fire Stick za pomocą przycisku zasilania na pilocie Fire TV.

 3. Na ekranie „Strona główna” wybierz „Aplikacje” patka.
 4. Wybierać "Kategorie," następnie wybierz "Pożytek."
 5. Wybierz „Jedwabna przeglądarka” aplikacja.
 6. Wybierz "Dostawać" przycisk.
 7. Przeglądarka Silk zainstaluje się na twoim Fire TV Stick.
 8. Uruchom przeglądarkę Silk lub inną wybraną przez siebie na swoim Firestick.
 9. W polu adresu URL wpisz www.fast.com. Witryna (należąca do Netflix) automatycznie testuje prędkość Internetu po załadowaniu.

 10. Zobacz prędkość pobierania Internetu z wygenerowanych wyników.

 11. Upewnij się, że prędkość musi spełniać następujące wymagania: wideo w standardowej rozdzielczości (nie robiąc nic innego) to 3 do 4 Mb/s. Wideo w wysokiej rozdzielczości wymaga od 6 do 10 Mb/s. Strumienie wideo 4K wymagają około 25 Mb/s.
 12. Jeśli twój Fire Stick nie osiąga większej prędkości niż minimalna potrzebna (przepustowość), nie zapewni ci to dobrego przesyłania strumieniowego wideo.

Pamiętaj, że musisz przetestować prędkość Internetu z twojego Fire Stick, a nie na routerze ani w innym miejscu w sieci. Nie ma znaczenia, czy Twój dostawca usług internetowych zapewnia 100 Mb/s na routerze, jeśli połączenie bezprzewodowe z Fire Stick przechodzi tylko przez 3 Mb/s z tego. Testuj na telewizorze, a nie nigdzie indziej.

Problemy z buforowaniem Firestick: Wyłącz zbieranie danych aplikacji

Innym możliwym źródłem spowolnień jest to, że Fire Stick zbiera dane ze wszystkich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Ta aktywność jest jedną z rzeczy, które ją spowalniają. Możesz łatwo wyłączyć tę opcję w Ustawieniach. Oto jak wyłączyć zbieranie danych aplikacji.

 1. Wybierać „Ustawienia” w menu Fire Stick.
 2. Wybierać "Aplikacje."
 3. Wybierać „Zbierz dane o użytkowaniu aplikacji”.

 4. Wyłączyć coś „Zbierz użycie aplikacji”.

Problemy z buforowaniem Firestick: dostosuj swoje preferencje

Możesz wprowadzić pewne poprawki do Fire Stick, aby zoptymalizować jego ogólną wydajność, co może pomóc w rozwiązaniu problemów z buforowaniem i zamrażaniem.

 1. Wybierać „Ustawienia” w menu Fire TV.
 2. Wybierać "Preferencje."
 3. Wybierać „Monitorowanie danych” i wyłącz go, a następnie wyjdź z menu „Monitorowanie danych”.
 4. Wybierać "Ustawienia powiadomień."
 5. Wybierać "Powiadomienia aplikacji," następnie wyłącz wszystkie powiadomienia, których w rzeczywistości nie potrzebujesz. Wyjdź z „Ustawienia powiadomień”.
 6. Wybierać „Polecane treści”, następnie wyłącz „Zezwól na autoodtwarzanie wideo” oraz „Zezwól na autoodtwarzanie dźwięku”.

Problemy z buforowaniem Firestick: Odinstaluj niepotrzebne aplikacje

Instalowanie wielu fajnych aplikacji, które widzisz na swoim Fire Stick, jest kuszące, ale pamiętaj, że urządzenie jest jak komputer. Jeśli załadujesz go dużą ilością śmieci, zacznie działać powoli i powodować problemy. Jeśli masz problemy z wydajnością, odinstaluj wszystkie aplikacje, których nie używasz.

 1. Wybierać „Ustawienia” w menu Fire Stick.
 2. Wybierać "Aplikacje."
 3. Wybierać „Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami”.
 4. Wybierz aplikację i wybierz „Odinstaluj” możliwość usunięcia aplikacji.
 5. Powtórz ten proces dla wszystkich aplikacji, których w rzeczywistości nie używasz.

Pamiętaj, że twój Fire Stick zawiera kilka preinstalowanych aplikacji, więc nawet jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Fire TV, może być konieczne wyszukanie wstępnie zainstalowanych aplikacji, których nie używasz.

Problemy z buforowaniem Firestick: Zwolnij pamięć RAM Fire TV Stick

Jeśli uruchamiasz wiele procesów na swoim Fire Stick, prawdopodobnie szybko zabraknie pamięci RAM. Wyczerpanie pamięci RAM powoduje zatrzymanie urządzenia lub pozostanie w nieskończonej pętli bufora. Możesz szybko zwolnić pamięć RAM za pomocą aplikacji innej firmy.

 1. Pobierz aplikację do czyszczenia telefonu.
 2. Uruchom aplikację i wybierz opcję czyszczenia „Memory Booster”.
 3. Możesz także użyć „Czyszczenie śmieci” opcja przyspieszenia działania, ale nie ma gwarancji, że pomoże, chociaż zwalnia więcej miejsca na pamięć podręczną i usuwa stare, nieużywane dane.

Problemy z buforowaniem Firestick: użyj usługi VPN

Jak wyjaśniłem powyżej, szybki internet ma kluczowe znaczenie dla płynnego działania Fire Stick. Jednakże, czasami Twój dostawca Internetu może ograniczać prędkość, ponieważ rozpoznaje, że przesyłasz strumieniowo wideo. Ograniczanie przepustowości to celowe spowolnienie szybkości Internetu w celu zminimalizowania przeciążenia. Na szczęście możesz łatwo obejść dławienie. Korzystanie z usługi VPN pozwala połączyć się z innym serwerem i całkowicie uniknąć przeciążenia i dławienia.