Jak kontrolować głośność na swoim Amazon Fire Stick?

Próba zarządzania pilotami w 2021 roku jest jak próba zarządzania rachunkami, co jest prawie niemożliwe bez pomocy z zewnątrz. Na szczęście, jeśli używasz Fire Stick do strumieniowego przesyłania ulubionych programów i filmów, możesz wziąć to na siebie, aby zmniejszyć liczbę pilotów i kontrolerów do gier, które prawdopodobnie zalewają Twój salon.

Jak kontrolować głośność na swoim Amazon Fire Stick?

W zależności od posiadanego modelu Fire Stick możesz mieć pilota, który ma już możliwość kontrolowania głośności. Jeśli tego nie zrobisz, to też jest w porządku - w tym przewodniku przyjrzymy się wszystkim opcjom, które musisz kontrolować, jak działa Fire Stick, aby zmienić głośność.

Pilot wyposażony w wolumin

Począwszy od Fire Stick 4K, Amazon zaczął wyposażać pilota Fire w regulator głośności, przycisk wyciszania i wyłącznik zasilania telewizora. Jeśli kupiłeś Fire Stick w ciągu ostatnich kilku lat, prawdopodobnie masz już tego pilota — chociaż możesz nie mieć telewizora przystosowanego do obsługi wejścia. Jeśli próbujesz uruchomić pilota i wydaje się, że nie chce on współpracować, upewnij się, że Twój telewizor obsługuje HDMI-CEC, a Fire Stick jest podłączony do portu zgodnego z CEC.

Dla każdego, kto nie ma pilota wyposażonego w wolumin, oto dobra wiadomość: możesz kupić najnowszy pilot od Amazon bez konieczności kupowania zupełnie nowego urządzenia. Za jedyne 29 USD Amazon sprzedaje zaktualizowany pilot indywidualnie i działa ze wszystkimi Fire Sticks i większością innych urządzeń Fire. Nie działa jednak z wczesnymi pudełkami Fire TV ani telewizorami z wbudowanym Fire OS. W przypadku tych pierwszych lepiej kupić nowy Fire Stick, ponieważ są one tylko dodatkowe 10 USD za model 1080p.

Parowanie pilota Firestick w celu regulacji głośności

Parowanie nowego pilota z Fire Stick jest bardzo łatwe, a także może ci pomóc, jeśli masz nieodpowiadającego pilota. Oto jak to zrobić.

 1. Wejść do Ustawienia.

 2. Przewiń i wybierz Kontrola sprzętu.

 3. Wybierz TV, pojawi się ekran ładowania. Menu zarządzania sprzętem Firestick
 4. Otworzy się nowy ekran. Zostaniesz zapytany: „Jaką markę telewizora posiadasz?”
 5. Wybierz odpowiednią markę.
 6. wciśnij Moc przycisk na pilocie. Spowoduje to wyłączenie telewizora.
 7. Odczekaj 10 sekund, a następnie ponownie naciśnij przycisk zasilania. Spowoduje to ponowne włączenie telewizora.
 8. Zostaniesz zapytany: „Czy telewizor wyłączył się, a następnie włączył ponownie po naciśnięciu przycisku zasilania?” Wybierać tak, jeśli zadziałało. Uwaga, może być konieczne kilkakrotne sparowanie pilota, aby zadziałał.
 9. Spróbuj zwiększyć głośność. Urządzenie odtworzy muzykę, więc możesz sprawdzić.
 10. Jeśli głośność się zmieniła, kliknij tak. Jeśli nie, kliknij Nie i ponów próbę konfiguracji. Menu zdalnej konfiguracji Firestick
 11. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć konfigurację, po ustawieniu pilota zostaniesz zapytany o wprowadzenie ustawień telewizora. Menu zdalnej konfiguracji Firestick 2

Kilka osób zgłosiło, że musiało przejść przez zdalną konfigurację co najmniej trzy razy, aby zadziałało, więc bądź cierpliwy i spróbuj kilka razy. Nie chcę cię nudzić niektórymi szczegółami, jak to działa, ale pilot zasadniczo skanuje i ustawia się tak, aby pasował do częstotliwości, na której telewizor odbiera sygnały.

Właściciele urządzeń Fire Stick z pilotami Alexa drugiej generacji mogą również sterować głośnością za pomocą poleceń głosowych. Naciśnij przycisk mikrofonu na pilocie i powiedz Alexie, aby zwiększyła lub zmniejszyła głośność.

Jak nagrywać IPTV na Firestick

Brak pilota z kijem ognia

Jeśli pilot Alexa drugiej generacji zgubił się, zepsuł lub jest poza zasięgiem, nadal możesz regulować głośność za pomocą pilota telewizora. Chwyć go i użyj przycisków zwiększania i zmniejszania głośności, aby ustawić żądany poziom głośności.

Korzystanie z Alexy

Nie zapomnij: jeśli nie masz pilota Fire, który obsługuje regulację głośności, nadal możesz używać urządzeń Echo, aby poprosić Alexę o zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Nie będzie działać na każdym telewizorze, ale jeśli Twoje urządzenie obsługuje CEC, powinieneś być w stanie kontrolować głośność bez pilota.

Zestaw głośności do objadania się

Teraz głośność jest ustawiona i masz swoje ulubione aplikacje do przesyłania strumieniowego. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to usiąść wygodnie i zabrać się do bingingu.

Jak kontrolujesz głośność na Fire Stick? Używasz pilota, czy pozwalasz Alexie zająć się tym za Ciebie? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.