Jak znaleźć właz w Dead by Daylight?

Istnieją dwa sposoby na ucieczkę z mapy w Dead by Daylight – albo przez bramy wyjściowe, albo przez właz. Oczywiście każda metoda ma swoje plusy i minusy – jeśli wolisz grać w zespole, bramki są niewątpliwie lepszą opcją. Jeśli jednak większość członków twojej drużyny nie żyje, właz może być twoją jedyną szansą.

Jak znaleźć właz w Dead by Daylight?

W tym przewodniku podzielimy się najczęstszymi miejscami pojawiania się włazów na różnych mapach w DBD. Dodatkowo wyjaśnimy, jak dokładnie działają włazy, który profit pomoże ci je szybciej znaleźć i odpowiemy na więcej pytań związanych z włazami w grze.

Jak znaleźć właz w Dead by Daylight?

Niestety, nie ma ostatecznej odpowiedzi, jak znaleźć właz w DBD – odradzają się losowo. Jednak na większości map można przewidzieć, gdzie pojawi się właz z wyższymi kursami.

Oto najczęstsze miejsca tarła w obszarze McMillan Estate:

 1. Wieża Węglowa – zwykle właz pojawia się obok sterówki na zewnątrz wieży.

 2. Jęczący magazyn – właz najczęściej pojawia się wewnątrz lub obok budynku.

 3. Ironworks of Misery – sprawdź między dwiema rurami na piętrze.

 4. Shelter Woods – właz może pojawić się obok chaty, ale czasami pojawia się w losowych punktach w okolicy.

 5. Suffocation Pit – poszukaj włazu za domem, który znajduje się obok rampy.

Poniżej znajdziesz najczęstsze miejsca pojawiania się włazów w obszarze Autohaven Wreckers:

 1. Miejsce spoczynku Azarowa – na tej mapie włazy pojawiają się losowo. Możesz jednak sprawdzać w pobliżu generatorów i między drzewami, aby uzyskać większą szansę.

 2. Blood Lodge – jest tylko jedno miejsce odradzania się włazu – w loży, na dole po schodach.

 3. Gazowa Przystań – podobnie jak w przypadku Miejsca Spoczynku Azarowa, na tej mapie nie ma określonego miejsca odradzania się włazu, ale w pobliżu generatorów szanse są większe.

 4. Wretched Shop – znajdź drzewo i dwie beczki obok sklepu – tam pojawi się właz.

 5. Wrecker’s Yard – zwykle właz pojawia się między drzewami lub wewnątrz budynków, ale nie ma określonej lokalizacji.

Jeśli grasz w obszarze Farmy Coldwind, sprawdź poniższe lokalizacje, aby znaleźć właz:

 1. Złamana obora – właz zwykle pojawia się wokół miejsca katastrofy sterowca.

 2. Dom Thompsona – w większości przypadków właz pojawia się w rogu ganku z tyłu domu.

 3. Torment Creek – właz powinien pojawić się obok na wpół zniszczonego budynku.

 4. Rancid Abattoir – w tej lokacji właz zwykle pojawia się w pomieszczeniu z martwymi świniami lub w pobliżu wyjść.

 5. Zgniłe Pola – na tej mapie nie ma konkretnych miejsc odradzania się włazów; odradzają się losowo.

W obszarze Azylu Bonfire Crotus Prenn, wspólne miejsca pojawiania się włazów są następujące:

 1. Disturbed Ward – włazy pojawiają się losowo, ale szanse są większe przy ogniskach.

 2. Kaplica Ojca Campbella – sprawdź w chacie.

Poniżej znajdziesz typowe miejsca pojawiania się włazów dla innych map:

 1. Lampkin Lane – właz prawie zawsze pojawia się wzdłuż utwardzonej drogi.

 2. Przedszkole Badham – sprawdź kotłownię i obok wyjścia.

 3. Rezydencja rodzinna – najczęściej właz pojawia się na środku mapy.

 4. Kompleks podziemny – zazwyczaj właz pojawia się na niższym piętrze.

 5. Szkoła podstawowa Midwitch – to trudne. Właz nie tylko pojawia się losowo, ale jest również ukryty pod kawałkami mięsa.

Uwaga: mapy, które nie zostały wymienione, mają całkowicie losowy wzór odradzania się. Tak więc jedynym sposobem na znalezienie włazu jest bieganie po mapie i zwracanie uwagi.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z włazami w DBD.

Jaki jest najłatwiejszy sposób na znalezienie włazu w Dead by Daylight?

Niestety nie ma łatwego sposobu na znalezienie włazu w DBD. Musisz nauczyć się swoich map i robić notatki na temat najczęstszych miejsc pojawiania się włazów. Na niektórych mapach może być ich tylko kilka, ale inne mapy mogą mieć całkowicie losowy wzór. Zdobycie profitu Left Behind może pomóc w szybszym odnalezieniu włazu.

Jaki profit pozwala zobaczyć właz?

Profit Left Behind jest niezwykle przydatny do wyszukiwania włazów – pozwala zobaczyć aurę włazu z odległości 24-32 metrów, gdy jesteś ostatnim ocalałym. Ten profit jest dostępny dla Williama „Billa” Overbecka od samego początku, ale inni ocaleni mogą go zdobyć od poziomu 30.

Gdzie są włazy w Dead by Daylight?

Jeśli grasz w DBD jako ocalały, ale nie wiesz, czym są włazy, tracisz, ponieważ jest to jeden z dwóch sposobów na ucieczkę z mapy. Główna różnica między włazami a bramami polega na tym, że właz pozwala na ucieczkę tylko tobie i pobliskim graczom. Jeśli jest dwóch lub więcej ocalałych, do jego otwarcia potrzebny będzie klucz.

Jak działają włazy?

Jak już wiesz, luki w DBD pojawiają się losowo, aby pomóc ocalałym uciec z mapy. Po znalezieniu włazu musisz go otworzyć. Jeśli zostało dwóch lub więcej ocalałych, do jego otwarcia potrzebny jest Szkieletowy Klucz lub Tępy Klucz. Właz pozostanie otwarty tylko przez 30 sekund, więc ocaleni, którzy nie dotarli do włazu na czas, będą musieli znaleźć inny klucz, aby go ponownie otworzyć.

Jeśli jednak jesteś jedynym ocalałym, właz odrodzi się i pozostanie otwarty, dopóki go nie dotrzesz lub dopóki zabójca go nie zamknie. Jeśli ocalałym uda się otworzyć bramy wyjściowe, a zabójca zamknie później właz, zaimplementowana zostanie mechanika o nazwie „Upadek gry końcowej”, a ocaleni mają ograniczony czas na ucieczkę. Włazy zaczynają się pojawiać tylko wtedy, gdy liczba naprawionych generatorów przekroczy liczbę pozostałych ocalałych o co najmniej jeden lub gdy pozostał tylko jeden ocalały.

Czy można wcześniej odblokować włazy?

Tak, włazy mogą pojawić się na początku meczu, jeśli naprawiono więcej generatorów niż pozostałych przy życiu. Tak więc, jeśli czterech ocalałych wciąż żyje, musisz naprawić pięć generatorów, aby pojawił się właz. Jeśli przeżyje trzech ocalałych, musisz naprawić cztery generatory i tak dalej.

Czy Hatches pojawią się w Dead by Daylight?

Kreski pojawiają się w DBD po spełnieniu określonych wymagań. Powinien pozostać albo jeden ocalały, albo liczba naprawionych generatorów musi przekraczać liczbę ocalałych. Lokalizacje są w większości losowe, ale na niektórych mapach niektóre punkty orientacyjne mają większe szanse na pojawienie się.

Jak zdobyć klucz?

Aby otworzyć właz w DBD, potrzebujesz klucza. Podobnie jak włazy, klucze pojawiają się losowo, więc będziesz musiał biegać po mapie, aby je znaleźć. Opcjonalnie możesz go nabyć przed rozpoczęciem meczu. Istnieją dwa rodzaje kluczy – tępy klucz, który działa tylko przez pięć sekund, oraz klucz szkieletowy, którego można używać przez 30 sekund. Profit Grabieżcy zwiększa twoje szanse na znalezienie klucza.

Naucz się mapy, korzystaj z dodatków i pracuj jako zespół

Jak widać, nawet znając najczęstsze miejsca pojawiania się włazów, znalezienie i otwarcie go wymaga pewnego wysiłku. Jednak gdy przyzwyczaisz się do wszystkich map i zdobędziesz profit Lewy w tyle, proces stanie się nieco łatwiejszy. Pamiętaj, że jeśli naprawisz więcej generatorów, niż zostało ocalałych, wszyscy możecie uciec z mapy z włazem, jeśli dotrzecie do niego w ciągu 30 sekund – dlatego starajcie się pracować zespołowo, zamiast korzystać z włazu w pojedynkę i zostawiać wszystkich w tyle.

Jaki jest twój ulubiony ocalały w DBD i dlaczego? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.