Jak włączyć Flash w Kindle Fire

Gama tabletów Amazon's Fire ma wiele zalet. Są tanie, mają przyzwoitą żywotność baterii i są regularnie aktualizowane i aktualizowane, a nowe modele są wypuszczane prawie co roku. Są jednak nieco podobne do iPadów Apple. Domyślnie są dość zamknięte. Funkcjonalność, której można się spodziewać lub nawet przyjąć za pewnik na innych tabletach z systemem operacyjnym opartym na Androidzie, należy zainstalować ręcznie na tablecie Fire.

Jak włączyć Flash w Kindle Fire

Pomimo rosnącej liczby obaw związanych z bezpieczeństwem, oprogramowanie Flash firmy Adobe jest od wielu lat integralną częścią ogromnej liczby stron internetowych. W rzeczywistości obawy te skłoniły Adobe do ogłoszenia zakończenia wsparcia dla programu w 2020 roku. Mimo to, aby jak najlepiej wykorzystać wiele witryn obecnie online, prawidłowe działanie Flasha jest absolutną koniecznością. W tym artykule przedstawimy Ci, co musisz zrobić, aby zainstalować Flasha na tablecie Amazon Fire.

Włącz aplikacje z nieznanych źródeł

Aby móc zainstalować na swoim urządzeniu dowolną aplikację lub usługę, która nie jest dostarczana specjalnie przez Amazon, musisz zmienić ustawienie, aby zezwalać na aplikacje z nieznanych źródeł na tablecie. Oto kroki, które musisz wykonać, aby włączyć to ustawienie:

 1. Włącz lub wybudź tablet i przejdź do ekranu głównego.
 2. Przeciągnij w dół pasek narzędzi szybkiej akcji z górnej części ekranu urządzenia.
 3. Stuknij w przycisk Ustawienia w kształcie koła zębatego.
 4. Stuknij w Bezpieczeństwo i prywatność
 5. Stuknij przełącznik po prawej stronie aplikacji z nieznanych źródeł, aby przełącznik był ustawiony po prawej stronie (pozycja włączona).

  Lampa błyskowa

Zainstaluj Adobe Flash i przeglądarkę internetową, która może z niego korzystać

Jak wspomniano powyżej, istnieją pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa Flash Playera, dlatego nie jest on instalowany na przyjaznym dla użytkownika zestawie tabletów Amazon. Są tak przeciwni idei, że ludzie mają Flash na swoich tabletach, w rzeczywistości wbudowana przeglądarka internetowa dostarczana z tabletami Amazon Fire, Silk Browser, tak naprawdę nie obsługuje Flasha, nawet jeśli go masz.

Oznacza to, że aby przeglądać strony internetowe, które zawierają treści w formacie Flash, musisz także zainstalować alternatywną przeglądarkę na swoim urządzeniu. Nasza sugestia to Dolphin Browser lub Opera Mobile, które są dostępne w sklepie Google Play, jeśli zostały pobrane i zainstalowane na tablecie. W przeciwnym razie możesz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami, aby pobrać i zainstalować Dolphin wraz z Flashem.

Oto, co musisz zrobić, aby Flash i Dolphin działały na tablecie:

 1. Przejdź do ekranu głównego tabletu.
 2. Stuknij ikonę aplikacji Silk Browser.
 3. Aby pobrać Flash, dotknij tego linku lub wklej go w pasku adresu przeglądarki: //rawapk.com/flash-player-apk-download/.
 4. Przewiń w dół i dotknij niebieskiego przycisku Pobierz Flash Player APK.
 5. Aby pobrać Dolphin Browser, dotknij tego linku lub wklej go w pasku adresu przeglądarki: //rawapk.com/dolphin-browser-apk-download/.
 6. Przewiń w dół i dotknij niebieskiego przycisku Pobierz Dolphin Browser APK.
 7. Wróć do ekranu głównego urządzenia.
 8. Stuknij w aplikację Dokumenty.
 9. Stuknij w Pamięć lokalna.
 10. Stuknij w Pobrane.
 11. Stuknij w Flash APK, a następnie stuknij w Zainstaluj w prawym dolnym rogu ekranu. Po zakończeniu instalacji dotknij Gotowe.
 12. Wykonaj ten sam proces dla pakietu APK Dolphin Browser, jeśli chcesz go zainstalować na tablecie.

Powinieneś teraz mieć zainstalowany Flash i przeglądarkę zdolną do korzystania z niego na swoim tablecie Amazon Fire.

delfin

Włączanie Flasha w przeglądarce Dolphin

Na koniec musisz upewnić się, że Twoja nowa, błyszcząca przeglądarka jest skonfigurowana do obsługi zawartości Flash, w przeciwnym razie nadal będzie się wydawać, że nie masz zainstalowanego Flasha. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do ekranu głównego tabletu.
 2. Stuknij ikonę aplikacji Dolphin Browser.
 3. Przesuń w lewo, aby przejść przez wprowadzenie.
 4. Stuknij ikonę menu w kształcie koła zębatego w prawym dolnym rogu ekranu.
 5. Stuknij w Ustawienia.
 6. Stuknij w Agenta użytkownika.
 7. Stuknij w Pulpit (przeglądarka działa znacznie lepiej w tym trybie i pozwala zobaczyć normalne wersje witryn na komputery stacjonarne, a nie okrojone mobilne).
 8. Stuknij w Treść internetowa.
 9. Stuknij w Wyłącz po prawej stronie Flash Playera.
 10. Stuknij w Zawsze włączony (lub Na żądanie, jeśli chcesz mieć nieco większą kontrolę nad swoim bezpieczeństwem).

Twoja przeglądarka internetowa Dolphin powinna być teraz gotowa do przeglądania zawartości Flash Player na tablecie Fire.

Słomiany zapał

Mimo że Flash dość szybko wychodzi z mody na rzecz bardziej nowoczesnych i bezpiecznych alternatyw, sieć jest ogromnym miejscem z wieloma witrynami, które nie są oparte na najnowszej infrastrukturze. Włączając Flash na tablecie Amazon Fire, upewniasz się, że widzisz wszystkie witryny, które z niego korzystają, tak jak powinny.

Jeśli masz inne przeglądarki obsługujące Flash, których wolisz używać niż Dolphin, dlaczego nie podzielić się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej?