Czy Twoje Amazon Echo może automatycznie łączyć się z wieloma telefonami?

Rozproszenie uwagi przez telefon komórkowy podczas jazdy to prawdziwy problem, dlatego używanie go za kierownicą zostało nielegalne w wielu krajach na całym świecie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń aktywowanych głosem, które umożliwiają zmianę odtwarzanego utworu lub uzyskanie wskazówek, trzymając ręce na kierownicy.

Czy Twoje Amazon Echo może automatycznie łączyć się z wieloma telefonami?

Dla kierowców, którzy chcą zmienić swój pojazd w urządzenie obsługujące Alexę, Amazon wypuścił Echo Auto pod koniec 2018 roku. Podłączenie go do jednego telefonu jest dość łatwe, ale czy możesz podłączyć go do wielu urządzeń?

Jak podłączyć Echo Auto do więcej niż jednego telefonu?

Echo Auto nie jest najlepszym ani najbardziej wszechstronnym urządzeniem Amazon. Zasadniczo jest to po prostu sposób na zintegrowanie samochodu z Internetem rzeczy Alexy. Ma ograniczenia, których nie napotkasz na urządzeniach domowych.

Podłączenie więcej niż jednego telefonu do Echo Auto jest wykonalne, ale jest trochę niezgrabne. Gdy masz sparowane z nim dwa telefony i masz oba w samochodzie w tym samym czasie, wydaje się, że wybierasz losowo jeden do połączenia. Nie możesz mieć ich obu jednocześnie połączonych, co może być trochę frustrujące.

automatyczne echo

Zanim zaczniesz konfigurować Echo Auto z nowym telefonem, musisz upewnić się, że telefon, z którym już się łączyłeś, nie połączy się automatycznie po uruchomieniu, więc upewnij się, że przełączyłeś Bluetooth na to pierwszy.

Upewnij się również, że Echo Auto jest podłączone do dostarczonego zasilacza i że jest podłączone do twojego samochodu za pomocą dostarczonego kabla pomocniczego lub przez Bluetooth. Oto, co musisz zrobić, aby podłączyć drugi telefon do swojego Echo Auto:

  1. Uruchom swój samochód i Echo Auto.
  2. Włącz Bluetooth w telefonie, z którym chcesz się połączyć.
  3. Przytrzymaj przycisk akcji na Echo Auto, aż pasek wyświetlacza zacznie świecić na pomarańczowo.
  4. Otwórz aplikację Alexa z ekranu głównego telefonu, z którym chcesz się połączyć.
  5. Stuknij w Urządzenia.
  6. Stuknij ikonę +.
  7. Stuknij w Dodaj urządzenie.
  8. Stuknij w Amazon Echo.
  9. Stuknij w Echo Auto.
  10. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć parowanie.

Aby sparować więcej telefonów lub tabletów z Echo Auto, wystarczy powtórzyć powyższy proces, upewniając się, że Bluetooth został wyłączony na wszystkich urządzeniach, które zostały już z nim sparowane.

echo automatycznie łączy się z wieloma telefonami

Jeden telefon na raz

Po podłączeniu więcej niż jednego telefonu do Echo Auto będziesz musiał wybrać, z którym chcesz się połączyć, ponieważ nie obsługuje on wielu urządzeń jednocześnie. Wyłącz Bluetooth na dowolnym telefonie, którego nie chcesz używać. Jeśli nie łączy się z telefonem, spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć Echo Auto, ponieważ powinno to odświeżyć połączenie.

Linia mety

Echo Auto firmy Amazon jest dość proste w użyciu po skonfigurowaniu i może ułatwić Ci życie w drodze. Nie będziesz musiał podnosić telefonu, aby z nim wejść w interakcję, co oznacza, że ​​możesz po prostu z nim rozmawiać, aby dzwonić, wysyłać wiadomości i odtwarzać ulubione utwory.

Jeśli masz jakieś przydatne wskazówki i porady, dzięki którym korzystanie z Echo Auto będzie jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze, lub udało Ci się znaleźć sposób na podłączenie do niego więcej niż jednego telefonu w tym samym czasie, daj nam znać sekcja komentarzy poniżej?