Jak dodać cień w Paint.NET

Cień dodaje efekt cienia do tekstu i wybranych obiektów. Darmowy edytor obrazów Paint.NET nie zawiera domyślnej opcji Drop Shadow, ale możesz go dodać do tego oprogramowania za pomocą pakietu wtyczek. W tym artykule omówimy, jak dodać cień do tekstu i wybranych obiektów obrazu w Paint.NET.

Jak dodać cień w Paint.NET

Jak dodać cień w Paint.Net

Najpierw otwórz tę stronę i naciśnij 'Pobierz teraz‘, aby zapisać Zip pakietu wtyczek. Następnie otwórz folder Zip w Eksploratorze plików i kliknij 'Wypakuj wszystko‘, aby go rozpakować.

Otwórz folder, do którego został rozpakowany, i kliknij zainstalować aby otworzyć okno instalatora wtyczki. wciśnij zainstalować przycisk, aby dodać wybrane opcje do Paint.NET.

Otwórz Paint.NET i kliknij Warstwy > Dodaj nową warstwę aby ustawić nową warstwę.

Wybierać Narzędzia >Tekst i wprowadź tekst do nowej warstwy.

Kliknij Efekty, Obiekty i Cień aby otworzyć okno pokazane bezpośrednio poniżej.

rzucać cień

Teraz możesz zastosować efekt cienia do tekstu. Najpierw wybierz kolor z koła palety kolorów. Następnie przeciągnij Przesunięcie X i Y paski do przesuwania cienia w lewo lub w prawo oraz w górę lub w dół.

Możesz dalej dostosować efekt cienia, przeciągając Promień poszerzenia bar. Przeciągnij ten pasek w prawo, aby zwiększyć promień cienia.

ten Promień rozmycia pasek zwiększa lub zmniejsza stopień rozmycia oraz Krycie cienia dostosowuje przezroczystość efektu cienia. Kliknij 'ok‘, aby zastosować efekt, a wynik może być porównywalny do pokazanego poniżej.

cień2

Możesz również dodać ten efekt do nowych obiektów dodanych do warstw. Śledź obiekt z obrazu, usuwając tło obrazu, jak opisano w tym przewodniku Tech Junkie. Kliknij Warstwy >Importuj z pliku i otwórz obraz, z którego usunięto tło. Następnie możesz kliknąć Efekty > Cień aby dodać efekt cienia do obiektu na pierwszym planie, jak pokazano bezpośrednio poniżej.

cień3

Możesz też dodać efekt cienia do kształtów na nowych warstwach. Możesz kliknąć Narzędzie >Kształty aby dodać kształty do warstw. Wybierać Tryb rysowania/wypełniania kształtu oraz Narysuj wypełniony kształt aby wypełnić kształt kolorem. Kliknij Narzędzie >Wybierz prostokąt aby wybrać kształt, a następnie kliknij Efekty >Cień aby dodać do niego cień, jak poniżej.

cień4

Cień nie działa

Wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku lat Paint.Net był problematyczny, jeśli chodzi o tworzenie cieni. Nawet po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek możesz napotkać problemy.

Może się to wydawać oczywiste, ale sprawdź kolor swojego cienia. Wielu użytkowników zgłosiło, że cień miał po prostu ten sam kolor, co tło ich obrazu. Wypróbuj różne warianty kolorystyczne i zobacz, czy pojawia się cień.

Następnie chcielibyśmy wspomnieć, że przetworzenie efektu może czasami zająć dużo czasu. Tak więc, gdy wykonasz powyższe kroki, aby wprowadzić funkcję i nic się nie dzieje, poczekaj. To jest najczęstszy problem. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że muszą poczekać ponad minutę, w zależności od wieku komputera lub ilości pamięci RAM, którą faktycznie posiadają.

Paint.Net może obciążać pamięć RAM komputera, więc jeśli masz problemy z funkcjami lub wtyczkami, możesz sprawdzić prędkość pamięci RAM.

Następnie upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji Paint.Net. Z biegiem czasu programiści publikują aktualizacje łatające problemy i luki w zabezpieczeniach. Jeśli Paint.Net nie współpracuje z Tobą, sprawdź najnowszą wersję w porównaniu do tej, którą używasz. W najgorszym przypadku odinstaluj program, a następnie zainstaluj go ponownie.

Ogólnie rzecz biorąc, cień to świetny efekt, który można dodać do tekstu i kształtów. Stosuje efekt prawie 3D z przesuniętym cieniem, który dodaje obrazowi dodatkowej głębi.