Jak wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox

Dropbox to wiodąca usługa przechowywania w chmurze, która umożliwia przechowywanie plików w Internecie i dostęp do nich z dowolnego miejsca. Ale czy możesz powiedzieć, jak duży jest każdy z twoich plików? Jak ustalić, ile miejsca pozostało?

Jak wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox

Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić rozmiar pliku w Dropbox, aby pomóc Ci efektywniej wykorzystać dostępne miejsce. Kroki sprawdzania, jak duży plik Dropbox różnią się w zależności od typu używanego urządzenia. Zobaczmy, jak możesz wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox na komputerze.

Jak wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox na komputerze?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera PC, możesz użyć dowolnej przeglądarki, aby uzyskać dostęp do swojego konta Dropbox, w tym Microsoft Edge, Chrome, Mozilla Firefox i Safari. Czynności umożliwiające wyświetlenie rozmiaru pliku są takie same we wszystkich przeglądarkach:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Wybierz "Wszystkie pliki" z paska bocznego po lewej stronie ekranu.

 3. Sprawdź rozmiar pliku w kolumnie „Rozmiar”. Jeśli nie widzisz kolumny rozmiaru, umieść kursor myszy nad jednym z nagłówków kolumny, kliknij strzałkę w dół, a następnie wybierz „rozmiar” z wyskakującego podmenu.

Istnieje jeszcze bardziej bezpośredni sposób przeglądania rozmiaru plików na komputerze:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Wybierz "Wszystkie pliki" z paska bocznego po lewej stronie ekranu. Powinno to zapewnić Ci listę wszystkich plików aktualnie zapisanych na Twoim koncie.

 3. Po znalezieniu interesującego Cię pliku zaznacz pole obok niego. Powinieneś wtedy zobaczyć jego metadane w okienku szczegółów po prawej stronie, w tym jego rozmiar w bajtach, datę ostatniej modyfikacji, jego lokalizację i typ. Jeśli okienko szczegółów jest zamknięte, przełącz przycisk „│→” w prawym górnym rogu, aby je otworzyć.

Możesz także wyświetlić rozmiar pliku nawet po jego otwarciu. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę „informacje” znajdującą się po lewej stronie. Ikona ma okrągły kształt z literą „i” w środku.

Jak wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox na urządzeniu z Androidem?

Urządzenia z systemem Android zostały zoptymalizowane pod kątem obsługi wszystkich usług przechowywania danych online, w tym Dropbox. Możesz przeglądać swoje pliki, zdjęcia i filmy w podróży. Aby zobaczyć, jak duże są Twoje pliki, możesz użyć aplikacji Dropbox na Androida lub przeglądarki.

Dzięki aplikacji:

 1. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające, aby zalogować się na swoje konto.

 2. Przejdź do folderu zawierającego interesujący plik.

 3. Domyślnie aplikacja wyświetla listę wszystkich plików w folderze i powinieneś zobaczyć "kolumnę rozmiaru" wskazującą rozmiar każdego z twoich plików. Jeśli nie widzisz kolumny rozmiaru, upewnij się, że „lista” to wybrany typ widoku, dotykając poziomych linii u góry aplikacji.

Jeśli wolisz uzyskać dostęp do swojego konta Dropbox za pomocą przeglądarki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Stuknij w "Wszystkie pliki" na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.

 3. Sprawdź rozmiar pliku w kolumnie „Rozmiar”.

Istnieje również inna opcja podczas korzystania z przeglądarki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Wybierz "Wszystkie pliki" z paska bocznego po lewej stronie ekranu.

 3. Po zlokalizowaniu interesującego Cię pliku zaznacz pole obok niego. Powinieneś wtedy zobaczyć jego rozmiar w okienku szczegółów po prawej stronie.

Jak wyświetlić rozmiar pliku w Dropbox na iPhonie?

Dropbox zapewnia bezproblemową kompatybilność z urządzeniami iOS, w tym iPhone'ami i iPadami. W zaledwie kilku prostych krokach możesz sprawdzić rozmiar dowolnych plików, co pomoże Ci zarządzać przestrzenią dyskową i uporządkować pliki. Oto jak:

 1. Otwórz Safari i zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Wybierz "Wszystkie pliki" z paska bocznego po lewej stronie ekranu.

 3. Zaznacz pole po lewej stronie interesującego Cię pliku. Powinieneś być w stanie zobaczyć jego rozmiar w okienku szczegółów po prawej stronie.

Możesz także wyświetlić rozmiar pliku podczas korzystania z aplikacji Dropbox IOS: Oto jak:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

 2. Otwórz folder zawierający plik, którego rozmiar chcesz sprawdzić.

 3. Sprawdź rozmiar pliku w kolumnie „rozmiar”.

Alternatywnie:

 1. Otwórz folder zawierający plik, którego rozmiar chcesz sprawdzić.
 2. Długo naciśnij plik, a następnie wybierz „właściwości”. Jeśli to zrobisz, powinieneś zobaczyć jego rozmiar na ekranie pup-up.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak mogę wyświetlić rozmiar folderu w Dropbox?

Jeśli chcesz poznać całkowity rozmiar plików w danym folderze:

1. Zaloguj się na swoje konto Dropbox.

2. Wybierz „Wszystkie pliki” z lewego paska.

3. Kliknij jeden z nagłówków kolumn i wybierz „Rozmiar”.

4. Najedź kursorem myszy na nazwę folderu, a następnie zaznacz pole pojawiające się po lewej stronie.

5. Kliknij trzy kropki tuż nad listą plików.

6. Kliknij „Oblicz rozmiar”. Za chwilę powinieneś zobaczyć rozmiar folderu w kolumnie rozmiaru.

Zachowaj kontrolę nad swoją przestrzenią do przechowywania

Znajomość rozmiaru każdego pliku zapisanego na koncie Dropbox może być bardzo przydatna. Możesz śledzić całkowitą dostępną przestrzeń dyskową i upewnić się, że nie przesyłasz duplikatów lub nieistotnych dokumentów. Należy również pamiętać, że im większy plik, tym bardziej kłopotliwe jest udostępnianie go innym. Aby zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dyskowej, możesz również spróbować skompresować rozmiar plików przed przesłaniem ich na konto Dropbox. Istnieje wiele platform internetowych i oprogramowania, które mają Ci w tym pomóc.

Chcielibyśmy wiedzieć, jak zarządzasz rozmiarem swoich plików w Dropbox. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.