Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight?

Upuszczanie przedmiotów podczas próby jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku. Jednak ta akcja jest nieco niejasna, ponieważ większość graczy nie ma silnej motywacji do jej wykonania. W rezultacie rzadko można znaleźć wątki na forum lub inne źródła, które doradzają w tej funkcji.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight?

Na szczęście w tym artykule pokażemy, który przycisk należy nacisnąć, aby upuścić przedmiot w Dead by Daylight. Tylko upewnij się, że nie zrobisz tego przypadkowo, ponieważ takie wpadki mogą być śmiertelne podczas Próby.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight?

W Dead by Daylight przedmioty to elementy do odblokowania, które mogą pomóc ocalałym w ucieczce. Częstym sposobem zdobywania przedmiotów są skrzynie znajdujące się na mapie Trial. Alternatywnie możesz odblokować przedmioty za pośrednictwem Bloodweb, inwestując Bloodpoints w zakup węzłów.

Podczas gdy zwykłe i niepospolite przedmioty regularnie pojawiają się w skrzyniach, najlepszym sposobem na zdobycie rzadkich przedmiotów jest Krwawa Sieć. Technicznie rzecz biorąc, w skrzyniach można znaleźć ultra rzadkie przedmioty, ale ich szansa na pojawienie się wynosi około 2%.

Dlaczego więc miałbyś chcieć porzucić ciężko zarobiony przedmiot?

Jest kilka sytuacji, w których upuszczenie przedmiotu może przynieść korzyści ocalałym, a nawet zabójcy.

Po pierwsze, nie ma ograniczeń co do liczby przedmiotów, które możesz mieć, więc upuszczenie ich nie ma nic wspólnego z zarządzaniem zapasami.

Jednakże, jeśli ocalały upuści przedmiot, może to być pomocne dla innych próbujących przejść przez Próbę. Kiedy zabójca depcze ci po piętach i widać, że ci się nie uda, nie ma sensu trzymać przedmiotów, chyba że masz ofertę White Ward. Ale jeśli masz przy sobie kluczowy przedmiot, taki jak latarka, klucz lub skrzynka z narzędziami, możesz spróbować je upuścić, aby inni ocaleni mogli je znaleźć.

Podobnie możesz mieć mnóstwo tych samych przedmiotów i możesz chcieć podzielić się nimi z innymi.

Niektórzy gracze próbują nawet uspokoić zabójcę, upuszczając przedmiot jako prośbę o litość. Podobno ta strategia działa w około jednym na pięć przypadków, a zabójca podniesie przedmiot, pozwalając ocalałemu odejść.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight na PS4

Na kontrolerze PS4 przycisk upuszczania przedmiotów to okrąg.

Pamiętaj, że musisz działać szybko, jeśli musisz upuścić przedmiot podczas ucieczki przed zabójcą, ponieważ podczas pościgu liczy się każda sekunda.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight na Xbox?

Jeśli chcesz upuścić przedmiot na Xbox, musisz nacisnąć B. Układ przycisków jest fizycznie podobny do kontrolera PS4.

Musisz zachować spokój i szybko wykonać akcję, jeśli goni cię zabójca.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight na PC?

Istnieje znacząca różnica w sterowaniu na PC, w zależności od tego, czy używasz kontrolera, czy zwykłego układu klawiatury i myszy. Gracze, którzy wolą kontroler, staną przed tym samym wyzwaniem, ponieważ przycisk upuszczania przedmiotu znajduje się w tym samym miejscu, co na Xbox i PS4.

Na klawiaturze sprawa staje się jednak znacznie wygodniejsza. Tutaj możesz upuścić przedmiot, naciskając R, co jest świetną wiadomością dla graczy na PC, ponieważ zwykły ruch jest kontrolowany za pomocą standardowego układu WASD.

Jak upuszczać przedmioty w Dead by Daylight na Switchu?

Sterowanie dla Nintendo Switch ma podobny układ do tego, który można znaleźć na innych kontrolerach, niezależnie od tego, czy używasz kontrolera Joy-Con, czy Pro. Jedyną różnicą jest to, że przycisk do upuszczania przedmiotów na Switch to A. Litera różni się od tej na kontrolerach PS4, PC lub Xbox, ale lokalizacja jest taka sama.

Jeśli grasz na Switch Lite, elementy sterujące są takie same, jak na standardowym Switchu.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy tracisz przedmioty w Dead by Daylight?

Ocalali mogą zachować lub stracić przedmioty w Dead by Daylight, w zależności od tego, co wydarzy się w Próbie. Warto wspomnieć, że każdy przedmiot, który traci ładunek, jest usuwany z ekwipunku. Ponadto wszelkie dodatki są zużywane po zakończeniu okresu próbnego, niezależnie od wyniku.

Ci, którym uda się uciec z naładowanym przedmiotem, trzymają go w swoim ekwipunku. Wchodząc w następną Próbę, Ocalali automatycznie wyposażają ten przedmiot.

Jeśli zabójca cię złapie i nie wyjdziesz z próby, stracisz przedmiot, jak również wszelkie dołączone do niego dodatki. Istnieje jednak sposób na uniknięcie utraty przedmiotów po śmierci w grze.

Jeśli uda ci się zdobyć ofiarę z Białego Totem i ją spalić, zachowasz ostatni przedmiot, który aktywnie nosiłeś, wraz z dołączonymi dodatkami. Są jednak rzadkie, więc nie licz na to w swojej strategii.

Pamiętaj, że korzystanie z oferty Białej Totem nie działa w przypadku upuszczonych przedmiotów. Przedmioty, które upuszczasz dobrowolnie, nie są chronione.

Dodatkowo zabójcy mogą odblokować profit Upadek Franklina. Ten profit ulepsza ich podstawowy atak, aby po trafieniu ocalali upuszczali przedmioty. Przedmioty pozostają na ziemi przez jakiś czas – od 150 do 90 sekund, w zależności od poziomu profitu. Po upływie tego czasu Byt zużywa przedmiot.

Profit odblokowuje się na poziomie 40 i jest atutem, który można nauczyć, co oznacza, że ​​​​wszyscy zabójcy mogą go zdobyć. Postać, która zaczyna się od Śmierci Franklina, to The Cannibal, zabójca oparty na niesławnym Leatherface.

2. Jaki jest najlepszy poziom w Dead by Daylight?

Poziomy w Dead by Daylight odnoszą się do poziomów profitu ocalałego i zabójcy, które zapewniają specjalne umiejętności w Próbach. Gracze wyposażają je w swoje wyposażenie przed każdą próbą.

Umiejętności, które można uzyskać za pośrednictwem Krwistej Sieci, mają trzy poziomy, przy czym trzeci jest najpotężniejszy.

Aby użyć profitu Zagłada Franklina na poziomie I, przedmiot, który ocaleli upuszczą po uderzeniu, pozostaje na ziemi przez 150 sekund. Na poziomie III przedmiot będzie działał tylko przez 90 sekund, co zwiększa prawdopodobieństwo jego zgubienia i mniejsze prawdopodobieństwo, że inny ocalały go podniesie.

Dodatków do kupienia nie należy mylić z atutami unikalnymi i możliwymi do nauczenia. Unikalne profity są zarezerwowane tylko dla jednej postaci. Każda postać ma trzy unikalne atuty, które będą pojawiać się wyłącznie w jej Krwistej Sieci, a te atuty zawsze będą na poziomie I.

Aby odblokować Unikalne profity dla innych postaci, gracz musi zakupić ich przyswajalną wersję z oryginalnego Krwawej Sieci, po czym pojawią się one na Krwistej Sieci innej postaci. Umiejętności uczenia się pozostaną również na poziomie I.

Wreszcie, istnieje szczególny, wielopoziomowy mechanizm gry, unikalny dla Doktora, zabójczej postaci. Nazywa się Szaleństwo i wpływa na ocalałych dzięki umiejętności Iskry Cartera zabójcy. Szaleństwo to wyzwania dla ocalałych, których efekty stają się coraz gorsze z każdym poziomem.

W przypadku Szaleństwa najniższy poziom może być najlepszy, jeśli grasz jako ocalały, podczas gdy najwyższy byłby najbardziej korzystny dla zabójców.

3. Czym jest profit przedmiotu Dead by Daylight Drop?

Profit, który sprawia, że ​​ocaleni upuszczają ostatni wyposażony przedmiot, gdy zabójca ich trafi, nazywa się Upadek Franklina. Ten profit należy do postaci zabójcy Kanibala i zwiększa prawdopodobieństwo, że ocaleni stracą swoje przedmioty. Jednak, aby to umożliwić, zabójca musi poświęcić trochę czasu na zainwestowanie w profit.

Warto również zauważyć, że Upadek Franklina to profit, który można nauczyć. Oznacza to, że gracze mogą nauczyć inne odblokowane zabójcze postacie tego profitu, jeśli mają wystarczająco dużo Punktów Krwi lub opalizujących odłamków, aby go kupić. Dla tych, którzy nie chcą wydawać waluty, profit odblokowuje się również jako Nauczalny na poziomie 40, a jeśli gracz odblokuje go dla wszystkich swoich zabójców, może stanowić poważną komplikację dla ocalałych.

Profit Franklin’s Demise wzbudził pewne kontrowersje w społeczności graczy, ponieważ wielu graczy postrzegało go jako narzędzie do szlifowania, które zajmowało miejsce na profity, nie wnosząc większego wkładu w rozgrywkę.

4. Jak upuszczać przedmioty w przełączniku DBD?

Możesz upuścić elementy na Switch, naciskając przycisk A. Na Switch Lite przycisk tej akcji to również A.

5. Jak skuteczne są latarki w Dead by Daylight?

Latarki mogą czasami decydować o ucieczce od zabójcy i wylądowaniu na haku. Mogą oślepić zabójcę, ogłuszając go na kilka sekund. Jeśli zabójca niesie innego ocalałego, wypuści go.

Domyślna latarka działa przez osiem sekund, gdy jest używana aktywnie i ma wiązkę o zasięgu 10 metrów. Czas trwania w ciemno trwa jednak tylko dwie sekundy, więc to, czy jest skuteczne, zależy od twojego stylu gry. Jeśli nie sprzedajesz się na domyślnych statystykach, możesz poprawić wszystkie statystyki latarki za pomocą zaawansowanych latarek lub korzystając z różnych dodatków.

Pozostawianie prezentu za sobą

Niezależnie od tego, czy jest to szczególnie przydatne, czy nie, upuszczanie przedmiotów jest istniejącą funkcją Dead by Daylight. Teraz, gdy już wiesz, jak przebiega akcja, możesz swobodnie z nią poeksperymentować – kto wie, może sprawisz, że ta pielęgniarka zostawi cię w spokoju na próbę lub dwie.

Czy próbowałeś upuszczać przedmioty w Dead by Daylight? Czy to pomogło Tobie lub innym ocalałym przetrwać Próbę? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.