Jak pobrać listę odtwarzania z YouTube bez instalowania aplikacji?

Prawie każdy, kto korzysta z internetu, korzysta z YouTube’a, czy to do oglądania filmów instruktażowych, jak naprawić oponę rowerową, ulubionego podcastu, czy po prostu do oglądania śmiesznych filmów o kotach. Po samej witrynie Google, YouTube (należący do Google) jest drugą najczęściej odwiedzaną witryną na świecie. Internauci codziennie oglądają w YouTube ponad 5 miliardów filmów.

Codziennie przesyłamy strumieniowo dosłownie miliardy filmów z serwisu YouTube. Jednak niektórzy ludzie wolą pobrać listę odtwarzania z YouTube, aby oglądać filmy w trybie offline, zamiast przesyłać strumieniowo wideo. Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić.

Czasami mamy szybkie łącze w jednym miejscu, ale wolne w innych i chcielibyśmy pobrać nasze media, póki możemy, z miejsca, w którym mamy dobrą usługę szerokopasmową. Czasami mamy miejsca, w których w ogóle nie mamy dostępu do internetu.

Bez względu na powód, wiele osób szuka rozwiązania, które pozwoliłoby im pobierać listy odtwarzania muzyki i wideo bez konieczności instalowania nowej aplikacji.

W tym samouczku TechJunknie pokażę, jak pobrać listy odtwarzania z YouTube, aby wyświetlić je później bez połączenia z Internetem.

Co to są playlisty YouTube?

Playlista YouTube to tylko zbiór pojedynczych filmów połączonych ze sobą przez jakikolwiek wspólny czynnik, który kompilator listy odtwarzania uzna za sensowny. Playlista może składać się z filmów tego samego artysty, programów telewizyjnych z tej samej serii, mieszanki utworów z tego samego gatunku lub czegoś zupełnie innego. Lista odtwarzania może zostać utworzona przez każdego, kto opublikował media w Internecie i może być ułożona w dowolny sposób, jaki uzna za stosowny. Możesz utworzyć listę odtwarzania YouTube na podstawie dowolnych kryteriów!

Oprócz użytkowników oglądających playlisty YouTube na samym YouTube, playlisty są niezwykle popularne w serwisach streamingowych, takich jak Spotify. Możesz tworzyć własne lub uzyskiwać dostęp do list odtwarzania innych osób, zapewniając możliwość godzinnego słuchania muzyki bez konieczności interakcji z programem lub wyszukiwania nowej muzyki.

Wiele list odtwarzania jest tworzonych przez użytkowników, ale niektóre usługi wdrażają boty w celu zautomatyzowania tworzenia list odtwarzania.

Pobierz pełną listę odtwarzania YouTube

Z technicznego punktu widzenia pobieranie multimediów z YouTube jest niezgodne z ich Warunkami korzystania z usługi (ToS) i być może niezgodne z prawem.

Ponieważ na platformie publikowane są wszystkie rodzaje mediów z różnymi rodzajami licencji, pozostawimy tobie, aby upewnić się, że nie naruszasz praw autorskich, pobierając je z YouTube.

1. Pobierz listę odtwarzania za pomocą VLC Media Player

Wiele osób ma już zainstalowany odtwarzacz multimedialny VLC, ponieważ jest to jeden z najlepszych dostępnych odtwarzaczy multimedialnych. VLC to wieloplatformowy zestaw narzędzi wideo, którego można używać w systemach Windows, Mac, Linux i innych systemach operacyjnych. VLC może odtwarzać większość formatów multimedialnych, a nawet odtwarzać płyty DVD, CD i tak dalej. To wszechstronny odtwarzacz multimedialny z wieloma sztuczkami w rękawie!

Jedną ze sztuczek VLC jest możliwość pobierania multimediów z witryn strumieniowych, aby później oglądać je w trybie offline. Wadą tego jest to, że musisz ręcznie zapisać każdy utwór, ale mimo to VLC będzie działać przez całą listę odtwarzania. Oto jak pobierać filmy i inne multimedia z witryn strumieniowych, takich jak YouTube:

 1. Otwórz odtwarzacz multimedialny VLC, a następnie wybierz Głoska bezdźwięczna z górnego menu. Menu VLC
 2. Teraz wybierz Otwórz strumień sieciowy… z menu rozwijanego. Menu mediów VLC
 3. Skopiuj adres URL listy odtwarzania z YouTube, wklej go w polu Strumień sieci i wybierz Bawić się. Menu strumienia sieciowego VLC
 4. Następnie wybierz Narzędzia > Informacje o kodeku z menu u góry. Menu narzędzi VLC
 5. Następnie skopiuj dane w Lokalizacja pudełko na dole. Menu kodeków VLC
 6. Wklej te dane lokalizacji do karty przeglądarki i naciśnij Wchodzić. Film powinien teraz odtwarzać się w Twojej przeglądarce.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu okna przeglądarki i wybierz Zapisz jako.

Dzięki temu procesowi VLC pobierze kolejno każdy film z listy odtwarzania na komputer. Będziesz musiał wykonać kroki 4-7 dla każdego utworu, ale to wszystko, co musisz zrobić, chociaż być może będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. W zależności od tego, ile utworów zawiera lista odtwarzania, proces pobierania może trochę potrwać.

Korzystanie z VLC Media Player jest zdecydowanie najbardziej niezawodnym sposobem na pobranie pełnej listy odtwarzania z YouTube, nawet jeśli nie można pobrać całej listy odtwarzania za jednym razem. Wielu z nas ma już VLC.

Jeśli nie chcesz korzystać z VLC, istnieje inny sposób na pobranie listy odtwarzania bez konieczności zapisywania poszczególnych utworów, choć jest to nieco kłopotliwe.

2. Lista odtwarzania YouTube

Istnieje strona internetowa o nazwie Lista odtwarzania YouTube, która zapewnia usługę, która robi dokładnie to, czego szukasz: wybierze całą listę odtwarzania, ustawi ją, a następnie pobierze listę odtwarzania.

Pobranie całej listy odtwarzania może trochę potrwać, szczególnie w godzinach szczytu, ale poza tym jest to dobre małe narzędzie. Oto jak używasz Playlista YouTube:

 1. Przejdź do listy odtwarzania YouTube i wybierz tytuł Pobierz YouTube, aby obejść reklamę. Nie pobieraj żadnego oprogramowania, nawet jeśli zostaniesz o to poproszony, nie ma takiej potrzeby.
 2. Wklej adres URL listy odtwarzania z YouTube do środkowego pola i naciśnij Enter.
 3. Wybierz żądany format audio.
 4. Pozwól witrynie zbierać dane o listach odtwarzania. Powinieneś zobaczyć, jak ładuje się pod niebieskim polem z liczbą filmów na liście odtwarzania.
 5. Wybierz zielony przycisk pobierania obok każdego utworu.

Pierwotnie ta strona umożliwiała pobranie całej listy odtwarzania za pomocą jednego kliknięcia. Nie możesz już tego robić, ale możesz wyeksportować listę odtwarzania do Spotify, jeśli chcesz. W przeciwnym razie po prostu kliknij Pobierz MP3/MP4 pod każdym utworem.

3. youtube-dl

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu programów CLI do pobierania filmów z YouTube i masz już zainstalowany Homebrew na swoim komputerze, istnieje bardzo prosty pakiet, którego możesz użyć do pobrania list odtwarzania YouTube bezpośrednio na komputer. Pamiętaj tylko, że będzie to wymagało odrobiny wiedzy technicznej.

 1. Zakładając, że masz już zainstalowany Homebrew, otwórz terminal komputera.
 2. W terminalu wpisz: ‘napar zainstaluj youtube-dl„. Homebrew może najpierw wymagać aktualizacji, co jest w porządku. Instalacja pakietu powinna zająć tylko minutę lub dwie.

3. Teraz możesz od razu zacząć korzystać z youtube-dl! Aby pobrać pojedynczy film, po prostu wpisz „youtube-dl (adres URL filmu)„, zastępując (adres URL filmu) rzeczywistym adresem URL. Na przykład, jeśli zamierzasz pobrać piosenkę Baby Shark autorstwa Pink Fong, wpisz „youtube-dl //www.youtube.com/watch?v=XqZsoesa55wdo terminala.

4. Pobieranie listy odtwarzania działa prawie dokładnie w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że zamierzasz skopiować i wkleić adres URL do listy odtwarzania filmów zamiast do konkretnego filmu.

Więcej informacji na temat poleceń pakietu youtube-dl można znaleźć na stronie Git tutaj.

Wniosek

To są dwa znane mi sposoby na pobranie pełnej listy odtwarzania z YouTube. Nie będą automatycznie pobierać całej listy, ale zapewniają niezawodne sposoby na samodzielne pobranie listy przy minimalnym wysiłku. Ponadto nie musisz pobierać i instalować żadnego nowego oprogramowania innych firm, co zawsze jest dobrą rzeczą!

Jeśli szukasz sposobów na pobieranie filmów z YouTube, zapoznaj się z tym samouczkiem TechJunkie: YouTube Video Downloader – łatwe pobieranie z komputera PC, Mac, iPhone lub Android.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące pobierania list odtwarzania YouTube do słuchania offline? Jeśli tak, powiedz nam o nich w komentarzach poniżej!