Dropbox nie synchronizuje się — jak to naprawić

Dropbox to niezwykle wygodna usługa udostępniania plików, przechowywania w chmurze i tworzenia kopii zapasowych plików, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików w chmurze, umożliwiając pracę i zabawę z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. Takie usługi sprawiają, że zarządzanie ważnymi danymi na wszystkich urządzeniach jest niezwykle łatwe.

Dropbox nie synchronizuje się — jak to naprawić

Niezależnie od tego, czy są to arkusze kalkulacyjne do pracy, zadania domowe, projekty programistyczne, zdjęcia, a nawet filmy i muzyka, Dropbox zapewnia doskonałe przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze za bardzo rozsądną cenę. Dropbox umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików, dzięki czemu możesz odzyskać dane w przypadku awarii dysku twardego.

Z bezpłatnym kontem możesz przechowywać 2 GB plików w chmurze, a konto osobiste zapewnia 1 TB miejsca na pliki i dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak resetowanie urządzenia za jedyne 9,99 USD miesięcznie.

Niestety Dropbox ma jedną rażącą wadę: czasami mechanizm synchronizacji, który zapewnia, że ​​Twoje pliki lokalne i pliki w chmurze są takie same i aktualne, zawodzi. Gdy tak się stanie, Twoje pliki w chmurze nie zostaną zsynchronizowane z komputerem. Ten problem jest drobnym, ale irytującym problemem, zwłaszcza jeśli używasz Dropbox do współpracy z innymi osobami lub pracy nad istniejącymi plikami z wielu urządzeń.

DropboxŹródło: Dropbox.com

Jeśli masz ten problem z Dropbox, nie martw się. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez kroki, aby rozwiązać problem i poprawnie zsynchronizować pliki, aby zawsze mieć najnowszą wersję w chmurze. Możesz ich używać w dowolnym miejscu na dowolnym urządzeniu.

Gdy Twoje pliki nie wydają się synchronizować, może to być bardzo frustrujące. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, co jest nie tak z Dropbox.

Poprawki braku synchronizacji Dropbox

Jak naprawić problem z brakiem synchronizacji Dropbox2?

Podobnie jak w przypadku wszystkich rozwiązywania problemów, zaczniemy od najbardziej podstawowych kontroli i przejdziemy do bardziej złożonych. Wykonaj każdy krok w kolejności i powtórz test po każdym. Następnie przejdź do następnego rozwiązania tylko wtedy, gdy poprzedni krok nie rozwiąże problemu.

W tym samouczku założono, że komputer i połączenie internetowe działają poprawnie. Często problemy z połączeniem internetowym są główną przyczyną braku synchronizacji Dropbox. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się kilku potencjalnym rozwiązaniom, gdy Twój Dropbox nie synchronizuje się.

Uruchom lub uruchom ponownie aplikację Dropbox

Pierwszym zadaniem jest sprawdzenie, czy sam proces Dropbox (tj. program Dropbox) działa na Twoim komputerze. W systemie Windows będzie to na pasku zadań. Po prostu kliknij strzałkę w górę, aby zobaczyć ikonę Dropbox.

Na komputerze Mac proces Dropbox powinien pojawić się na pasku menu lub w Docku. Celem jest tutaj uruchomienie procesu Dropbox, jeśli nie jest on uruchomiony, i ponowne uruchomienie Dropbox, jeśli proces jest już uruchomiony.

Możliwe, że proces Dropbox nie działa, zawiesił się lub po prostu nie odpowiada. W wielu przypadkach wystarczy uruchomić lub ponownie uruchomić Dropbox, aby rozwiązać problem z synchronizacją.

Jeśli nie widzisz procesu Dropbox na pasku zadań, oto jak uruchomić lub ponownie uruchomić Dropbox w systemie Windows:

 1. Sprawdź w Menedżerze zadań w systemie Windows proces Dropbox.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań systemu Windows i wybierz Menedżer zadań.
 3. Poszukaj na liście procesu Dropbox.
 4. Jeśli Dropbox jest obecny, wybierz go, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie.
 5. Jeśli Dropbox nie jest obecny lub zakończył zadanie, uruchom ponownie Dropbox za pomocą ikony na pulpicie lub elementu menu.

Czasami proces Dropbox zawiesza się lub zostaje przerwany. Rozpoczęcie lub ponowne uruchomienie procesu powinno to naprawić. Daj plikom czas na synchronizację, zanim przejdziesz dalej.

Jak naprawić problem z brakiem synchronizacji Dropbox3

Sprawdź kopiowany plik w Dropbox

Plik jest kopiowany z folderu Dropbox na Twoim komputerze na serwery w chmurze Dropbox. Jeśli plik jest otwarty w aplikacji komputerowej, nie będzie można go skopiować. Jeśli synchronizacja z jakiegoś powodu utknęła w martwym punkcie, nie zostanie załadowana w całości. Jeśli plik jest uszkodzony, może czasami powodować problemy z synchronizacją, mimo że Dropbox jest niezależny od typu pliku. (Oznacza to, że nie obchodzi go, jakiego typu pliki obsługuje).

 1. Najedź myszą na ikonę Dropbox, aby sprawdzić stan synchronizacji. Powinien powiedzieć 100%, synchronizacja lub błąd.
 2. Upewnij się, że plik, który próbujesz przesłać, nie jest otwarty w żadnym miejscu na Twoim komputerze.
 3. Sprawdź nazwę pliku, aby upewnić się, że nie zawiera żadnych znaków specjalnych, takich jak &, ?, %, # lub $.
 4. Sprawdź, czy możesz go otworzyć w aplikacji. Następnie zamknij tę aplikację.
 5. Usuń plik z folderu Dropbox, a następnie skopiuj nową wersję.

Czasami jest to prosta rzecz, która przeszkadza w procesie synchronizacji. Dropbox ma całą stronę poświęconą temu, dlaczego może nie działać, w tym znaków, których jego systemy nie rozpoznają. Powyższy link prowadzi do strony opisującej te.

Wyłącz synchronizację wybiórczą w Dropbox

Synchronizacja wybiórcza to funkcja Dropbox, która pozwala wybrać pliki lub foldery, których kopie zapasowe chcesz utworzyć. Łatwo przeoczyć to ustawienie i przypadkowo je włączyć lub umieścić plik w folderze z włączoną synchronizacją wybiórczą.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Dropbox na pasku zadań Windows.
 2. Wybierz Preferencje, a następnie Zaawansowane.
 3. Następnie wybierz Synchronizacja wybiórcza i upewnij się, że folder zawierający plik nie jest zaznaczony.

Włączenie tej funkcji może być łatwe, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na szczęście bardzo łatwo jest sprawdzić i wyłączyć, wykonując trzy kroki wymienione powyżej.

Wyczyść pamięć podręczną Dropbox

Aby pomóc w zarządzaniu opóźnieniami sieci i zachowaniu integralności, Dropbox buforuje dane w celu ułatwienia przesyłania. Czasami pamięć podręczna staje się pełna lub nieczytelna. Oba mogą spowodować, że plik nie będzie synchronizowany. Opróżnienie pamięci podręcznej zajmuje tylko sekundę.

 1. Otwórz Eksploratora Windows i przejdź do folderu Dropbox. Ta lokalizacja to zwykle "C: \ Program Files \ Dropbox" lub coś podobnego, w zależności od wersji używanej aplikacji.
 2. Znajdź folder .dropbox.cache w folderze Dropbox.
 3. Wybierz wszystkie pliki w folderze pamięci podręcznej i usuń je.
 4. W razie potrzeby potwierdź.

Mamy nadzieję, że jedna z tych metod była w stanie rozwiązać problemy z synchronizacją Dropbox. Jeśli nie, być może nadszedł czas, aby skontaktować się z obsługą klienta Dropbox.

Końcowe przemyślenia

Dropbox to ogólnie poręczna i łatwa w użyciu aplikacja. Możliwość przechowywania plików i zarządzania nimi na wielu urządzeniach to nieoceniona usługa, ale może to być frustrujące, gdy pliki nie są synchronizowane między urządzeniami.

W zdecydowanej większości przypadków jeden z tych kroków rozwiąże problem braku synchronizacji Dropbox. Czy masz inne sposoby rozwiązania problemów z synchronizacją plików lub innych napotkanych problemów z Dropbox? Opowiedz nam o nich w komentarzach poniżej!

Jeśli uważasz, że ten artykuł na temat rozwiązywania problemu z synchronizacją plików w Dropbox jest korzystny, możesz również znaleźć ten pomocny artykuł: Czy Dropbox powiadamia Cię, gdy ktoś pobierze plik?