Czy Amazon Echo podsłuchuje?

Amazon Echo to jeden z najpopularniejszych inteligentnych głośników na rynku. Podobnie jak jego główni konkurenci, głośnik Amazona oferuje możliwość przeglądania Internetu, tworzenia list rzeczy do zrobienia, ustawiania alarmów, strumieniowego przesyłania podcastów, odtwarzania muzyki i wideo, sprawdzania pogody i informacji o ruchu drogowym i nie tylko. Echo może być również używane do sterowania inteligentnymi urządzeniami w domu.

Czy Amazon Echo podsłuchuje?

Aby poinformować Cię o aktualnej temperaturze lub wyłączyć światło w sypialni, Twoje Echo musi Cię słyszeć, gdy z nim rozmawiasz. Ponieważ nadal nie ma możliwości przewidzenia, kiedy będziesz go potrzebować, Echo musi być stale włączone. Dlatego naturalne jest zastanawianie się, czy twoje Echo może cię podsłuchiwać.

Czy Twoje echo podsłuchuje Cię?

Aby od razu uzyskać rzeczy, Amazon Echo Cię słucha. Zawsze. Po podłączeniu Echo nasłuchuje i czeka, aż wypowiesz słowo budzenia i je aktywujesz. W trybie pasywnym (zanim wykryje słowo budzenia), Echo monitoruje tylko otoczenie. Z drugiej strony, gdy odbierze słowo budzenia, rozpoczyna nagrywanie. Po zakończeniu rozmowy Echo przesyła ją do chmury.

Podobnie, gdy powiesz „Alexa / Echo / Amazon / Computer, stop” (w zależności od wybranego słowa budzenia), głośnik Amazon Echo przestanie nagrywać i powróci do trybu słuchania / monitorowania.

Czy powinieneś się martwić?

Prawdopodobnie słyszałeś wiadomości o wezwaniach Amazona w sprawach karnych, co sprawia, że ​​się zastanawiasz; Czy Alexa nagrywa moje osobiste rozmowy, nawet jeśli jej nie aktywowałem?

W takich przypadkach nie widzieliśmy zbyt wielu informacji na temat tego, czy Alexa rzeczywiście usłyszała coś, do czego nie była przeznaczona. Należy jednak zauważyć, że w obu głośnych sprawach władze uzyskały dostęp do jej nagrań, ale oficjalne słowo pozostaje; Alexa nie nagrywała niczego, chyba że została do tego aktywowana.

Posiadanie urządzenia sterowanego głosem, które Cię słucha, może być dla niektórych nieco denerwujące. Podwaja się, jeśli to samo urządzenie jest połączone z Internetem i ma dostęp do Twojej listy kontaktów. Nawet jeśli jest to wysoce nieprawdopodobne, takie urządzenie może się nie udać. Na przykład głośnik Echo może błędnie zinterpretować rozmowę i zadzwonić na losowy numer z listy kontaktów lub zamówić coś online.

Z jaśniejszej strony, takie zdarzenia są niezwykle rzadkie i wysoce nieprawdopodobne, ponieważ Echo wykonuje dokładną procedurę przed wykonaniem każdego zadania. Ponadto polecenie „Echo / Alexa, Stop” zatrzymuje tryb nagrywania i wyłącza go, dopóki ponownie nie wypowiesz słowa budzenia.

Ale jeśli się tym martwisz, możesz podjąć kroki, aby zminimalizować szanse, że Twoje echo wykona niezamówione zadanie.

Co z tym zrobić?

 1. Wyłącz swoje echo. Jeśli chcesz, aby Echo Cię nie słuchało, wyłącz jego mikrofon. Aby to zrobić, naciśnij przycisk mikrofonu głośnika. To nie jest obejście, ale prawdziwy przełącznik. Gdy to zrobisz, Echo nie będzie w stanie niczego odebrać, dopóki ponownie nie włączysz mikrofonu. Użyj tej opcji tylko wtedy, gdy chcesz całkowicie wyłączyć Echo.
 2. Wyłącz zakupy głosowe. Możesz także wyłączyć zakupy głosowe, jeśli obawiasz się, że Twoje Echo może przypadkowo kupić coś w Twoim imieniu. Szanse, że coś takiego może się wydarzyć, są mikroskopijne, ale jeśli czujesz taką potrzebę, wyłącz tę funkcję. Alternatywnie możesz ustawić kod PIN, który byłby wymagany do sfinalizowania zakupów.
 3. Wyłącz połączenia głosowe. Amazon Echo umożliwia, za pośrednictwem usługi Alexa Calling and Messaging, dzwonienie i wysyłanie wiadomości do kontaktów z Twojej listy. Osoba po drugiej stronie musi mieć urządzenie obsługiwane przez Alexę i mieć włączoną funkcję Alexa Calling and Messaging. Możesz również wyłączyć tę funkcję.
 4. Wyłącz Drop-Ins. Drop-Ins to świetny sposób na komunikowanie się z innymi osobami, które korzystają z urządzeń opartych na Alexa. Pozwalają ludziom na podsłuchiwanie, słyszenie i oglądanie Cię przez Twoje urządzenie. Oczywiście za każdym razem, gdy ktoś spróbuje wpaść, Twój głośnik Echo zapyta Cię, czy chcesz go wpuścić. Możesz pozostawić Drop-Ins dostępne dla całej listy kontaktów, członków rodziny lub całkowicie je wyłączyć.
 5. Wyłącz „Korzystanie z nagrań głosowych” – Alexa, podobnie jak wiele innych usług, rejestruje Twoje działania, aby lepiej zrozumieć, jak dobrze działają Twoje urządzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to podążać za ścieżką „Ustawienia”> „Prywatność Alexa”> „Zarządzaj danymi Alexa” i wyłączyć tę opcję. Po prostu zanotuj; jeśli wyłączysz tę funkcję, Twoja Alexa może nie otrzymywać niezbędnych aktualizacji.

Jak usunąć to, co jest nagrane

Jeśli nie jesteś zadowolony z opcji podanych w poprzedniej sekcji, zawsze możesz usunąć to, co zarejestrowało twoje echo. Jeśli chcesz to zrobić, wykonaj te proste kroki.

 1. Otwórz aplikację Amazon Alexa na telefonie lub tablecie.
 2. Stuknij ikonę „Menu” w prawym dolnym rogu.
 3. W „Menu głównym” przejdź do zakładki „Ustawienia” i dotknij jej.
 4. Następnie dotknij przycisku "Prywatność Alexa".
 5. Teraz wybierz opcję „Przejrzyj historię głosu”. Oczywiście możesz również zaznaczyć opcję „Przejrzyj historię wykrytych dźwięków”.
 6. Teraz wybierz ramy czasowe, które chcesz zbadać.
 7. Tam aplikacja Alexa wyświetli listę wszystkich zapisanych poleceń. Może się zdarzyć, że niektóre nagrania nie są dostępne w formacie tekstowym. Jeśli je klikniesz, Alexa odtworzy nagranie audio. Wybierz te, które chcesz usunąć i dotknij "Usuń".

Pamiętaj, że na tej stronie możesz również przekazać opinie programistom. Wystarczy dotknąć opcji kciuka w górę lub kciuka w dół pod nagraniem.

Amazon ostrzega, że ​​usunięcie historii Alexy może wpłynąć na wrażenia użytkownika, ponieważ Alexa używa jej, aby nauczyć się lepiej Ci służyć.

Wniosek

Alexa będzie słuchać i nagrywać odgłosy tła po aktywacji (na przykład: wydajesz polecenie, a ktoś inny rozmawia w tle), ale nie powinna nagrywać poza tym. Organy ścigania mogą wezwać Alexę do sądu, dlatego w niektórych przypadkach jest to narzędzie, które może być użyte w twoim imieniu lub przeciwko tobie.

Wraz z niezliczonymi korzyściami, Amazon Echo ma swoje słabości i potencjalne zagrożenia. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zapobiegać lub minimalizować szanse niepożądanych i nieprzyjemnych zdarzeń.

Ostatecznie przeciętny użytkownik nie powinien martwić się zbytnio zdolnością Alexy do słuchania twoich rozmów po podjęciu odpowiednich środków ostrożności. W końcu twój smartfon obsługuje również Siri lub OK Google, co zapewnia wiele takich samych funkcji, jak Amazon.