Czy mój komputer ma Bluetooth? Jak go dodać, jeśli go nie ma

Bluetooth to bardzo dojrzała technologia wykorzystywana przez słuchawki, klawiatury, myszy, kamery internetowe i inne urządzenia peryferyjne. Jeśli chcesz korzystać z łączności bezprzewodowej lub po prostu tak jak wygląd konkretnego urządzenia Bluetooth, oto jak sprawdzić, czy komputer ma Bluetooth i jak go dodać, jeśli nie.

Czy mój komputer ma Bluetooth? Jak go dodać, jeśli go nie ma

Bluetooth przeszedł długą drogę od tych wczesnych dni frustracji, kiedy spędzasz godzinę lub więcej, próbując sparować dwa urządzenia. Teraz protokół i urządzenia są znacznie bardziej rozwinięte i (zazwyczaj) sparują się w ciągu kilku sekund i będą działać bezbłędnie. Dopóki masz odbiornik Bluetooth na swoim komputerze, powinieneś być w stanie sparować z nim dowolne kompatybilne urządzenie. Oto jak.

Jak sprawdzić, czy komputer z systemem Windows ma Bluetooth?

Jeśli używasz systemu Windows, bardzo łatwo jest sprawdzić, czy Twój komputer ma funkcję Bluetooth, czy nie. Będzie to działać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Przycisk Start systemu Windows i wybierz Menadżer urządzeń. Menu Start systemu Windows
 2. Poszukaj na liście urządzeń Bluetooth, jeśli wpis jest obecny, masz Bluetooth na swoim urządzeniu. Menedżer urządzeń Windows

Możesz też zajrzeć w Karty sieciowe dla wpisu Bluetooth. Jeśli jest obecny, masz możliwość Bluetooth. Jeśli tak nie jest, nie masz.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy samodzielnie przebudowałeś system Windows i nie używałeś Bluetooth od czasu konfiguracji. Być może nie zainstalowałeś wszystkich sterowników, więc niekoniecznie pojawią się one w Menedżerze urządzeń. Jeśli kupiłeś komputer, sprawdź stronę internetową lub instrukcję producenta. Jeśli go zbudowałeś, sprawdź specyfikacje zakupionego sprzętu.

Jak sprawdzić, czy komputer ma Bluetooth i jak go dodać, jeśli go nie ma2

Jak sprawdzić, czy komputer Mac ma Bluetooth?

Większość komputerów Mac ma taką lub inną funkcję Bluetooth, więc nawet jeśli kupiłeś używany lub otrzymałeś go w prezencie, zwykle możesz liczyć na Bluetooth. Jeśli chcesz się upewnić, zrób to:

 1. Otworzyć Menu jabłkowe oraz O tym Macu.
 2. Teraz wybierz Informacja o systemie… aby wygenerować raport o całym podłączonym sprzęcie.
 3. Szukaj Bluetooth a następnie wybierz go, aby dowiedzieć się, co masz i gdzie.

Możesz też zajrzeć w Preferencje systemu Jeśli wolisz. Po prostu szukaj Bluetooth pod Internet i sieć bezprzewodowa. Będzie to działać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie.

Jak sprawdzić, czy komputer z systemem Linux ma Bluetooth?

Jeśli używasz laptopa lub komputera z systemem Linux i chcesz wiedzieć, czy ma on funkcję Bluetooth, możesz to sprawdzić za pomocą prostego polecenia. Będzie to działać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie.

 1. Otwórz terminal i wpisz „dmesg | grep -i niebieski’ i hit Wchodzić. Możesz także wpisać „lsusb | grep Bluetooth‘, aby sprawdzić, czy masz Bluetooth. Terminal
 2. Jeśli widzisz zwrot sprzętu, masz Bluetooth. Jeśli nie widzisz listy sprzętu, nie widzisz.

Jeśli używasz Linuksa, pamiętaj, że niektóre jądra Linuksa nie są kompatybilne ze wszystkimi modułami Bluetooth, więc ich nie rozpoznają. Chociaż powyższe zapytanie działa na większości nowszego sprzętu i głównych dystrybucji, jeśli skompilowałeś własne lub używasz czegoś egzotycznego, może nie zwrócić prawidłowego wyniku. Przetestowałem to na Ubuntu i Zorin i działało dobrze. Twój przebieg może się jednak różnić.

Jak sprawdzić, czy komputer ma Bluetooth i jak go dodać, jeśli go nie ma3

Jak dodać funkcję Bluetooth do komputera?

Jeśli powyższe testy wykazały, że Twój komputer nie ma funkcji Bluetooth, ale nadal chcesz z niego korzystać, musisz dodać trochę sprzętu. Adaptery Bluetooth są dostępne jako karty sieciowe mPCIe z antenami lub kluczami USB. To, z którego korzystasz, zależy od komputera i Twojej sytuacji.

Zwykle karty adapterów Bluetooth mPCIe mają silniejszy sygnał i większy zasięg dzięki ich zdolności do przenoszenia większego napięcia do większych anten. Najlepiej sprawdzą się na PC. Jeśli używasz laptopa lub komputera o małej obudowie, możesz nie mieć miejsca lub chcieć, aby anteny wystawały, więc klucz USB będzie działał lepiej.

Ceny wahają się od 15 do 45 USD, a adaptery są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre są dedykowane Bluetooth, podczas gdy inne są kombinacją Wi-Fi i Bluetooth.

 1. Gdy już masz sprzęt, dodaj go do komputera i uruchom go.
 2. Nowe urządzenie powinno zostać automatycznie odebrane przez system operacyjny, a sterownik pobrany lub zażądany.
 3. Włóż płytę CD ze sterownikami, jeśli ją posiadasz, lub pobierz sterownik z witryny internetowej producenta.
 4. Uruchom ponownie komputer, jeśli zostaniesz o to poproszony i zacznij korzystać z Bluetooth!

Dodanie funkcji Bluetooth do komputera jest niezwykle proste. Biorąc pod uwagę samą liczbę i jakość urządzeń peryferyjnych w tej chwili, jest to świetny czas, aby przejść na łączność bezprzewodową, a Bluetooth to sposób, w jaki to robisz!