Czy Discord powiadamia o opuszczeniu serwera?

Jeśli jesteś nowy w Discord, nie jesteś sam. W ciągu ostatnich kilku lat liczba platform czatu w grach stale rosła i obecnie obejmuje znacznie więcej niż tylko gry. Dostajemy wiele pytań dotyczących Discorda i tego, jak z niego korzystać, więc omówię tutaj niektóre z bardziej popularnych. Na przykład „Jak zacząć korzystać z Discorda? A może Discord powiadamia o opuszczeniu serwera?

Czy Discord powiadamia o opuszczeniu serwera?

Platforma jest prosta w użyciu, gdy już ją znasz, ale do tego czasu może wyglądać trochę przytłaczająco. Na szczęście zdecydowana większość użytkowników jest przyjazna i pomocna i pomoże poprowadzić Twoje pierwsze kroki w aplikacji. W tym przewodniku postaramy się również odpowiedzieć na niektóre z wielu pytań, które prawdopodobnie będziesz mieć w związku z usługą.

Jak zacząć korzystać z Discord

Discord ma bardzo proste pobieranie, które instaluje program na twoim komputerze. Dostępna jest wersja na Maca, Windowsa, Androida, iOS, a nawet Linuksa, więc niezależnie od używanego urządzenia powinno tam być. Po pobraniu i zainstalowaniu zostaniesz poproszony o założenie konta. Ustaw jeden, wybierz nazwę użytkownika i gotowe.

Możesz używać Discorda w przeglądarce, jeśli nie chcesz niczego instalować na swoim komputerze, ale uważam, że korzystanie z programu jest łatwiejsze. Przejdź do strony głównej Discord i wybierz Otwórz w przeglądarce w środku. Wpisz swoją nazwę użytkownika i stamtąd możesz dołączyć do serwera.

Czym są boty Discorda?

Dużo usłyszysz o botach podczas korzystania z Discorda, ponieważ stanowią one dużą część zarządzania serwerem. Są to programy stron trzecich, które są ładowane na serwer i mogą wykonywać wszelkiego rodzaju zadania, takie jak usuwanie starych wiadomości, opowiadanie dowcipów, dzwonienie lub wysyłanie wiadomości do członków i wszelkiego rodzaju rzeczy.

Nie musisz się jednak martwić o boty, dopóki nie będziesz gotowy do skonfigurowania własnego serwera.

Czy Discord powiadamia o opuszczeniu serwera?

Zauważysz, że ogłoszenie jest często publikowane, gdy ktoś dołącza do serwera. Nic wielkiego, po prostu wiadomość typu „UŻYTKOWNIK dołączył do serwera”. Ale czy jest wiadomość, gdy ktoś wychodzi? Nie, nie ma, chyba że administrator serwera umieścił tam bota, aby to zrobił. Nie ma sensu, gdy tylko ktoś opuści serwer, którego nie ma, a czat się rusza.

Jakie opcje prywatności są dostępne w Discord?

Discord to platforma społecznościowa i zwykle, gdy zbierasz grupę ludzi, ktoś lubi psuć imprezę. Więc jakie masz opcje? Jako użytkownik serwera masz tylko osobiste ustawienia prywatności. Jako administrator serwera masz do dyspozycji znacznie więcej narzędzi. Jako nowi użytkownicy prawdopodobnie nie zaczniesz od razu korzystać z własnego serwera, więc spójrzmy na ustawienia prywatności.

Ta strona w witrynie Discord przedstawia ustawienia prywatności Discord i sposoby ich zmiany. Obejmuje ogólne wiadomości, wiadomości bezpośrednie i blokowanie. Spędzając więcej czasu w Discordzie, niestety dość dobrze poznasz opcję blokowania. Mimo że platforma to najfajniejsi ludzie, którzy próbują się dogadać, jest też mnóstwo knuckleheadów.

Jakie są role serwera?

Rola w Discordzie oznacza Twój poziom użytkownika. Jeśli jesteś nowy na serwerze, prawdopodobnie będziesz mieć rolę użytkownika o nazwie @everyone. Jest to domyślna rola, w której możesz dołączyć, czatować i wchodzić w interakcje, ale nie możesz wprowadzać żadnych zmian na serwerze. Moderatorzy mogą kontrolować czat, blokować użytkowników, wyrzucać ludzi i mieć podstawowe uprawnienia do zarządzania serwerem. Właścicielem serwera jest rola administratora, która ma całkowitą kontrolę nad serwerem.

Uprawnienia są również częścią korzystania z Discord, ale nie są czymś, o co nowi użytkownicy muszą się zbytnio martwić. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystkie ogólne uprawnienia serwera, jeśli chcesz je poznać.

Na początek nie musisz martwić się rolami serwera, ale jeśli bardziej zaangażujesz się w konkretny serwer lub skonfigurujesz własny, będziesz musiał dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

Co to jest Discord Nitro?

Discord Nitro to wersja premium aplikacji, która kosztuje 5 USD miesięcznie. W tym celu otrzymujesz wyższą jakość udostępniania ekranu, większe limity przesyłania i kilka elementów kosmetycznych do przechwalania się. Jeśli chcesz użyć animowanego emoji lub animowanego awatara, jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli tego nie zrobisz, możesz pominąć Nitro, ponieważ nie dodaje ono wiele do funkcjonalności platformy.

Discord to doskonała platforma do rozmów i oferuje ogromny potencjał dla osób towarzyskich. Przynajmniej teraz wiesz trochę więcej o tym, czego się spodziewać po dołączeniu do nas!