Co to jest automatyczna kontrola wzmocnienia w Discord

Jeśli próbowałeś poprawić jakość dźwięku w Discord, być może natknąłeś się na opcję Automatyczna kontrola wzmocnienia.

Co to jest automatyczna kontrola wzmocnienia w Discord

Ta opcja znajduje się w sekcji Głos i wideo w ustawieniach aplikacji i ma więcej wspólnego z jakością dźwięku, niż mogłoby się wydawać. Czy więc pozostawić tę funkcję włączoną, czy wyłączyć ją?

W tym artykule wyjaśnimy automatyczną kontrolę wzmocnienia i pomożemy poprawić jakość dźwięku zestawu słuchawkowego bez dodatkowego oprogramowania.

Co to jest automatyczna kontrola wzmocnienia?

Zapomnijmy na chwilę o Discordzie i skupmy się na samej automatycznej kontroli wzmocnienia.

Automatyczna kontrola wzmocnienia, w skrócie AGC, to obwód sprzężenia zwrotnego w pętli zamkniętej, który reguluje i reguluje głośność wzmacniacza lub łańcucha wzmacniaczy. Ten typ obwodu jest używany we wzmacniaczach sygnału telefonu komórkowego.

Jeśli nie jesteś inżynierem częstotliwości radiowej i prawdopodobnie nie jesteś, to powyższa definicja nie ma większego sensu. Ułóżmy więc to prosto.

Wyobraź sobie, że widziałeś swojego przyjaciela po drugiej stronie ulicy. Żaden z was nie może przejść na drugą stronę, ponieważ w tej chwili ruch jest duży. Więc zaczynasz mówić 20 stóp jeden od drugiego i czekasz na okazję, by się przeciąć.

dystans

Ponieważ nie jesteś tak blisko, musisz mówić głośno, aby twój przyjaciel cię usłyszał i zrozumiał, co mówisz. Minęło kilka sekund i nadarzyła się okazja. Wybrzeże jest czyste!

Twój przyjaciel zaczyna przechodzić przez ulicę w twoim kierunku, a gdy są coraz bliżej, ściszasz głos. Będziesz to robił, prawdopodobnie nawet nie zdając sobie sprawy, aż do momentu, gdy staniesz twarzą w twarz.

Obwód automatycznej kontroli wzmocnienia działa na tej samej zasadzie, ale z sygnałami telefonu komórkowego. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wydajności wzmacniacza sygnału telefonu komórkowego. Bez AGC nie miałbyś takiej samej jakości dźwięku podczas wykonywania połączeń międzymiastowych. Niektóre sygnały, zwłaszcza te głośniejsze, mogą nawet zakłócać Twoje własne, sprawiając, że druga strona rozmowy jest niesłyszalna.

W miarę jak znaczenie tego obwodu rosło z biegiem lat, zaczął on rozszerzać się na inne obszary. Jak więc znalazł się na Discordzie i czy pełni tę samą rolę? Poniższa sekcja da ci odpowiedź.

Co oznacza automatyczna kontrola wzmocnienia na Discordzie?

Discord łączy graczy z całego świata, pozwalając im rozmawiać ze sobą podczas grania w swoje ulubione gry.

Często ludzie, którzy rozmawiają na tym samym kanale Discord, są kontynentami oddzielonymi od siebie. Mając to na uwadze, absolutnie niezbędny jest system, który regulowałby ich współdzielone sygnały audio. Ten system musiałby w razie potrzeby wzmacniać lub zmniejszać ich sygnał.

Z powyższymi wyjaśnieniami, Automatyczna Kontrola Wzmocnienia jest całkiem logicznym rozwiązaniem. Odpowiadając na pytanie, AGC pełni tę samą podstawową rolę, ale została wykorzystana w nieco inny sposób na potrzeby platformy.

Chociaż jej zalety są oczywiste, automatyczna kontrola wzmocnienia może w rzeczywistości zrobić coś zupełnie przeciwnego niż powinna. Innymi słowy, może to obniżyć jakość dźwięku podczas gry. Skąd więc bierze się ta sprzeczność? Czy powinieneś włączyć tę opcję na Discordzie?

Czy powinieneś mieć włączoną automatyczną kontrolę wzmocnienia na Discordzie?

Funkcja automatycznej kontroli wzmocnienia okazała się dość kłopotliwa w Discordzie. Powody, dla których deweloperzy zdecydowali się na włączenie tej funkcji, są oczywiste, ale opinie graczy opowiadają inną historię.

Było więcej niż kilka przypadków, w których użytkownicy Discord skarżyli się, że głośność jest automatycznie zmniejszana, gdy z kimś rozmawiają. Zdarza się to często, gdy są w grze. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, nadal nie jest jasna, ale może to wynikać z tego, że AGC błędnie interpretuje pewne sytuacje i mocne sygnały. I co teraz?

Jeśli po prostu grasz w grę ze znajomymi, nie stanowiłoby to dla ciebie większego problemu. Jeśli jednak nagrywasz dźwięk i wideo do innych celów, takich jak filmy z YouTube, może to poważnie obniżyć jakość Twoich treści.

Dlatego, jeśli zauważysz, że głośność i jakość dźwięku często zmieniają się podczas rozmowy na Discordzie (i jeśli ci to przeszkadza), spróbuj wyłączyć opcję automatycznej kontroli wzmocnienia.

Oto jak to znajdziesz:

  1. Otwórz aplikację Discord. To zadziała również na Discord Online.
  2. Kliknij Ustawienia w lewym dolnym rogu ekranu. otworzy się kolejne okno, zawierające zestaw regulowanych opcji.

    ustawienia

  3. Wybierz Głos i wideo.

    głos i wideo

  4. Przewiń w dół strony i wyłącz automatyczną kontrolę wzmocnienia.

    automatyczny zysk

Po wyłączeniu automatycznej kontroli wzmocnienia w Discord, sprawdź, czy problem nadal występuje.

Jesteś teraz ekspertem Discord AGC

Gratulacje! Teraz wiesz, czym jest automatyczna kontrola wzmocnienia i jak wpływa na sygnały na Discordzie. Jeśli masz niektóre z wymienionych problemów z głośnością lub ogólną jakością dźwięku, miejmy nadzieję, że rozwiązałeś to za pomocą tego artykułu.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś ten problem? Czy wyłączenie automatycznej kontroli wzmocnienia pomogło? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.