Jak wyłączyć sterowanie głosowe w AirPods

Sterowanie głosowe to doskonała funkcja, ale ma też pewne wady. Niektórzy użytkownicy narzekają na przypadkowe dzwonienie do ludzi, gdy strąki nie znajdują się w ich uszach. Nie mieli pojęcia, że ​​dzwonią. To wszystko jest zabawne i zabawne, dopóki przypadkowo nie zadzwonisz do swojego byłego.

Jak wyłączyć sterowanie głosowe w AirPods

Ponieważ sterowanie głosowe i Siri to nie to samo, możesz używać jednego z nich na swoich urządzeniach z systemem iOS. Jeśli wolisz Siri lub nie chcesz sterować głosem podczas korzystania z AirPods, oto, co możesz zrobić.

Wyłączanie sterowania głosowego dla AirPods

Jeśli nie korzystasz z Siri, ale nadal masz problemy z niechcianymi akcjami na telefonie i słuchawkach AirPods, sprawdź, czy sterowanie głosowe jest włączone. Wyłączenie tej funkcji jest stosunkowo proste i robisz to z urządzenia z systemem iOS.

 1. Uruchomić „Ustawienia” na telefonie z systemem iOS.
 2. Wybierać "Dostępność."

 3. Dotknij lub wybierz "Dom" Przycisk w systemie Android lub iOS (lub przycisk boczny w niektórych modelach .)

 4. Kontrola głosu jest pod "Naciśnij i przytrzymaj, aby mówić”.
 5. Wybrać pomiędzy „Siri”,"Kontrola głosu," lub "Wyłączony."

Zauważ, że Siri potrzebuje połączenia z Internetem działać poprawnie, podczas gdy Sterowanie głosowe pozwala zarządzać AirPods, gdy nie masz dostępu do sieci.

Airpody do sterowania głosem

Wyłącz Siri na AirPods

Może po prostu masz problem z dwukrotnym dotknięciem słuchawek AirPods? Czy chcesz, aby odtwarzali i wstrzymywali muzykę zamiast wzywać Siri? Oto co robić.

 1. Wyjmij AirPods z etui i podłącz je do telefonu.
 2. otwarty „Ustawienia”.
 3. otwarty „Bluetooth”.
 4. Przewiń "Moje urządzenia" i znajdź AirPods.
 5. Dotknij niebieskiego "i" ikona po prawej stronie, aby otworzyć ustawienia AirPods.
 6. Przewiń w dół do „Dotknij dwukrotnie AirPod” i dotknij, aby otworzyć.
 7. Stuknij jeden z podów, aby zobaczyć opcje: „Siri, Odtwórz/Pauza, Następny utwór, Poprzedni utwór, Wył.”
 8. Wybierz opcję, która nie jest Siri.

Zwróć uwagę, że jeśli wybierzesz "Wyłączony," musisz użyć telefonu, aby wykonać dowolną z tych czynności. Ponadto pierwsza generacja AirPods nie ma opcji aktywacji Siri, mówiąc „Hej Siri”. Możesz ją przywołać tylko poprzez dwukrotne dotknięcie jednej z kapsuł. To znaczy, chyba że wyłączyłeś tę opcję.

Druga generacja AirPods i AirPods Pro, wydanych w 2019 roku, wprowadziła aktualizacje dotyczące technologii asystentów głosowych. Możesz aktywować Siri bez użycia rąk; wystarczy powiedzieć Hej Siri, a ona jest gotowa wysłuchać twoich próśb. Możesz robić wiele rzeczy związanych z AirPods. Możesz odtwarzać konkretną listę odtwarzania, regulować głośność, pomijać utwór, odtwarzać poprzedni utwór, wstrzymywać i wznawiać muzykę, sprawdzać żywotność baterii AirPods i nie tylko.

Wyłącz Airpody ze sterowaniem głosowym

Inne ustawienia AirPods

Po otwarciu ustawień AirPods możesz znaleźć coś, co chcesz dostosować.

Możesz zmienić nazwy strąków, jeśli chcesz, aby były bardziej spersonalizowane.

Automatyczne wykrywanie uszu umożliwia przekierowanie dowolnego dźwięku odtwarzanego w telefonie bezpośrednio do słuchawek AirPods w momencie, gdy włożysz je do uszu. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało i ręcznie przekieruj go do AirPods, przesuń przełącznik w położenie Off.

Możesz także wybrać AirPod, którego będziesz używać jako mikrofonu. Ustawienie domyślne to Automatycznie przełączaj AirPods. Oznacza to, że jedna kapsuła w twoim uchu będzie działać jak mikrofon. Jeśli jednak wybierzesz Zawsze w lewo lub Zawsze w prawo, wybrana wkładka douszna będzie służyć jako mikrofon, nawet jeśli umieścisz je z powrotem w etui.

Sterowanie głosowe a Siri

Zarówno Siri, jak i sterowanie głosowe mają swoje zalety. Sterowanie głosowe to uproszczona aplikacja, której można używać bez połączenia z Internetem. To jeden z powodów, dla których jest ograniczony. Musisz również upewnić się, że jasno sformułowałeś swoją prośbę, aby aplikacja mogła Cię zrozumieć.

Jednak Siri jest inteligentnym asystentem, który potrafi rozpoznać prośbę, nawet jeśli nie wypowiadasz dokładnych słów, ale właśnie dlatego potrzebujesz Internetu, aby z niego skorzystać.