Jak wyłączyć/wyłączyć Chromebooka touchpada

Jeśli używasz Chromebooka jako zwykłego komputera i nie potrzebujesz funkcji touchpada, możesz wyłączyć lub wyłączyć tę funkcję. W razie potrzeby możesz też ponownie włączyć touchpad Chromebooka.

Dlaczego miałbyś wyłączyć lub wyłączyć touchpad na swoim Chromebooku?

Być może wolisz używać myszy podłączonej przez USB lub Bluetooth albo chcesz mieć większą kontrolę nad kursorem na ekranie i działaniami potrzebnymi podczas korzystania z Chromebooka, ponieważ mysz zapewnia wyższy poziom zręczności i dokładności.

Może wystarczy wyczyścić touchpad? W końcu zaleca się wyłączenie touchpada, gdy trzeba zrobić coś więcej niż tylko szybkie wyczyszczenie.

Jak wyłączyć touchpad mojego Chromebooka?

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to przejść do prawego dolnego rogu Chromebooka. Następnie wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij na swój zdjęcie profilowe aby uzyskać dostęp do ustawień Chromebooka.
  2. Następnie kliknij Ustawienia. W razie potrzeby przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane „Urządzenie”. Tutaj możesz dostosować ustawienia touchpada lub wyłączyć „dotknij, aby kliknąć”.
  3. Kliknij Ustawienia touchpada i myszy. Spowoduje to otwarcie okna ustawień. Teraz możesz dostosować sposób interakcji touchpada i myszy z Chromebookiem.
  4. Odznacz pole pod „touchpadem”, gdzie jest napisane „włącz dotknij, aby kliknąć.”

Pierwotnie można było całkowicie wyłączyć touchpad na Chromebooku, ale ostatnie aktualizacje Chromebooka usunęły taką możliwość. Nie możesz już użyć polecenia sterowania wejściem w Crosh, aby dostosować zaawansowane ustawienia touchpada i myszy.

Plusem jest to, że wyłączenie funkcji „dotknij, aby kliknąć” oznacza, że ​​nie musisz się martwić o klikanie za każdym razem, gdy przypadkowo dotkniesz touchpada, i nie musisz się martwić o wykopanie pięcioletniej myszy z przechowywanie następnym razem, gdy przypadkowo upuścisz zupę!

Jeśli powyższe sugestie nie działają w przypadku Twojej marki Chromebooka, Marcel (zarejestrowany użytkownik Tech Junkie) zasugerował Ci spróbuj włączyć ash-debug-shortcuts we flagach Chrome. Proces włącza dodatkowe skróty klawiaturowe ułatwiające debugowanie, ale działają one również w celu wyłączenia funkcji touchpada Chromebooka.

  1. Wpisz następujący kod w pasku adresu przeglądarki: chrome://flagi/#ash-debug-shortcuts
  2. Wybierać Włączyć
  3. Uruchom ponownie Chromebooka
  4. naciskać Szukaj + Zmiana + P aby wyłączyć/włączyć touchpad

Dzięki za wskazówkę Marcel!

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne Chromebooka.